Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, taika написа:

Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря! :)

Ако може инсталирайте предишния. Вероятно с този може да има проблем, щом сте сигурен, че видеокартата не прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Емил Костов написа:

Ако може инсталирайте предишния. Вероятно с този може да има проблем, щом сте сигурен, че видеокартата не прегрява.

Сега след като изтрих новия драйвър и се опитам да инсталирам стария ми казва "Тhis graphics driver could not find compatible graphic card"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, taika написа:

Сега след като изтрих новия драйвър и се опитам да инсталирам стария ми казва "Тhis graphics driver could not find compatible graphic card"

Искаш да кажеш, деинсталирал? С каква ОС си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Искаш да кажеш, деинсталирал? С каква ОС си?

Windows 10. Ами да, от device manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, taika написа:

Windows 10. Ами да, от device manager.

Ето ти линк откъдето може да свалиш драйвера от сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Ето ти линк откъдето може да свалиш драйвера от сайта на производителя.

Благодаря много! Оправих се (рестартирах лаптопа и се появи видео картата в device manager и след това инсталирах стария драйвър (388.43) и сега всичко е наред). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raya Jekova
      Здравейте!Вчера реших да си сменя паролата на телефона ми,който е Iphone 7.Не знам какво стана,но я забравих,защото тази,която си мислих,че е се оказа невалидна.Реших да го върна към фабричните му настройки чрез iTunes,но излиза само възстановяване на данни и зарежда.Като зареди ми иска 2 пъти парола-новата и потвърждението и.Заключва се постоянно или за 5 мин или за  1 час.Същото нещо се повтаря вече няколко часа и няма никакъв резултат от този reset на телефона.Някой,ако знае какво да направя или евентуално колко ще ми струва,ако го заведа да ми го оправят,да помагаа!Благодаря предварително!
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от FSG FleX
      Здравейте искам да попитам защо не мога да играя fortnite на Epic.. Аз съм надминал препорачителните настройки 
      Моят компютър е със следните части 
      Дъно asrock 
      Видео карта amd r9 270x dual x 
      Процесор Intel i5 2400 
      Ram 8 gb 1333
      Захранването е 630w 
      И използвам ssd на adata

• от Petkovv
      Здравейте на всички, 
      Скоро закупих лаптоп Lenovo Legion Y530-15ICH със следните характеристики: 
      DISPLAY: 15.6" FHD IPS AG 300N(2.6T)60 (1920X1080) CPU: INTEL CORE I5-8300H PROCESSOR 8M CACHE, UP TO 4.00 GHZ RAM: 8 GB 1X8GB DDR4 2666 HDD: 1 TB 5400 RPM VIDEO: NVIDIA GEFORCE GTX 1050 (4GB GDDR5) Направи ми впечатление, че когато играя игри температурата на процесора се повишава до 90 - 98 градуса. (Пример: GTA 5 на почти максимални видео настройки, 1920х1080 резолюция, 60-70 FPS).  Вентилаторите работят, чуват се докато играя или го натоварвам с друг софтуер. Няма сечене, лагване, крашване или изключване по време на игра, но лаптопа се затопля много отдолу между двата вентилатора. С функцията Extreme Cooling държи средно между 75-85 градуса. При нормална употреба са между 40-55. Реших да проверя с Aida 64 Extreme при System Stability Test. Буквално за около 10 - 15 секунди тест, програмата забива и крашва. Ще прикача няколко снимки за да добиете представа. Актуализирах всички драйвери и BIOS. Изпращах го в оторизиран сервиз за проверка/диагностика. Първо казаха, че дънната платка е с фабричен дефект и ще бъде подменена с нова. След около 4-5 дена ми се обадиха и ми казаха, че са правени множество тестове със същия модел лаптоп и градусите са едни и същи.. Следователно дънната платка не била дефектна и това било нормално при високо натоварване за този модел процесор.
      Пробвах Undervolting с програмата Intel XTU. При -0.190 лаптопа забива и дава син екран и се рестартира. При -0.150V системата е стабилна и температурата се понижава с около 10-15 градуса, но не съм много запознат с този метод и не знам колко е безопасен... 
      Някой има ли представа дали наистина това са нормалните работни температури при високо натоварване?
      Има ли опасност от изгаряне на лаптопа или други дефекти? 
      Има ли безопасен начин да се понижат температурите? 
      Благодаря предварително!  

• Дарение

• Добави ново...