Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като ми се скапа компа (лаптопа) която си ползвах доста години си купих друга втора употреба защото ми трябва за работа всеки ден и бързо трябваше да купя нова. Извадих късмет и го купих в перфектно състояние, прилични характеристики и много й се радвам, но бях си наумил да си взема някаква нова по-ячка която да я ползвам поне няколко години. Ии.. сега имам възможност да взема една която съм си харесал за малко над 1000 лева почти нова. Не съм фен на НР, но тази ми хареса. Ще се използва за всичко което изисква по-мощен (за лаптоп) хардуер и искам да я ползвам поне няколко години (ако не се спраска разбира се защото е без гаранция). Дайте вашето мнение. Ето я и машината:

HP Envy 15-as027cl - 15.6" - Core i7 6500U - 12 GB RAM - 256 GB SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под по-мощен хардуер?

За какво точно ще се ползва?

От фирма ли ще го вземаш или от частно лице?

Какъв лаптоп ползваш сега (с какви параметри)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под "ячка" но това е енергоспестяващ 2 ядрен процесор и не се бъркай с нормалните I7.

Иначе щом е със SSD и подобно количество рам за нормални дейности ще е екстра независимо от процесора.

п.с. 4 ядрен актуален процесор тоест нова машина от магазина ще ти струва около 1 200 лв. но без SSD.

https://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_450_G5-hp_probook_450_g5_1LU56AV_28515276

+ около 200 лв. за 256 SSD (NVMe).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, разбрах. Ще си остана с моя e5540 който и без това си ме кефи. Не си заслужава да дам два пъти и кусур повече пари. Този 450gp който ми предложи ти, е чисто нов и  2г. гаранция на същата цена от мераклийския и мога да си го купя когато един ден си преценя и ако искам. Пък и с тези параметри е доста добър и мога да мина без ssd ( даже за моето ползване предпочитам 1TB на 7200). Благодаря ти! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.