Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от много време имам точно този проблем свързан с preview в taskbar-a, свикнах вече де, просто е малко кофти. Та днеска реших да се поразровя в интернет за някакви решения на този проблем. Стигнах го един начин който въобще не съм правил и си помислих,че може да се оправи, а то е като се изтрие даден registry file, а именно следният -> HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband - > NumThumbnails, направих го след което рестартирах компютъра,но без ефект :( все още не се показва както трябва, ако все още не знаете за какво говоря ето един пример СНИМКА . Направих предварително бекъп на този регистър и след това сложих на NumThumbnails Value data 10 hexadecimal, понеже беше на 0 и пак без резултат. Ако някой е имал същият проблем, нека драсне едно коментарче как да го оправя :)

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами използвай системата Refresh this PC. Чети само да не затриеш нещо и после да ревеш.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лесно става с Winaero Tweaker:
https://winaero.com/blog/how-to-disable-taskbar-preview-thumbnails-in-windows-10/
Там е описано забраняването, ти направи обратното - разреши го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли друг начин да се оправи това или трябва да използвавм 3rd party software ? Понеже отворих линкчето и видях,че има директно download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Много лесно става с Winaero Tweaker:
https://winaero.com/blog/how-to-disable-taskbar-preview-thumbnails-in-windows-10/
Там е описано забраняването, ти направи обратното - разреши го.

Благодаря, оправих го. Интересното обаче е,че проблема реално не е бил в Explorer\Taskband а в Explorer\Advanced, на съвсем друг регистър ! Благодаря ви още веднъж!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Pythongrammer написа:

Има ли друг начин да се оправи това или трябва да използвавм 3rd party software ? Понеже отворих линкчето и видях,че има директно download

Инструментът може да се инсталира, може и да се раопакова като портативен инструмент. Лично аз предпочитам втората опция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.