Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Казусът е следния : днес на обяд заведохме тъщата в дом за възрастни. Подписан е договор, в който е упоменато, че не връщат пари и е предплатена таксата за един месец. Около 4 часа по-късно жената почива, а от съответния дом очаквано не искат да възстановят никаква сума. Има ли какво да направим в случая, за да получим поне част от парите или не. Благодаря предварително за всякакви коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те няма какво да връщат! Месеца е "започнал">дължите таксата!

Надявайте се на корекртост от "Дома", защото могат да ви подведат под отговорност за много неща! Не трябва да се допуска смърт в първите ПЪЛНИ 24 часа, ако няма изрична клауза в договора - а такава по принцип няма, освен, ако изрично не предоставите собствен вариант на договора!

Все пак, консултирайте с адвокат, но .... едва ли си заслужава да пръснете едни пари сега, срещу системата

ПС: Не съм юрист, но работя с много подобни "заведения" и знам за какво става дума - бизнеса е много сериозен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като няма да ти върнат парите използвай максимално това за което си платил - остави им тъщата да се грижат за нея един месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да се свържете с адвокат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/9/2017 в 17:42, street racer написа:

...Не трябва да се допуска смърт в първите ПЪЛНИ 24 часа...

К'во? Как може да се гарантира това? Жената точно излезе от болница, никой не очакваше да почине. Не знам дали не са ѝ направили нещо в дома, за да ускорят процеса, точно защото според техния договор могат да разчитат на месечната такса. Мисля си, че би трябвало да има някакъв закон, според който техния договор да се обяви за невалиден, защото е абсурдно да има такава клауза за невръщане на пари. Както и да е, не се стигна до адвокат, върнаха половината сума и решихме да не се занимаваме повече. Вероятно това е стандартна процедура при тях. Още една ниша в България, която да е чиста мафия.

на 12/9/2017 в 17:44, ined написа:

След като няма да ти върнат парите използвай максимално това за което си платил - остави им тъщата да се грижат за нея един месец.

Би било прекрасен вариант, ако беше възможен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Не знам дали не са ѝ направили нещо в дома, за да ускорят процеса, точно защото според техния договор могат да разчитат на месечната такса.

Вкарваш се във филми  без да се замислиш, че за тях е по-изгодно да плащаш всеки месец. А не само за един да вземат таксата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badsector написа:

Не знам дали не са ѝ направили нещо в дома, за да ускорят процеса, точно защото според техния договор могат да разчитат на месечната такса

Виж сега, от чиста бизнес гледна точка, ще прозвучи коравосърдечно, но никой няма за цел да умори жената, ако може да смуче пари от нея.
Освен това честа преждевременна смърт нали се сещаш, че е много лоша реклама и е зле за бизнеса?
Няма толкова прости бизнесмени от краткосрочна лакомия да си режат клона, на който седят.

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така, но според мен разделят пациентите на категории, примерно "този/тая ще изкара месеца, лесно се гледа, нека да живее", или "този/тая я изкара месеца, я не, трудно се гледа, заема място, по-добре да го/я спуснем по течението". Разбира се, това са само предположения, но хората в България са толкова безскрупулни, че не бих се учудил да е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.