Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям евентуален ъпгред на силната ми машина.  В момента най-силната ми конфигурация е LG 34UM58-P; Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz; Z97 Extreme6; 2x8+2x8 2400MHz CL11-13-13; PowerColor 290PCS+rev1; 960 EVO 512GB; HUNTKEY X7 900W; LG BH16NS55; YAMAHA HS50M;

Колко пъти по-мощна ще ми стане машината с Asus X99-A II + i7-6800K  спрямо Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz;Z97 Extreme 6? Има ли въобще смисъл от към мощ, незначително повече ли ще бъде спечелената мощ или си струва? Мога да ги взема втора употреба за 700лв/а на друго място ми ги предлагат за 760 (много ли е или е справедлива сделка? или изгодна?) . Ясно ми е, че после ще трябва да купя и сменя ддр4, но останалите компоненти ще си останат същите.

Другият ми вариант е да купя едно i7-8700K за 730лв ново. + някво ново дъно, примерно Gigabyte Z370-HD3 за 240лв. общо 970.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти трябва по-силна машина? Ако е за игри, по-скоро смени видеокартата примерно от рода на GTX 1070 нагоре. Процесора ти е напълно достатъчен за игри за всяка видеокарта. Сега ако гониш 4к резолюции и над 100 кадъра, ще ти трябва нещо от рода на 1080ti, може и 2 в SLI режим. Ако на процесора не са ти достатъчни ядрата, примерно правиш рендиране или някакви подобни дейности, които изискват повече ядра, 8700К е добър вариант, но още по-добре е някой 10 ядрен интел с HT или Ryzen Threadripper 8+ ядра. Също е вариант да клокнеш процесорите ако вземеш някои от новите, но със сегашното видео няма да има разлика или ще е много малка.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Радослав Матев написа:

За какво ти трябва по-силна машина? Ако е за игри, по-скоро смени видеокартата примерно от рода на GTX 1070 нагоре. Процесора ти е напълно достатъчен за игри за всяка видеокарта. Сега ако гониш 4к резолюции и над 100 кадъра, ще ти трябва нещо от рода на 1080ti, може и 2 в SLI режим. Ако на процесора не са ти достатъчни ядрата, примерно правиш рендиране или някакви подобни дейности, които изискват повече ядра, 8700К е добър вариант, но още по-добре е някой 10 ядрен интел с HT или Ryzen Threadripper 8+ ядра. Също е вариант да клокнеш процесорите ако вземеш някои от новите, но със сегашното видео няма да има разлика или ще е много малка.

рендиране да, игри никога не играя. казваш няма да има разлика със сегашното видео, за рендирането ли? мислех, че видеото ми е сносно и ми трябва по-добър процесор :/  сериозно ли трябва и видеото да сменя?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си уточнил какво и как рендираш. Тези програми, които ползваш, през видеото могат ли да рендират или рачитат повече на процесорни ядра? Като си отговориш на този въпрос ще разбереш какво ти трябва и на кое да наблегнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радослав Матев написа:

Не си уточнил какво и как рендираш. Тези програми, които ползваш, през видеото могат ли да рендират или рачитат повече на процесорни ядра? Като си отговориш на този въпрос ще разбереш какво ти трябва и на кое да наблегнеш.

използват и двете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ignorant написа:

В момента най-силната ми конфигурация е LG 34UM58-P; Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz; Z97 Extreme6; 2x8+2x8 2400MHz CL11-13-13; PowerColor 290PCS+rev1; 960 EVO 512GB; HUNTKEY X7 900W; LG BH16NS55; YAMAHA HS50M;

Не си написал има ли центрофуга и сушилна (майтап, бе Уили). Още заглавието ти съдържа отговора-кой променя една силна машина? Смяната на най-важните компоненти изисква много проучване  за съвместимост, експертна оценка на тяхната истинска производителност, и въпреки това, рискуваш да затънеш в куп проблеми, на края с горчивата констатация, че не си е струвало.Страхувам се, че това не е работа за тебе. Напр. процесор с по-висока работна честота не всякога е по-бърз- силно зависи от архитектурата и вътрешната му организация, все неща извън твоята компетентност.

33.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B3M2W0 написа:

Не си написал има ли центрофуга и сушилна (майтап, бе Уили). Още заглавието ти съдържа отговора-кой променя една силна машина? Смяната на най-важните компоненти изисква много проучване  за съвместимост, експертна оценка на тяхната истинска производителност, и въпреки това, рискуваш да затънеш в куп проблеми, на края с горчивата констатация, че не си е струвало.Страхувам се, че това не е работа за тебе. Напр. процесор с по-висока работна честота не всякога е по-бърз- силно зависи от архитектурата и вътрешната му организация, все неща извън твоята компетентност.

33.PNG

Мерси, но така не помагаш. Някой може ли да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво се чудиш? Дай бюджет, виж програмата, която ползваш, с какви процесори как се справя, каква е разликата спрямо Intel / AMD Ryzen, как работи при повече ядра и по-мощна видеокарта и си избери какво ще вземеш. Реално ако вземеш i7-8700K ще имаш доста голям прираст, особено ако го клокнеш, с 6800К пак евентуално при клок, въпреки че по-добрия и нов процесор е 8700К, но е възможно и при Ryzen 8/16 прираста да е по-голям, отколкото при Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радослав Матев написа:

Е какво се чудиш? Дай бюджет, виж програмата, която ползваш, с какви процесори как се справя, каква е разликата спрямо Intel / AMD Ryzen, как работи при повече ядра и по-мощна видеокарта и си избери какво ще вземеш. Реално ако вземеш i7-8700K ще имаш доста голям прираст, особено ако го клокнеш, с 6800К пак евентуално при клок, въпреки че по-добрия и нов процесор е 8700К, но е възможно и при Ryzen 8/16 прираста да е по-голям, отколкото при Intel.

Абе какви райзени намесвате тука. Аз съм задал конкретно питане. Питам ако смена дъно и процесор (написъл съм какво ми е сегашното) със вариант 1(написал съм точно с кой процесор и дъно) ще има ли значително подобрение или не. А ти ми пишеш за някви райзени..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети ми пак поста и тогава мрънкай! Колко и дали ще е значително подобрението, сам ще разбереш като направиш ъпгрейда. Нека някой, който се занимава с дейности като твоите и има подобна машина да сравните резултати, казах ти потърси си и в интернет има и клипове и тестове на различните процесори с различни програми, нито те знаем какво точно работиш и с какво го правиш нито нищо. Според теб при рендиране дали ще има разлика между 4/8 и 6/12 процесор, особено ако втория е на по-висока честота и с по-нови оптимизации и инструкции??? Ако искаш специално за теб да взема да ги купя и двата процесора и да ти направя тестове ли какво?

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-coffee-lake-i7-8700k-cpu,5252-10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти ми прочети пак какво съм написал. Аз много добре знам, че ще има разлика, въпроса е, че не знам колко значителна ще е тя, за да преценя струва ли си.  Сравнения м/у моя процесор и този i7-6800K  никъде не видях. Шанс. И все пак има хора които разбират повече от нас и биха могли да ми помогнат. Като не ти харесва "мрънкането ми" никой не те задържа зорлен в темата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, пробваш да помогнеш на някой и пак недоволни. Оправяйте се, няма да се обаждам, щом не ти харесва. То е много трудно да си намериш ревю за единия и после за другия процесор и после да сравниш стойностите, но откъде толкова акъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радослав Матев написа:

Така е, пробваш да помогнеш на някой и пак недоволни. Оправяйте се, няма да се обаждам, щом не ти харесва.

Идеално. А сега моля някой който има представа от двата процесора да ми обясни колко по-мощен е i7-6800K  от сегашния ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж това и после пак се оплаквай. Твоя Xeon е еквивалент на i7 4 серия, ако не се лъжа:

https://www.anandtech.com/bench/product/1727?vs=2025

https://www.anandtech.com/bench/product/1727?vs=836

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Радослав Матев написа:

Я виж това и после пак се оплаквай. Твоя Xeon е еквивалент на i7 4 серия, ако не се лъжа:

https://www.anandtech.com/bench/product/1727?vs=2025

https://www.anandtech.com/bench/product/1727?vs=836

И какво всички i7 са с подобна мощ викаш? Още като си го купувах знаех, че е i7 4770  без вградено видео. Това няма никаква връзка с това което питам. Моля не пиши повече в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с глупав човек не може да се спори, това е ясно! Къде видя, че казвам, че всички I7 са еднакви??? Казах 4 серия, от която са 2-3 процесора (като изключим S и Т вариантите), дал съм в линка кой се равнява на твоя! Обяснявам пак, като за по-прости, надявам се, че разбираш от цифри поне малко, английски няма да ти трябва особено. Гледаме тук:

https://ark.intel.com/compare/75122,80910

Единият процесор е десктоп, другия е сървър. Двата процесора са по 22 nm технология. Съответно и двата 4 ядра / 8 процеса. Лека разлика в честотите в полза на 4770. Другите неща на долу също са идентични. Главната разлика е, че Xeon използва ECC памет и е без вградена графика. Също и по сокет и инструкции няма разлики, които да влияят на производителността - тебе това те интересува, ако не се лъжа. Тъй като за XEON ще намериш по-малко тестове, отколкото за десктоп вариантите, може спокойно да видиш I7 4770 процесора в предните линкове как се представя спрямо останалите, които те интересуват! Мисля, че и от това ако не ти стане ясно, няма кой какво повече да ти обяснява!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Радослав Матев написа:

То с глупав човек не може да се спори, това е ясно! Обяснявам пак, като за по-прости, надявам се, че разбираш от цифри поне малко, английски няма да ти трябва особено. Гледаме тук:

https://ark.intel.com/compare/75122,80910

Единият процесор е десктоп, другия е сървър. Двата процесора са по 22 nm технология. Съответно и двата 4 ядра / 8 процеса. Лека разлика в честотите в полза на 4770. Другите неща на долу също са идентични. Главната разлика е, че Xeon използва ECC памет и е без вградена графика. Също и по сокет и инструкции няма разлики, които да влияят на производителността - тебе това те интересува, ако не се лъжа. Тъй като за XEON ще намериш по-малко тестове, отколкото за десктоп вариантите, може спокойно да видиш I7 4770 процесора в предните линкове как се представя спрямо останалите, които те интересуват! Мисля, че и от това ако не ти стане ясно, няма кой какво повече да ти обяснява!!!

Ама защо сравняваш един и същи процесор с вградено видео и без вградено?!!

Преди малко написах, че

i7-4770  и E3 1231 V3

са един и същ процесор, кой спори?

Мисията на темата ми е хора, които реално разбират да ми обяснят i7-6800K   колко по-силен е от

E3-1231V3

. За да преценя струва ли си с него да го сменям или с по-мощен. НЕ ми пиши повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-силен няма.... има за професионални или аматьорски дейности.... добрите хора ти обясниха всичко, аз от друг отдел... занимавам се с отклоненията на човешкото.. а в тебе явно има нещо мръднато... та, ъпгейта ти трябва да е в твоята глава, а не върху твоето изчислително устройство... и го казвам с чувство на хумор... че виждам, че си кибритлия... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ignorant написа:

Колко пъти по-мощна ще ми стане машината с Asus X99-A II + i7-6800K  спрямо Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz;Z97 Extreme 6?

25-35% при 100% натоварване. Но не и в every day програмите ти като браузер и други.

Иначе това:

преди 8 часа, ignorant написа:

Другият ми вариант е да купя едно i7-8700K

Е по-доброто за домашна употреба и от двете горе.

За АМД процесор помислял ли си ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.12.2017 г. в 2:10, ignorant написа:

Asus X99-A II + i7-6800K  спрямо Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz;Z97 Extreme 6? Има ли въобще смисъл от към мощ, незначително повече ли ще бъде спечелената мощ или си струва?

Разлика ще има видимо. Ако ъпгрейда ти идваше безплатно щеше да си заслужава. Но въпроса е дали си готов да дадеш над 1000лв за дъно и процесор + 2х8 ddr4 за да можеш да рендиш с 2, до 3 Мин по бързо. Като си отговориш на този въпрос тогава ще разбереш дали си заслужава!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/7/2017 в 7:07, goodly написа:

Разлика ще има видимо. Ако ъпгрейда ти идваше безплатно щеше да си заслужава. Но въпроса е дали си готов да дадеш над 1000лв за дъно и процесор + 2х8 ddr4 за да можеш да рендиш с 2, до 3 Мин по бързо. Като си отговориш на този въпрос тогава ще разбереш дали си заслужава!

ами всъщност 700лв. втора употреба в гаранция  2години, мога да купя: Asus X99-A II + i7-6800K, и после ддр4 като купя втора употреба две 16гб ddr4, ще ми излезе около 1200 тотал, останалите части си ги имам.  :) Тфа дънце има 8, цели Осем слота  за тва минимум 16гб трябва да тъпча и максимума е 128гб.  128гб рам ще ми е достатъчна за много години напред предполагам (постепенно с нарастване на нуждите ми ще ги увеличавам .стартово само две по16гб ще натъпча. само нз Dual-channel или single трябва да ги купя за д ами работят по-бързо. забравих). И един вид ще се прецакам ли ако взема сега i7-6800K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислено харчене на пари. Парите са си твои и дано вадиш пари от това с което се занимаваш. Иначе за рамта стига да са еднаква марка и параметри ще работят в двуканален режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.