Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми машина за видобработка. 3д,4к, рендъринг, видеофекти, прочие.

Дилемата ми е кой от двата варианта да избера:  Asus X99-A II + i7-6800K (730лв, 8 слота рам, до 128гб) или Intel Core i7 8700K +Asus Prime Z370-A за (930лв само 4 слота рам, макс 64гб ). И двата варианта са втора употреба с 2 години гаранция.

Моля помогнете да реша с обосновани обяснения кой от двата варианта е по-добър и защо. Мерси :)

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Core™ i7-6800K Processor

Intel® Core™ i7-8700K Processor

Кога Intel Core i7 8700K стана втора употреба процесор?

А ти колко памет ще сложиш и защо тя не е в сметките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Intel® Core™ i7-6800K Processor

Intel® Core™ i7-8700K Processor

Кога Intel Core i7 8700K стана втора употреба процесор?

А ти колко памет ще сложиш и защо тя не е в сметките?

еми в един бг форумсе продава в комплект с това дъноза онази цена, която съм написал. не ме кефи че поддържа само до 64гб рам :(  ще сложа 128гб или 64гб зависи кое избера.. а за д аизбера, се надявах вие да ми помгонете..ама засега уви.. Разликата в мощността при рендринг подобна ли е или не? ако е подобна лесно бих избрал леко по-слабият със подружка на 128гб рамец, ама ако разликата е значителна в мощта, то ми е трудно да избера.....

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

128 GB памет знаеш ли колко пари е?

няма да взимам сървърна, спокойно.   за около по 200лв 16гб плочка втора ръка мога да си намеря. общо 1600лв. Сега може ли да ми се помогне над дилемата? 8700K  незначително по-силен ли е при рендъринг спрямо  6800к? Незначителна ли е разликата или е значителна? Това трябва да разбера само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си от друго време.

"...за около по 200лв 16гб плочка втора ръка мога да си намеря..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си от друго време.

"...за около по 200лв 16гб плочка втора ръка мога да си намеря..."

офф ще помоля без такива коментари. Намерил съм! моля да ми помогните над въпроса, над който не мога да си отговоря. 8700K  незначително по-силен ли е при рендъринг спрямо  6800к? Незначителна ли е разликата или е значителна? Това трябва да разбера само.

:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя разлика е значима и коя не за Вас?

Също така ако наистина Ви трябват 128GB памет, то едната система няма как да се класира изобщо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай 64GB рам , това 128gb ram едва ли разбираш колко е  може би даже честота ще е по-важно но не съм сигурен!

Прочети първо за това което правиш колко ти повлиява 64 и 128.

Покажи ми къде продават Asus X99-A II + i7-6800K . едвали някой  продава такава машина. И 128gb рам

Много фейк ти е темата едвали някой ще те вземе на сериозно да напише нещо смисленно :)

EDIT: Намерих къде се продават Asus X99-A II + i7-6800K  може да не си фейк ЛОЛ.

Ами тогава избора наистина е труден , и ако парите нямат значение за избора то може би 128GB рам е по-добиря избор , но зависи какво правиш. Прочети точно за това което правиш разликата с 64 и 128

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още една тема ако пуснеш ще ти е поне 4-та......къде спят тези модератори пак???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.