Премини към съдържанието
sten90

Търся препоръки за безжична мишка

Препоръчан отговор

От доста години ползвам Trust MI-4910 D. Преди малко като пуснах компютъра и забелязах доста неприятно накъсване при скролиране - прозореца тръгва ту нагоре, ту - надолу, както му скимне на момента. Възможно е да е временно явление, но така или иначе от доста време обмислям да си взема нова мишка - преди тази да издъхне съвсем. Не играя игри. Използвам я основно за браузване и обща употреба. Хващам я с цяла длан и държа да е достатъчно голяма и ергономична. Бюджета е от 60 до дакажем към 160 лева. От едно търсене в Емаг отделих следните модели:

Logitech G602 - геймърска ли е, с какво оправдава тази цена?

- Logitech M570 trackball - какво е особеното в сравнение с работа с "обикновена" мишка?

Trust Gaming Evo Advanced - пише, че е "гейминг", но на мен ми харесва като форма

Trust Vergo Comfort - с тази "боброва опашка" отзад изглежда малко смешно и вероятно бих я махнал, защото задната част на дланта ми(срещу малкия пръст) лежи на подложката и е  като опора за по-малките движения с мишката. Обаче позицията на дланта е доста наклонена и се доближава до изправено положение, което значи по-малко усукване на костите на ръката.

Trust Varo - на сайта на производителя пише че е "нов продукт", така че предполагам дори в интернет едва ли ще намеря ревюта - засега

Монитора ми е 27 инча 2560х1440 и смятам в бъдеще да взема по-голям - това означава ли, че ще ми трябва по-висока резолюция на мишката или напротив? Или пък няма да има особено значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет.

Предвид не особенно големите ти изисквания мисля няма нужда да се хвърляш на мишок за 150, че и кусур пари.

Понеже погледнах темата ти бих казал моето мнение без големи претенции за разбиране относно мишките ( и аз ги ползвам за браузване и обща употреба-както си се изразил)

Ползвал съм няколко ( от средна хубост до доста скъпи) , но понеже ръката ми е големшка все ми бяха леко неудобни.

Последно си взех тази и съм много доволен. Лазерна е и работи върху всякакви повърхности-дори стъкло. Не ми е създавала никакви проблеми и ми е адски удобна.

Ето го и него (мишока) ''онлайн'' при мен :–)

bwy1512672811d.jpg

Ами това бих ти предложил от скромен опит с няколко мишока, а избора си е твой.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само един единствен еталон за мишка и качество и то е от Apple!
Купуваш Magic Mouse 2 и ако имаш забележки ела и ме заплюй в лицето с хракул! Като не щеш, твоя си работа, помоли модератор да ти изтрие темата, защото е безпредметна.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, skalata_73 написа:

Ползвал съм няколко ( от средна хубост до доста скъпи) , но понеже ръката ми е големшка все ми бяха леко неудобни.

Така е при трактористите. Не се притеснявай и не бъди срамежлив. Разбираме те някак си. Само не давай мнения в техническите раздели! Моля! Ако ми се наложи да ползувам някога фреза да си обърна чернозема за картофите обезателно ще те потърся! Сигурен съм, че ще ми помогнеш!

Това готино лаптопче го скверниш с твоята мишка. От мен да го знаеш.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Има само един единствен еталон за мишка и качество и то е от Apple!
Купуваш Magic Mouse 2 и ако имаш забележки ела и ме заплюй в лицето с хракул! Като не щеш, твоя си работа, помоли модератор да ти изтрие темата, защото е безпредметна.

То името и е перфектно. Ако тръгне на магия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, XECUTIONER написа:

Така е при трактористите. Не се притеснявай и не бъди срамежлив. Разбираме те някак си. Само не давай мнения в техническите раздели! Моля! Ако ми се наложи да ползувам някога фреза да си обърна чернозема за картофите обезателно ще те потърся! Сигурен съм, че ще ми помогнеш!

Това готино лаптопче го скверниш с твоята мишка. От мен да го знаеш.;)

Вие, предполагам сте часовникар? Позасмях се на плоската(като "магическата "мишка на Епъл) шегичка, но надявам се да разбирате колко е неуместно да давате непоискани наставления как другите да си ползУват техниката - било то лаптоп или мотофреза. :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sten90 написа:

Вие, предполагам сте часовникар? Позасмях се на плоската(като "магическата "мишка на Епъл) шегичка, но надявам се да разбирате колко е неуместно да давате непоискани наставления как другите да си ползУват техниката - било то лаптоп или мотофреза. :) 

Не съм часовникар, но и да бях какво лошо намирате в тази професия? И къде видяхте да давам непоискани наставления за употреба на дадена техника? Забелязахте дублетната форма, но не вникнахте в текста като цяло. :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

Този е като пресъхнала лелка, която завижда на тези, които не са в климакс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 месеца и аз се оглеждах за качествен безжичен мишок, щях да изчакам и да взема Logitech MX Master-a.

Но ми се струваха доста средства за мишка, които щях да отделя за мишок вместо за ъпгрейд например SSD. За това се отказах и взех по бюджетно решение:

Gaming wireless Redragon Shark, Черна и съм много доволен от цена/качество което предлага (спрямо А4Tech r4 wireless).

Единствените два минуса е че на 1000 dpi, изяжда презареждащите батерии (те не са включени в комплекта) за около 20-30 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, oic написа:

Преди 3-4 месеца и аз се оглеждах за качествен безжичен мишок, щях да изчакам и да взема Logitech MX Master-a.

Но ми се струваха доста средства за мишка, които щях да отделя за мишок вместо за ъпгрейд например SSD. За това се отказах и взех по бюджетно решение:

Gaming wireless Redragon Shark, Черна и съм много доволен от цена/качество което предлага (спрямо А4Tech r4 wireless).

Единствените два минуса е че на 1000 dpi, изяжда презареждащите батерии (те не са включени в комплекта) за около 20-30 дни.

Виждам, че твоята има доста бутони - не се ли случва да натиснеш някой по грешка? Отстрани три бутона ли са или два, разделени от голяма "пауза"? Най-задния не е ли неудобен за натискане?

От снимките не се вижда добре, но ми се струва че моделите на Trust(които си харесах засега) са "по-наклонени"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sten90 написа:

Виждам, че твоята има доста бутони - не се ли случва да натиснеш някой по грешка? Отстрани три бутона ли са или два, разделени от голяма "пауза"? Най-задния не е ли неудобен за натискане?

От снимките не се вижда добре, но ми се струва че моделите на Trust(които си харесах засега) са "по-наклонени"...

Не се е случвало. Не ги ползвам повечето допълнителни бутони, основно тези за смяна на dpi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, oic написа:

Не се е случвало. Не ги ползвам повечето допълнителни бутони, основно тези за смяна на dpi.

Играеш ли игри? Моята сегашна мишка стандартно е на 1000 dpi и с презареждаеми батерии изкарва повече от 2 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sten90 написа:

Играеш ли игри? Моята сегашна мишка стандартно е на 1000 dpi и с презареждаеми батерии изкарва повече от 2 месеца.

Да, но не често. Например по 1 час ден. Основно мишката е настроена на 250ms на 1000 dpi.

За мен смяната на на батериите не проблем, тъй като имам винаги зареден още един комплект батерии АА 2500 mah.

Предполагам Logitech MX Master, ще се справя по добре от към батерия. (която е вградена).

Ако варианта Trust мишка е по добър от към батерия избирате него щом искате по дълъг живот на батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.