Премини към съдържанието
DangerFTW

проблем при преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте ! Направих малко ъпгрейд на компютъра , като му смених  дънната платка , процесора и рамта , и всичко го оправих , но проблема е там  , че при инсталирането на ОС , нещо не иска да ми зарежда един драйвер ( при стъпката от преинсталацията : "Къде искате да инсталирате WIndows ?") . Пробвах няколко windows-a и пак дава същатата грешка за драйвера . Та от къде да го намеря дадения драйвер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам става дума за драйвър за хард диск контролера. Виж сайта на производителя на дъното ти и търси драйвър за F6 при инсталиране на Уиндоус. После го качваш разархивиран на флашка примерно и го избираш при инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал какъв уиндоус опитваш, но за XP, 7 и други е това:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/sata/AMD_AHCI_V120125_V32154014_XPVistaWin7.zip?_ga=2.198278634.433363570.1512651635-1281069462.1510669933

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не само не казва каква ОС иска да инсталира, но не казва и:

1. Режима на инсталацията - MBR/EFI(UEFI)

2. BIOS опциите как са заадени

3. От какъв източник става боот-а 

..........

Ако опита е с W7 - тук ExaFlop е дал един толкова прост (и работещ на 100%) метод, че на мен ми дойде да си изям......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.