Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.

Тонколоните са Edifier R1800T III

Дъното e GA-Z77-DS3H

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори сравнено с вградените твоето е ниския клас а външна дори евтина ще е по-добре от всяка вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Roujin Z написа:

Дори сравнено с вградените твоето е ниския клас а външна дори евтина ще е по-добре от всяка вградена.

Ясно и бързо, благодаря.

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесах си тази - https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-Z-51-Beamforming_prod_SBCREATIVECREATSNDSBZMIC.html?ref=prod

Надхвърля бюджета ми но ако става и за музика в стерео ще се напъна още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, kolib4iata написа:

Харесах си тази - https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-Z-51-Beamforming_prod_SBCREATIVECREATSNDSBZMIC.html?ref=prod

Надхвърля бюджета ми но ако става и за музика в стерео ще се напъна още малко.

Картата е добра,

Но гледайте да има драйвери за ОС, за която е ползвате преди да вземете дадена зв.карта.

Защото тази е дават че има само до Windows 8 (в описанието на продукта)

Другият вариант е Asus Xonar

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста мислех и някак си не ми се плаща 5.1 и слушам стерео.Какво ви е мнението за USB DAC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще взема Creative Sound Blaster Z но да попитам дали задължително трябва да е на PCI-E x1 или може да сложи и на мястото на втората видео карта което ми е свободно.

Дъното е https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77-DS3H-rev-11#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да я сложиш на който и да е PCI-E слот, независимо дали е х1, х4, х8 или х16. Сваляш си последните драйвери от сайта на Creative за твоята версия на Windows, а не ползвай тези от диска, които са доста стари. Има си драйвери и за Windows 10. Ако имаш високоомни слушалки, отзад на карта има и слушалков изход, както и ако включиш кабела за предните жакове на кутията в нея. Микрофона в комплекта, върши идеална работа за скайп или вайбър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загледах се по Creative Sound BlasterX AE-5 и може да не взимам сега Z и след време да взема нея.Имам въпрос за молекса които се свързва, дали е само за лампичките които няма и да връзвам и дали ако не подам молекс картата ще си работи пълноценно.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за бърз отговор кое ще е по добре за музика в стерео

Creative Sound Blaster Z или Asus Xonar DX

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според писанията - разликата  не е голяма от твоята вградената:

( High quality 108dB SNR HD audio )  (извор: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77-DS3H-rev-10#ov )

и

Creative sound card SB Z, PCIex1 - Signal to Noise Ratio (SNR) (20kHz Low-pass filter, A-Wgt): 116dB

Разликата от 8dB ме съмнява да се усети при нормално слушане. Ако се озвучават събития и се ползва близко до максималната сила, тогава може и да има разлика.
Но това е на хартия. Не съм ги пробвал, за да знам със сигурност. Плюс това слушането е усещане и е субективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех Z, асуса не ми се понрави, картата е на 10 годинки :)

Благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези като мен мога да кажа, че ми харесва комбинацията Creative Sound Blaster Z и Edifier R1800TIII

Картата за стерео си има режим stereo direct.Тонколонките ги сравнявам с Creative GigaWorks T20 и мога смело да кажа, че цената им е близка но като звук печели с много дължини Edifier.

Има и друго което за мен е много важно.Не на шега споделям, че формата mp3 (на 320) звучи съвсем различно в положителна посока.

П.П. Предлагам прослушване на тонколонките при мен с или без собствена техника.

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2017 г. в 13:50, oic написа:

Картата е добра,

Но гледайте да има драйвери за ОС, за която е ползвате преди да вземете дадена зв.карта.

Защото тази е дават че има само до Windows 8 (в описанието на продукта)

Другият вариант е Asus Xonar

Има поддръжка за XP, Vista, 8, 8.1, 7, 10 windows

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=0&catName= &subCatID=0&prodID=21402&prodName=Object reference not set to an instance of an object.&bTopTwenty=1&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_21402,VARSET=CategoryID:0&_ga=2.37217315.206894220.1513769342-969889751.1512605040

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пз, на теб ти трябва PCI звукова. Един съвет от мен- свържи се с PepiX от хардуерБГ (тук не знам дали влиза) и си купи от него каквото ти препоръча и даде втора ръка. Момчето ги разбира и е много коректно, дори, ако не си доволен ще му я върнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.10.2018 г. в 17:23, Красимир Илиев написа:

И двата DAC-а са на ниво, първия AK4495 е с плюс, че има свое захранване.
Виж и един трети вариант ASUS Xonar U7 MKII

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.