Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.

Тонколоните са Edifier R1800T III

Дъното e GA-Z77-DS3H

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори сравнено с вградените твоето е ниския клас а външна дори евтина ще е по-добре от всяка вградена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Roujin Z написа:

Дори сравнено с вградените твоето е ниския клас а външна дори евтина ще е по-добре от всяка вградена.

Ясно и бързо, благодаря.

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си тази - https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-Z-51-Beamforming_prod_SBCREATIVECREATSNDSBZMIC.html?ref=prod

Надхвърля бюджета ми но ако става и за музика в стерео ще се напъна още малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, kolib4iata написа:

Харесах си тази - https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-Z-51-Beamforming_prod_SBCREATIVECREATSNDSBZMIC.html?ref=prod

Надхвърля бюджета ми но ако става и за музика в стерео ще се напъна още малко.

Картата е добра,

Но гледайте да има драйвери за ОС, за която е ползвате преди да вземете дадена зв.карта.

Защото тази е дават че има само до Windows 8 (в описанието на продукта)

Другият вариант е Asus Xonar

Редактирано от oic (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще взема Creative Sound Blaster Z но да попитам дали задължително трябва да е на PCI-E x1 или може да сложи и на мястото на втората видео карта което ми е свободно.

Дъното е https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77-DS3H-rev-11#ov

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да я сложиш на който и да е PCI-E слот, независимо дали е х1, х4, х8 или х16. Сваляш си последните драйвери от сайта на Creative за твоята версия на Windows, а не ползвай тези от диска, които са доста стари. Има си драйвери и за Windows 10. Ако имаш високоомни слушалки, отзад на карта има и слушалков изход, както и ако включиш кабела за предните жакове на кутията в нея. Микрофона в комплекта, върши идеална работа за скайп или вайбър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Загледах се по Creative Sound BlasterX AE-5 и може да не взимам сега Z и след време да взема нея.Имам въпрос за молекса които се свързва, дали е само за лампичките които няма и да връзвам и дали ако не подам молекс картата ще си работи пълноценно.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според писанията - разликата  не е голяма от твоята вградената:

( High quality 108dB SNR HD audio )  (извор: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77-DS3H-rev-10#ov )

и

Creative sound card SB Z, PCIex1 - Signal to Noise Ratio (SNR) (20kHz Low-pass filter, A-Wgt): 116dB

Разликата от 8dB ме съмнява да се усети при нормално слушане. Ако се озвучават събития и се ползва близко до максималната сила, тогава може и да има разлика.
Но това е на хартия. Не съм ги пробвал, за да знам със сигурност. Плюс това слушането е усещане и е субективно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези като мен мога да кажа, че ми харесва комбинацията Creative Sound Blaster Z и Edifier R1800TIII

Картата за стерео си има режим stereo direct.Тонколонките ги сравнявам с Creative GigaWorks T20 и мога смело да кажа, че цената им е близка но като звук печели с много дължини Edifier.

Има и друго което за мен е много важно.Не на шега споделям, че формата mp3 (на 320) звучи съвсем различно в положителна посока.

П.П. Предлагам прослушване на тонколонките при мен с или без собствена техника.

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.12.2017 г. в 13:50, oic написа:

Картата е добра,

Но гледайте да има драйвери за ОС, за която е ползвате преди да вземете дадена зв.карта.

Защото тази е дават че има само до Windows 8 (в описанието на продукта)

Другият вариант е Asus Xonar

Има поддръжка за XP, Vista, 8, 8.1, 7, 10 windows

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=0&catName= &subCatID=0&prodID=21402&prodName=Object reference not set to an instance of an object.&bTopTwenty=1&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_21402,VARSET=CategoryID:0&_ga=2.37217315.206894220.1513769342-969889751.1512605040

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пз, на теб ти трябва PCI звукова. Един съвет от мен- свържи се с PepiX от хардуерБГ (тук не знам дали влиза) и си купи от него каквото ти препоръча и даде втора ръка. Момчето ги разбира и е много коректно, дори, ако не си доволен ще му я върнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 10 месеца по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.10.2018 г. в 17:23, Красимир Илиев написа:

И двата DAC-а са на ниво, първия AK4495 е с плюс, че има свое захранване.
Виж и един трети вариант ASUS Xonar U7 MKII

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Здравейте! Купих си Saundblaster Z + Z 906 тонколони свързани с оптичен кабел , но когато задам на картата да кодира DTS или Dolby не мога да използвам увеличението на звука на Windows . Какво трябва да направя ? Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Нарния
      Здравейте,

Нямах възможност да присъствам през цялото време на един семинар през Zoom и затова бях пуснал да направя запис през Smart Recorder. В момента имам .wav файл, но се чува само бучене. Семинарът звучеше през същия телефон, който правеше и записа. Според вас има ли как по някакъв начин файлът да се обработи, за да се чува записът или мисия невъзможна?

Благодаря!
    • от Ivelin Dolapchiev
      едва светещ дисплей на Aiwa cx-z800 причина за повредата и сьвет за отстраняването и

• от Анита Христова Трифонова
      Ново!!! Изчистено аудио от записа на Бойко Борисов
      https://www.facebook.com/groups/1768937800041866/permalink/2741441992791437/?sfnsn=mo&d=n&vh=i

ДВА Нови СКАНДАЛНИ ЗАПИСА с БОЙКО БОРИСОВ Изтекоха ДНЕС !

НОВИ СКАНДАЛНИ ЗАПИСИ НА БОЙКО БОРИСОВ!

ВАЛЕНТИН ЗЛАТЕВ: ВСИЧКИ ГРАНИЦИ НА ТЪРПИМОСТ СА ПРЕМИНАТИ!

Нов запис - Бойко Борисов: трябва да се подиграваме на Румен Радев - част 2
    • от Djoni Ivanov
      Здравей те ,сложиха ми в колата бас туба pioneer (която е правена като кутията е купуване отделно и говоритела също ) + усилвател blaupunkt който е пребодисван и незнам какъв модел е и той.Кабелите ги имах към колата (така съм я купил) като сложихме само един бушон към акумулатор и кабела който го наричаме + , а минуса е взет от купето на колата под задната седалка. Три кабела са изкарани от сд-то като два са за тонколоните явно към усилватела те са с букси а третия е вързан към усилватела и сд-то демек също като с тези двата с буксите.Проблема ми е че баса свири но дали съм го усилил на 6/7 степен от сд-то или на 38/40степен от сд-то значение няма и прекъсва постояно баса за 1-2 секунди спира и тръгва на ново а усилватела свети постоянно по това разбирам че работи и има ток в него постояно а също така момчето се постара и върза всички кабели хубави като ги стегна да няма луфт да се местат или вадят и така на татъка към усилватела. Реших да не е от дупките по пътя и да прекъсва някъде кабел но не защото и на едно место да е колата пак същата работа а прекъсва постоянно като напримерно 10секунди свири и спира за 1-2секунди и пак се чува баса на ново ? От момчето което взех музиката незнам как е била преди него защото несъм се качвал да чуя а направо ми я свали от колата и ми я сложи друг приятел.Някой някакви идеи да има от какво може така да се получава? само знам че бушона е 60ампера защото като го взимах вчера обърнах внимание какво пише на него а за тубата идея си нямам каква е защото споменах че е правена и на кутията не пише нищо а на усиватела е пребоясван с боя и също така незнам и той какъв модел blaupunkt е. само разбрах че баса е вързан на бридж с нови кабели а старите + и - който са са много дебели и са на 1-2 години.Някой ако има някакви идеи защо така прекъсва нека сподели или да не сме испуснали нещо защото аз лично нищо не разбирам а момчето и то разбира колкото от личен опит където си е връзвал на него преди .Също така забравих да кажа че сд-то и то ми е pioneer
        blaupunkt gta 200
    • от aratoress
      Здравейте!
      Може ли малко съдействие, опитвам се да разбера как да си настроя даден видео файл да работи по default с даден аудио канал. Например свалям си филм и филма има 2 аудио канала или пътеки. Използвам KM Player и си сменям аудио пътеката от руски на английски например. Но когато си кача филма на USB за да го гледам на ТВ там си е със руско аудио което си е по default. По същия начин и на лаптопа ми като сменя канала си е само за момента и при следващо пускане на файла пак си е на руски. Има ли как да сменя аудио пътеката и да си остане на английски дори да не е с KM Player?

Благодаря ви
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване