Премини към съдържанието
drm

Майсторите да ударят едно рамо

Препоръчан отговор

Здравейте приятели . Ще го започна малко по отдалече , че да стане ясно за какво иде реч. Преди време бях пуснал тема , за ъпгрейт на лаптоп  ThinkPad W500 към процесор Intel Mobile Core 2 Duo T9900 . Нещата се случиха доста добре , и си работи машината перфектно , без забележки. Същата машина я има и синчето , но с процесор Т 9600.С него си работи нормално , за възможностите си . Изпадна ми един процесор Intel Mobile Core 2 Duo  Extreme X9100 -на 3066MHz   и TDP 44W.  Та сложих го този процесор  на неговата машина , и нещата в първия час бяха перфектни . Но , след това , последваха сини екрани и изключване . Та въпроса ми е , има ли начин да го охладим този процесор , за да не се стига до тези неприятни изключвания ? 

П.п. Машината се ползва на равна маса , и е отлепена на 3 см. от нея за да има някаква читава вентилация.

П.П.с. Не се играят игри , използва се за интернет обичайните неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, drm написа:

Та въпроса ми е , има ли начин да го охладим този процесор , за да не се стига до тези неприятни изключвания ?

Най-мощният процесор на W500 е с TDP35W.
Охлаждането на мобилните компютри е ограничено. Няма как да го охлаждаш ефективно.
Не знам как е тръгнало въобще дъното да работи стабилно дори 1 час с 45W процесор.

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лошото от цялата работа е ,

Знам за какво иде реч , и беше въпрос на проба. Не че не мога да сложа стария проц и да се свърши с идилията, но все пак , нали ние сме хората дето се мъчим да прецакаме дявала :D . И най тъпото е , че си бачка много добре - направо си лети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.