Премини към съдържанието
Mlechko

Птиче в клетка

Препоръчан отговор

Както си вървя в един магазин, изведнъж се натресох на клетка с едно малко бяло птиче вътре като врабченце. Стана ми мъчно за него, защото единственото, което можеше да прави е да скочи от една гредичка на втората без да разпери крилцата и обратен скок. А птиците са родени да летят и трябва да пърхат из въздуха. Това обаче никога не е летяло и стои затворено като инвалид, то не знае какво е полет. Не знам и физически до колко здравето ще е наред, след като няма физика. Какво означава това за сладурчето? Дали клетото животно изпитва някаква депресия и подтиснатост? Дали не иска да избухне на воля да изразходи енергията си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пусни го - и ще видиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Mlechko написа:

Както си вървя в един магазин, изведнъж се натресох на клетка с едно малко бяло птиче вътре като врабченце. Стана ми мъчно за него, защото единственото, което можеше да прави е да скочи от една гредичка на втората без да разпери крилцата и обратен скок. А птиците са родени да летят и трябва да пърхат из въздуха. Това обаче никога не е летяло и стои затворено като инвалид, то не знае какво е полет. Не знам и физически до колко здравето ще е наред, след като няма физика. Какво означава това за сладурчето? Дали клетото животно изпитва някаква депресия и подтиснатост? Дали не иска да избухне на воля да изразходи енергията си?

Хубаво е да вземете малко да погледате Natioal Geographic за да видите, че в природата няма сладки птиченца и животни, а там е един зверски геноцид за оцеляване. Колкото до птичето в клетка, да мъчи се, както и много други животни в зоологически градини, клетки, циркове и прочие. В Природата няма милост, а има уникално жесток подбор за оцеляване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.