Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Не съм сигурен дали тук трябва да постна темата но все пак. Преди ден си почиствах компютъра и реших да направя един cable management, до колкото мога, защото кутията ми беше малка и докато ънплъгвах някои от кабелите видях, че в дъното ми е плъгнат AC97 порт а не HD AUDIO и се питам кое от двете е по-добро, ако изобщо имат някаква разлика и кое за какво е ?

Редактирано от chainsmokerbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD Audio на предният панел поддържа екстри като jack detection, auto sense. Тоест - разпознава когато е включено нещо и евентуално какво е. Така е на теория. На практика, малко е периферията, която използва тези допълнителни пинове и/или съобщава коректно каква е. Повече са недостатъците. Обикновенно ако се включи нещо глупаво (99% от периферията), може и да не го детектне, може и изобщо да не активира предният панел. За това се слага AC97 конекторът, който гарантира работа със всякаква периферия. Може, разбира се, да се включи и HD Audio конекторът и после, ако звуковата карта е Realtek, от контрол панелът и при всички случаи трябва да се отметне "Disable front panel jack detection", защото пак няма да работи коректно, независимо какъв конектор е включен. Ако е от друг производител, нямам наблюдения.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.