Премини към съдържанието
Bambodok

Търся телефон, който да мога да го ползвам около 5 и повече години

Препоръчан отговор

Pixel 2 на Google ми допада и предполагам, че е достатъчно добър за да издържи достатъчно дълго без да ми създава големи проблеми. Като цяло изискванията ми са - до 1500лв, размери - 5-5,5", Памет - ако има слот за карта памет - минимум 16GB ако няма - 32 GB, RAM - минимум 3 GB и достатъчно добър процесор, че да не се дави на по-тежки приложения. Бих искал да чуя вашите предложения и мнения.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да гарантирам кой модел ще изкара 5 и повече години, но съобразно изискванията бих препоръчал освен Pixel 2, също и iPhone 8+, Huawei Mate 10 Pro, както и вижте Note 8.
От тези със сигурност iPhone ще има поддръжка и ъпдейти поне 4 години, а също мисля и Pixel-а ще е там някъде (или поне така би било нормално за продукт на Google).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Bambodok написа:

Pixel 2 на Google ми допада и предполагам, че е достатъчно добър за да издържи достатъчно дълго без да ми създава големи проблеми. Като цяло изискванията ми са - до 1500лв, размери - 5-5,5", Памет - ако има слот за карта памет - минимум 16GB ако няма - 32 GB, RAM - минимум 3 GB и достатъчно добър процесор, че да не се дави на по-тежки приложения. Бих искал да чуя вашите предложения и мнения.

Благодаря предварително!

Шегаджия!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, algor написа:

бих препоръчал освен Pixel 2, също и iPhone 8+, Huawei Mate 10 Pro, както и вижте Note 8.

Може да се добави и OnePlus 5T към този списък. Вписва се като характеристики в изискванията. Въпроса е, че няма такъв производител който да гарантира 5 години поддръжка...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако търсиш надеждност и поддръжка от производителя iPhone е марката! Просто защото фирмата ползва тяхна операционна и е една от най-бързите и най-надеждните О.С. При андроид смартфоните само Pixel стават понеже са на Google, но няма гаранция, че ще остане толкова бърз много време, понеже операционната се ползва и от други марки и след всеки ъпдейт, проблема при едната марка изчезва, но се появява нов проблем при друга... и те така... iPhone е марката която търсиш (но имай в предвид, че нямаш толкова много опции и глезотийки, колкото може да намериш в андроид телефон).

ПС: Препоръчвам ти iPhone 7 Plus понеже е метален отзад, докато 8-цата е със стъклен гръб и като се строши струва повече от самия дисплей. А и разликата не е кой знае колко голяма.

iPhone 7: https://www.youtube.com/watch?v=0vYfAqEyGV0

iPhone 8: https://www.youtube.com/watch?v=lLAmL6Tz59Y&t=2s

Аз ползвам смартфон с android - Galaxy S7 Edge

Редактирано от tompson2
добавка (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Шегаджия!!

Защо? С предишния телефон горе-долу 4 години изкарах (Samsung note 2) без да почуствам нужда от нов. Дневните приложения вървяха добре и като цяло всичко което ми трябваше беше налично, само за някои gimmick приложения си спомням, че не се поддържаха от телефона, но като цяло много добра работа ми вършеше до преди няколко седмици когато не ми се налагаше да ползвам по-тежки приложения (или поне по-тежки за note-a).

преди 18 минути, techmaniac написа:

Може да се добави и OnePlus 5T към този списък. Вписва се като характеристики в изискванията. Въпроса е, че няма такъв производител който да гарантира 5 години поддръжка...

Нямах впредвид телефон с 5 години поддръжка - питах за телефон, които най-вероятно ще може да ми върши добра работа и след 5 години

Редактирано от Bambodok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bambodok написа:

Защо? С предишния телефон горе-долу 4 години изкарах (Samsung note 2) без да почуствам нужда от нов. Дневните приложения вървяха добре и като цяло всичко което ми трябваше беше налично, само за някои gimmick приложения си спомням, че не се поддържаха от телефона, но като цяло много добра работа ми вършеше до преди няколко седмици когато не ми се налагаше да ползвам по-тежки приложения (или поне по-тежки за note-a).

Нямах впредвид телефон с 5 години поддръжка - питах за телефон, които най-вероятно да може да ми върши добра работа и след 5 години

Ще го повторя пак, а ти прегледай телефоните в момента, какви гаранции и дават и колко време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, tompson2 написа:

(но имай в предвид, че нямаш толкова много опции и глезотийки, колкото може да намериш в андроид телефон).

А някои точно това търсят. Макар че аз като почна да си разглеждам настройките на айфона и почва да ми прилошава и излизам веднага от там. Доста изгъзици му вкараха и на него къде с тях и без тях все тая.
Ама щом на това казваш няма много опции не искам да си представя как е при андройд значи.
Аз на груба сметка май и 15% от възможностите къде са му нахакали вътре не ползвам.

Телефона е да се обадиш и да кажеш
- ай какво стана с парите ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bambodok написа:

Нямах впредвид телефон с 5 години поддръжка - питах за телефон, които най-вероятно ще може да ми върши добра работа и след 5 години

Скоро ще излезе и Nokia 9. Със същия чипсет като при OnePlus 5T. 

Това мога да добавя към предложенията на Algor. 

Всеки от тия ще ти върши работа, въпроса е кое предпочиташ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bambodok написа:

Един приятел е с iPhone 4S и си му работи като телефон перфектно. Макар че няма поддръжка май вече трета или четвърта година.
Фейсбуци, whatsap и други подобни си му работят без проблем. Малко снимките са калпави ама за телефон на 5 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BMW Маниак написа:

А някои точно това търсят. Макар че аз като почна да си разглеждам настройките на айфона и почва да ми прилошава и излизам веднага от там. Доста изгъзици му вкараха и на него къде с тях и без тях все тая.
Ама щом на това казваш няма много опции не искам да си представя как е при андройд значи.
Аз на груба сметка май и 15% от възможностите къде са му нахакали вътре не ползвам.

Телефона е да се обадиш и да кажеш
- ай какво стана с парите ?

Прав си за това как се използва, но друго си е като ти писне темата, тапета, иконите, шрифта и т.н. НО точно от тия говна явно се бъгясват тия андроиди и заради това съм решил следващия ми телефон да е iPhone 7 PLUS 32gb. Хем ще видя дали държа на тия "глезотийки" още или вече съм ги превъзмогнал :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи първо трябва да се ориентираш към някой от сегашните флагмани.От друга страна пък с тези несменяеми батерии,не вярвам да изкара 5 години.Моя като го взех,май месец 2013,беше флагман-samsung galaxy s4-9505.Преди година си смених батерията с усилена-китайско менте на 6100mAh.Оригинална 2600 mAh не ми върши работа.На сегашните модели не знам дали им залагат повече от 3-4 години да изкарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забрави за телефон за 5+ години, ако не е само за телефония и да си вземеш една нокия с копчалък, която да държи над 3 дни батерията при постоянни разговори. Едно, че няма да имаш софтуерна поддръжка, второ, че 5.5" ще го счупиш, трето, че ще се прецака. Телефон вземи среден клас и го сменяй на 2 години, поне аз така правя, като в момента съм с два К5 и след година ще бъдат сменени, незвисимо от състоянието им- IMG_20171209_212732ZUO6CBLTOSMMOZBJaO3F1

Ето ти линк на добър и евтин телефон за следващите две години (Божа работа дали ще живее толкова)- Note 4 Pro 389 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за 7 плюс. 8/8+ е провал на Апъл. А и за протокола Pixel не е само на Google. И Nexus 5X и 6P са също на Google. Препоръчвам ти и някой модел на LG (фен съм им) и те са страхотни. За Samsung нищо не мога да кажа, тях не ги харесвам. Виж някой на Huawei. Не ти препоръчвам Lenovo, имам таблет и забива много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , не знам дали постът ми е за тази рубрика, но„„„„„ Бих искала да Ви попитам можете ли да ми предложите някакъв евтин телефон може и реплика за временно ползване 4-5 месеца, Може и втора употреба няма значение. Стига да не е с windows & Apple, само андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ilianaboneva написа:

Здравейте , не знам дали постът ми е за тази рубрика, но„„„„„ Бих искала да Ви попитам можете ли да ми предложите някакъв евтин телефон може и реплика за временно ползване 4-5 месеца, Може и втора употреба няма значение. Стига да не е с windows & Apple, само андроид.

Пуснете си нова тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай новия CAT и айде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз в момента съм с такъв телефон и е много издръжлив, има 64 гигабайта памет слот за микросим  и 2 сим и мисля че ще ти свърши работа, не е много евтин но според мен си струва парите

https://www.emag.bg/smartfon-asus-zenfone-3-ze552kl-dual-sim-64gb-4g-moonlight-white-ze552kl-1b002ww/pd/D4X3Q2BBM/

този също не е лош

http://besteu.club/galaxy-s8-–-coral-blue-p-14.html

Редактирано от ilianaboneva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От личен опит Samsung Galaxy 8262 - изкара 4 години здраво таралянкане в моите ръце, включително изпускане, давене и безброй часове разговори (за мен "нормално" е около и над 4000 минути на месец), имам и деца, които го тормозят... От няколко месеца излезе в заслужена пенсия и съм го оставила на щерката да си гледа детски на него. Батерия сменях два пъти, сега е с втората купена, китайска най-обикновена. Около година и половина издържат и това е. 

Здрав излезе, изключително доволна съм от него. Но не всеки модел е толкова здрав, за съжаление. Този път аз заложих на Huawei p9 lite - устройваше ме и цената, и параметрите. При теб ценовият клас е значително по-висок, но като човек продал стотици телефони мога да ти кажа едно - вземи си среден клас (около 500-600 лева), използвай го докато изкара и си вземи друг. Така разпределени парите ще ти осигурят прилична играчка за 6 години, винаги в гаранция и винаги актуален модел. За мен телефоните от по 2 бона и нагоре са за кифли, които да доказват колко добри с*ирки правят и комплексари, които демонстрират фалшиво финансово състояние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.