Премини към съдържанието
dzaabo

Махане на глас и слагане на друг върху видео

Препоръчан отговор

Привет !
Моля някой да даде акъл за някоя програма за редакция на видео !
Сега ще обясня ТОЧНО за какво иде реч !
Една моя приятелка е учителка по английски език на деца !
Целта и е на дадено анимационно филмче да махне гласа на героя който говори и да сложи глас на детето ...
Идеята е :
Децата да озвучат филмчето със собствени думи и после да може да се посне в училището за да видят всичките деца кой какво е направил ...
Аз лично и препоръчах Формат Фактори ..Но тя каза че не и върши точно това , което иска .
Жената живее в Украйна и предимство ще е някоя програма дето има Руски или английски език !
Тенкю предварително ...
Ако може програмата да не е много сложна !
Като за човек със знания за работа с компютър но все пак да е по опростена !
Ако нещо не съм обяснил както тряя ще допълня ! Само кажете точно какво се иска като инфо още от мене :)

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е такова нещо не ми се беше случвало :)
Никой да не отговори нищо :D
Обикновенно ми казват как не разбирам ..Колоко съм зле ....
Поне някой да напише едно наздраве че са си пия биричката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което иска твоята приятелка се нарича дублаж на филм. И нито е просто. нито е лесно. Едва ли може да се направи с един персонален компютър! Съществуват дублажни студия обслужвани от доста хора.

Режисьори, тонрежисьори, тон техници, микс и т.н. Изучава се като отделна дисциплина в кино изкуството!  А с Format Factory не виждам какво друго може да направи освен да махне оригиналната аудио писта,

и да сложи друга...да кажем с гласът на децата. Която предварително да е записана в нужния тайминг, синхронизирана с видеото. На страна ,че с махане на оригиналното аудио ще изчезне и музиката и звуковите ефекти на филма. На мен това което иска ми се струва "мисия невъзможна" Освен симулативен дублаж по руски образец. Запис на дублиращия глас директно върху оригиналното аудио. Дето после се чува и оригиналния глас и дублажния и нищо не се разбира като резултат.Но и за това трябва звукозаписна техника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, barbuncela написа:

Това което иска твоята приятелка се нарича дублаж на филм. И нито е просто. нито е лесно. Едва ли може да се направи с един персонален компютър! Съществуват дублажни студия обслужвани от доста хора.

Режисьори, тонрежисьори, тон техници, микс и т.н. Изучава се като отделна дисциплина в кино изкуството!  А с Format Factory не виждам какво друго може да направи освен да махне оригиналната аудио писта,

и да сложи друга...да кажем с гласът на децата. Която предварително да е записана в нужния тайминг, синхронизирана с видеото. На страна ,че с махане на оригиналното аудио ще изчезне и музиката и звуковите ефекти на филма. На мен това което иска ми се струва "мисия невъзможна" Освен симулативен дублаж по руски образец. Запис на дублиращия глас директно върху оригиналното аудио. Дето после се чува и оригиналния глас и дублажния и нищо не се разбира като резултат.Но и за това трябва звукозаписна техника.

Благодаря за инфото .. Правил съм какви ли не неща с обработка на видео но не ми се е налагало да наслагвам глас и не зная точно как става :) 
Сега вече до някъде започна да ми се изяснява .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости! Става с пародия програми за секунди. Понеже въпроса е толкова много тъп, затова си мълча, защото питащия можеше да отнесе доста ругатня от моя милост. Затова, че децата на 5 годишна възраст ми задават същите наивни въпроси, искат някой да им пише програма, която да комбинира функциите на други продукти., само защото не знаят как се работи с компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да стане  с Adobe Premiere Pro. Там има възможност да се намалява нивото на звука по-избор,частично и в кой момент желаеш.Например само на говора. За дублажа се добавя допълнителна линия,където също може да се регулира,премества и миксира звука с оригиналния.Хубавото е че се прослушва всичко както си е смесено и може да се корегират оригинала и дублажа,докато се получи желания ефект.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.12.2017 г. в 22:19, Mlechko написа:

Глупости! Става с пародия програми за секунди. Понеже въпроса е толкова много тъп, затова си мълча, защото питащия можеше да отнесе доста ругатня от моя милост. Затова, че децата на 5 годишна възраст ми задават същите наивни въпроси, искат някой да им пише програма, която да комбинира функциите на други продукти., само защото не знаят как се работи с компютър.

За тебе може и да е тъп :)
Просто можеше да обясниш :)
А не да ми говориш за ругатни !
Това е форум бе бастун !
Значи като нямаш желание да обясниш ...По добре не пиши нищо ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.12.2017 г. в 23:04, Димитър 59 написа:

Може да стане  с Adobe Premiere Pro. Там има възможност да се намалява нивото на звука по-избор,частично и в кой момент желаеш.Например само на говора. За дублажа се добавя допълнителна линия,където също може да се регулира,премества и миксира звука с оригиналния.Хубавото е че се прослушва всичко както си е смесено и може да се корегират оригинала и дублажа,докато се получи желания ефект.

Много ви благодаря за помощта !
Предадох и на девойката , инструктирах я как и от къде да си качи тази програма ...
И и пожелах успех :)
Сега ще чакаме резултатите да разбера какво е направила   :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, dzaabo написа:

Много ви благодаря за помощта !
Предадох и на девойката , инструктирах я как и от къде да си качи тази програма ...
И и пожелах успех :)
Сега ще чакаме резултатите да разбера какво е направила   :) 

Ти вярно ли си повярва, че жената ще започне работа с Adobe Premiere без да има подготовка и обучение преди това? Явно никак не си в час. Никой няма желание да помага на лаици, които не знаят какво и как се прави с програмите. Ще ти пусна жокер (подсказка): използвам 3 програми, една за аудио запис (20MB), защото не ми се инсталира аудио драйвър, втора за бързо и удобно смесване и редакция без нужда от знания дори (Adobe Audition), добре е да зададе (-3db) в преференциите за мултитрак, и трета с големина (4MB) за измъкване и вмъкване на аудио от/във видео, правя го с три клика на показалеца на дясната ми ръка, понякога изпадам в депресия от липсата на интрига в това приложение. :no-no: И другата особеност - децата трябва да са снабдени със слушалки и да не се надвикват. :tongue2:

А въпроса ти е подобен:
В магазина си харесахме бюро за компютър. Кажете ми, как може да се озове бюрото от магазина до вкъщи у дома?

Еми, първо го купуваш. Питаш как и с какво? С пари в кеш или с кредитна карта. Не ме питай какво е кеш и как се употребява кредитна карта. После се прави поръчка за доставка до адрес. Като стигне на входа, се носи до жилищната врата на съответния етаж, ако живееш в блок. Отключваш вратата и го внасяте през прага на вратата. След което сглобявате по инструкции. До тук всичко ясно. Сглобяването не знам дали ще ви е ясно, но има хора, за които е фасулска работа.

преди 2 часа, dzaabo написа:

За тебе може и да е тъп
Просто можеше да обясниш
А не да ми говориш за ругатни !
Това е форум бе бастун !
Значи като нямаш желание да обясниш ...По добре не пиши нищо !

Да ти приличам на наръчник? Всичко което знам и го мога постигам с четене и търсене. Твоята приятелка иска да не чете, но същевремено да бъде факир. Кажи ѝ да си гледа готвенето и прането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Mlechko написа:

Ти вярно ли си повярва, че жената ще започне работа с Adobe Premiere без да има подготовка и обучение преди това? Явно никак не си в час. Никой няма желание да помага на лаици, които не знаят какво и как се прави с програмите. Ще ти пусна жокер (подсказка): използвам 3 програми, една за аудио запис (20MB), защото не ми се инсталира аудио драйвър, втора за бързо и удобно смесване и редакция без нужда от знания дори (Adobe Audition), добре е да зададе (-3db) в преференциите за мултитрак, и трета с големина (4MB) за измъкване и вмъкване на аудио от/във видео, правя го с три клика на показалеца на дясната ми ръка, понякога изпадам в депресия от липсата на интрига в това приложение. :no-no: И другата особеност - децата трябва да са снабдени със слушалки и да не се надвикват. :tongue2:

А въпроса ти е подобен:
В магазина си харесахме бюро за компютър. Кажете ми, как може да се озове бюрото от магазина до вкъщи у дома?

Еми, първо го купуваш. Питаш как и с какво? С пари в кеш или с кредитна карта. Не ме питай какво е кеш и как се употребява кредитна карта. После се прави поръчка за доставка до адрес. Като стигне на входа, се носи до жилищната врата на съответния етаж, ако живееш в блок. Отключваш вратата и го внасяте през прага на вратата. След което сглобявате по инструкции. До тук всичко ясно. Сглобяването не знам дали ще ви е ясно, но има хора, за които е фасулска работа.

Да ти приличам на наръчник? Всичко което знам и го мога постигам с четене и търсене. Твоята приятелка иска да не чете, но същевремено да бъде факир. Кажи ѝ да си гледа готвенето и прането.

Като не си наръчник какво правиш в тоя форум ???
Това е форум кой от каквото разбира да помага на такива дето не разбират !
Както и да е ....
На мене просто ми трябваше насока за дадена програма ...
А когато има такава ...Все някой ще и помогне да работи с нея !
Ако не ...Ще си поиграе на принципа проба и грешка и ще се оправи !
Не всички са неореантирани както изглежда в твоите очи !
Хората се учат цял живот и мога да кажа че не си прав с твоето надменно отношение !
Все тая .
Приятен ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, dzaabo написа:

Като не си наръчник какво правиш в тоя форум ???
Това е форум кой от каквото разбира да помага на такива дето не разбират !

преди 2 часа, dzaabo написа:

Значи като нямаш желание да обясниш ...По добре не пиши нищо ! 

Аз така и правих. Макар да питаше защо никой не ти отговаря / пише. Само че се намери някой да заблуди, че става по сложен метод, затова вмъкнах забележка. Тук съм при поставяне на проблеми, когато нещо не е ясно или "счупено". Когато човек е дал всичко от себе си и има воля, а не да сака да му наливат в устата.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.