Премини към съдържанието
Тотито

Проблем с езикови настройки в Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с езиковите настройки на windows 10. Проблема се състои в това че не мога да премахна английския език от езиковата лента. Уиндоуса е на български, а езиците за въвеждане, които съм избрал са български и финландски. Въпреки това, когато превключвам езиците английския е сред тях. Не знам дали обясних правилно, затова показвам снимка.

Без име 1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма как да го премахнеш. Просто така е направен. И с по старите версии е същото. Ще цъкаш малко повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато бях с Windows 7 нямах подобен проблем. При Win 10 я махнах и след време се появи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си на Windows-a  ти е на български, не би трябвало да имаш проблем да премахнеш английския, след като имаш и финландски. Моят си е на английски, но сега направих проби и се получи:

7bd417005efe3c1f.jpg

Маркирай езика и отгоре има Remove, натискаш и би трябвало да се премахне:

a05da03e31824697.jpg

П.П. - Преди това направи финландския да е най-отгоре, като маркираш и натиснеш бутона Move Up. И тогава направи операцията с изтриването.

Редактирано от Атанас Славов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми Windows e станал по-умен и за това не ти дава да го махнеш форевър. Поне си махни единия български, да не те болят пръстите повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да изпълниш този файл, като кликнеш на "да" след отварянето му, след което излез от Windows акаунта и влез наново или пък направо рестартирай и виж резултата. Повече инфо: https://superuser.com/questions/1092246/how-to-remove-us-keyboard-from-windows-10-language-list

Ако не стане, там има идея да се добави aнглийския и да се премахне пак, но не знам дали ще стане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах [-HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload] , рестартирах и английския за сега го няма. Ще видим какво ще стане след няколко включвания.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.