Премини към съдържанието
Mlechko

Спасяване информация от повреден Хард Диск

Препоръчан отговор

Хард диска съдържа 1TB важна информация и данни, солиден видео и фото архив на екскурзии и снимки за спомен. Получил е дефект и системата крашва през минута, защото диска забива. Какъв е начинът за спасяване на записаната на него информация? Може ли да се свърже към друг компютър, който да копира и да запълва недозаписаните файлове? Имам съмнението, че по време на копиране и запис така може да се повреди и другия хард, също както флаш паметите, които не трябва да се изваждат принудително да прекъсват записват върху себе си данните. Какво може да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обръщаш се към фирма/хора ,които може да ти спасят инормацията ако наистина е важна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблемната част/повърхност на диска е там където е ОС-а, има шанс да си свърже на друга машина като втори и да се копират данните.

Ако проблема му е някакъв друг и/или проблема е по цялата повърхност на диска, то шансовете намаляват доста.

Не си представил никаква информация за повредата на диска, SMART смарт статус и т.н.

Няма такъв филм един повреден диск да счупи друг здрав (освен ако физически не ги сблъскаш).

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря @plamen_petrov_80 , много добър съвет! След ден два ще се пробваме да видим, ако повредата е в частта на системата, да извлечем данните от дял "D" и ще обявя резултата от този опит. Ако не стане ще се помолим на сервиз за съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тогава не го пускайте напразно!

Слагате си програма за мониторинг на диск (Aida64, Speccy, Crystal DiskInfo, Sentinel и т.н.) осигурявате достатъчно празно място и тогава се добавя (свързва се стабилно, а не да виси на кабелите) и проблемния диск към изключената система. И късмет!

Дано не е много сериозен проблема, че просто сервиз няма да Ви свърши работа трябва си специализирана фирма занимаваща се с това, но там цената е дебела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Mlechko написа:

Хард диска съдържа 1TB важна информация и данни, солиден видео и фото архив на екскурзии и снимки за спомен. Получил е дефект и системата крашва през минута, защото диска забива. Какъв е начинът за спасяване на записаната на него информация? Може ли да се свърже към друг компютър, който да копира и да запълва недозаписаните файлове? Имам съмнението, че по време на копиране и запис така може да се повреди и другия хард, също както флаш паметите, които не трябва да се изваждат принудително да прекъсват записват върху себе си данните. Какво може да се направи?

Може ли да се свърже към друг компютър, който да копира и да запълва недозаписаните файлове? - това е достатъчно за да знам, че идея си нямате от хардуер. Носите хард диска във фирма, където да ви спасят ценната информация и за по нататък да си знаете,. че нещо ценно се държи поне на два носителя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, Емил Костов написа:

който да копира и да запълва недозаписаните файлове?

хм, интересен израз е използвал автора
какво ще кажеш, дали не е бисер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто го свързваш към работещ компютър. Дали директно към дъното със сата кабел или чрез външна кутия, която се включва на usb, няма значение. Със сигурност някои от файловете няма да искат да се запишат заради лошите сектори, но ще са единици. Копирането може да го направиш с bbcopy.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎9‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 8:56, дръндю написа:

хм, интересен израз е използвал автора
какво ще кажеш, дали не е бисер?

От къде да знам дали няма буферна зона, която да се употреби в полза. Тия компютри да не съм ги правил аз майна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.