Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся програма за създаване на анаглифни изображения. Има разни плъгини за Фотошоп, които обаче създават посредствени неща. Не търся екшън с 1 кликване, а нещо, с което имам контрол. Т.е. ако е нужно сам да си правя маски за различната дълбочина, но илюзията за 3D да е пълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

аз използвам PotPlayer за да си правя анаглифни снимки от 3d sbs 
след като заредя снимката, размествам по хоризонтал за оптимален ефект и после с инструмента за изрязване в джам 10 си ги записвам в папка
правя го това, защото само така може да се разгледат картинки 3D на обикновен екран (лаптоп)

Zootopia_2016_3D.1080p.BluRay.x264-PSYCHD-BG.mp4_20171211_121215_596.thumb.jpg.7596a76e1b6b236b0aae95411c643a49.jpg

Zootopia.thumb.jpg.1fd6e17c7cd2c4c1d80032fcd5a5fdda.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две снимки е лесно. Срещнах няколко програми, които ги сглобяват.

За 1 снимка открих само с desaturate-ване (правене в черно-бяла) и с дълбочинна карта (depth map), дето ѝ викам маски, защото си е точно това на практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

нищо не разбирам от графика, просто споделих какво правя аз
снимката е от филм, записана като .jpg 
в "тубата" има предостатъчно 3D sbs филмчета от които си избирам кадри за задоволяване на този мой интерес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Идеята е сам да избирам изображението и да не се ограничавам до видео, а и във второто няма творчество и лично авторство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.