Премини към съдържанието
Miro40

Проблем с видеоклипове в браузър Google Chrome

Препоръчан отговор

Здравейте,

С OS Debian 8 и браузър Google Chrome 32bit ,когато отварям клипове във vboox7 се получават необясними за мен неща.Има клипове,които се отварят безпроблемно например този:https://www.vbox7.com/play:7d419b38a5 ,но има и такива които не работят и изглеждат така:https://www.vbox7.com/play:539a0200bc.Когато търся клип или певец в търсачката на сайта се отварят винаги.Не се отварят клипове и в  други сайтове,напр. във  Vesti.bg.В uTube този проблем го няма.Ако някой има идея на какво може да се дължи това,моля да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във VBox7 са качени клипове, предимно във h.264 кодировка. В You Tube, повечето с в WebM стандартите. 

Актуална ли е версията на Google Chrome и имаш ли някакви проблеми с Chromium Browser, които да са те накарали да преминеш на фирменото приложение ?

vbox7.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, cybercop написа:

Във VBox7 са качени клипове, предимно във h.264 кодировка. В You Tube, повечето с в WebM стандартите. 

Актуална ли е версията на Google Chrome и имаш ли някакви проблеми с Chromium Browser, които да са те накарали да преминеш на фирменото приложение ?

vbox7.png

Ето резултата от теста на браузъра с HTML5test.В секция Video на кодек H264 има отметка,което значи,че не би трябвало да имам проблем с тези клипове:https://html5test.com/.Със  Chromium Browser не съм пробвал,понеже директно си инсталирах  Google Chrome.Имам и Mozilla Firefox и там този проблем го няма,но Chrome ми използва много малко ресурси,не ми товари процесора за разлика от Mozilla.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Miro40 написа:

Със  Chromium Browser не съм пробвал,понеже директно си инсталирах  Google Chrome.

Ами, пробвай. Докато и при него има поддръжка за 32 битови ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, бат'начо написа:

Ами то актуален Хром с 32 бита няма, май е затова.

От Руски сайт намерих и инсталирах последната актуална 32 битова версия на Google Chrome-48.0,но резултат няма.

преди 13 часа, cybercop написа:

Ами, пробвай. Докато и при него има поддръжка за 32 битови ОС.

Не става и със  Chromium.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в папка /usr/lib/chromium-browser/, виж,  дали има добавка libffmpeg.so и ми отговори.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, cybercop написа:

Погледни в папка /usr/lib/chromium-browser/, виж,  дали има добавка libffmpeg.so и ми отговори.

Chromium-a го деинсталирах веднага след пробата.Има ли такава папка за Google Chrome?Може ли да се направи тази проверка за него?

Опитах в терминала с:-ls -a /usr/lib/google chrome-browser/-,но ми отвърна:-Няма достъп до/usr/lib/google:Няма такъв файл или директория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че си корифей на командния ред. Погледни и в папка /opt. Не съм убеден, че дори да поставиш пакета с декодери, той ще работи безпроблемно в стара версия на браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, cybercop написа:

Виждам, че си корифей на командния ред. Погледни и в папка /opt. Не съм убеден, че дори да поставиш пакета с декодери, той ще работи безпроблемно в стара версия на браузъра.

Не съм корифей нито в една област.Най-малко пък на командния ред на Линукса.Начинаещ съм.Опитвам се по някакъв начин да науча нещо,а ти баш корифея на Линукса си правиш ташак с мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо Дебиан, защо 8 и защо 32 бита? Хром ако искаш - отиваш на 64 бита и ... не знам, не ползвам Хром, никога не съм го ползвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Miro40 написа:

Не съм корифей нито в една област.Най-малко пък на командния ред на Линукса.Начинаещ съм.Опитвам се по някакъв начин да науча нещо,а ти баш корифея на Линукса си правиш ташак с мен.

Далеч съм от корифейството. Аз си преглеждам файловата система по най- некорифейски и нехакерски начин през файловия мениджър.

https://s25.postimg.org/lqdc4y64f/opt.png

Върху каква машина ползваш тази 32 битова Jessie ? Която си е доста под новото на Stretch, а не поддържа много по- стар хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това, селектираното, може да се пренесе на Дебиана и става по мързелив начин с "l", "ll" и "la".

http://man7.org/linux/man-pages/man1/ls.1.html

2017-12-12-213935_1280x1024_scrot.thumb.png.cdadb17356c2bfe48334c0da361ec6cb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, cybercop написа:

Далеч съм от корифейството. Аз си преглеждам файловата система по най- некорифейски и нехакерски начин през файловия мениджър.

https://s25.postimg.org/lqdc4y64f/opt.png

Върху каква машина ползваш тази 32 битова Jessie ? Която си е доста под новото на Stretch, а не поддържа много по- стар хардуер.

Google Chrome е в папката /opt/,но добавка-libffmped.so-не се вижда.Този 32 битов Дебиан 8.9 го намерих в един Руски торент тракер.Това е сборка,окомплектован с много програми,приложения,готов за употреба.Първо го видях на Виртуалката,хареса ми и понеже за първи път се докосвам до Дебиан си го инсталирах.Лаптопа ми е двуядрен, 4Gb RAM и подържа 64 битова система.До сега съм бил само на 64 бита. Както отиват нещата и от мненията,които се споделят разбирам,че по удачно и за предпочитане е 64 битов Дебиан.

Снимка на екрана - 13.12.2017 - 10,06,40.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miro40 написа:

Google Chrome е в папката /opt/,но добавка-libffmped.so-не се вижда.Този 32 битов Дебиан 8.9 го намерих в един Руски торент тракер.

Дистрибуция се сваля само от официалния сайт на издателя. Инсталирай си 64 битова с Debian 9 с Xfce. В нея, дори Chromium с декодерите по подразбиране поддържа всички html5 формати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.12.2017 г. в 12:09, cybercop написа:

Дистрибуция се сваля само от официалния сайт на издателя. Инсталирай си 64 битова с Debian 9 с Xfce. В нея, дори Chromium с декодерите по подразбиране поддържа всички html5 формати.

Вече съм с 64 битов  Debian 9.3(stretch) Xfce.Всичко е ОК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.