Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 10 минути, Атанас Славов написа:

Иначе за конфигурацията от снимката, ОК е. Даже, това НЕстоково охлаждане според мен е излишно, след като няма да се играе на него -80 лева (освен, ако не греша и процесора е без собствен охладител). Бих предпочел 2х4ГБ рам, за да се ползва dual channel. 

Ръководих се по изискаването:

1. Да върви Windows 7

2. 4-ядрен процесор

3. Добра звукова карта

4. Видео картата даже може и без нея, ама щом искат, за филми е ок.

Охлаждането го сложих, защото е по-тихо от стоковото, а пък има и бюджет, иначе може и без него.

Не съм включил записвачка, не зная дали ще се ползва, ако ще се ползва, харесва някоя, по възможност по-тиха, не някоя от 20-30лв., че тези са бръмчалки. 

Относно рам паметта дали ще е сингъл или дуо, за филми и нет, все тая, ама ето една, аз съм с нея и не е лоша: http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-8gb-cmk8gx4m2a2133c13r

Вече ако ще гоним бюджет и Windows 7 не е в изискванията, взима се последно поколение дъно, процесор, по-мощно видео и хубав м.2 драйв. За 3 бона ще стане супер гейм машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Пуканчо0 написа:

Ръководих се по изискаването:

1. Да върви Windows 7

2. 4-ядрен процесор

3. Добра звукова карта

4. Видео картата даже може и без нея, ама щом искат, за филми е ок.

Охлаждането го сложих, защото е по-тихо от стоковото, а пък има и бюджет, иначе може и без него.

Не съм включил записвачка, не зная дали ще се ползва, ако ще се ползва, харесва някоя, по възможност по-тиха, не някоя от 20-30лв., че тези са бръмчалки. 

Относно рам паметта дали ще е сингъл или дуо, за филми и нет, все тая, ама ето една, аз съм с нея и не е лоша: http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-8gb-cmk8gx4m2a2133c13r

Вече ако ще гоним бюджет и Windows 7 не е в изискванията, взима се последно поколение дъно, процесор, по-мощно видео и хубав м.2 драйв. За 3 бона ще стане супер гейм машина.

Евала!  Пълно и точно! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах някакъв нов проблем ли има с инсталацията на 7 при Coffee Lake? Отдавна не съм се занимавал с 7 но на страницата на Асус имаме драйвери?

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-G-GAMING/HelpDesk_Download/

п.с. Иначе щом се търси тишина и парите не са проблем се взима читав охладител, безвенитлаторно захранване (не 750W това наистина е безсмислено) и добра кутия с звукоизолация.

Също така може да се вземе голямо SSD за основен не виждам причина да се взима скопено за сметка на излишна видеокарта.

Вградената се справя и с 4К не че имаме такъв приемник.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи до тук...

Ако можете да направите някоя конфигурация , която може да (На която може да се инсталира Windows 7)

Макари със по-стари компоненти бих приел всичко (Повярвайте ми)

Само ви моля да сглобите една такава независимо от цената все някак ще го придумам  да го направи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има фирми които предлагат втора ръка машини с гаранция ако се търси нещо чак толкова старо. Например Хасуел което май е последното ще излезе около 800 лв. за I7 + 16GB рам.

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_12524_ProDesk+600+G1.html

Ново и да се открие залежало някъде просто не си струва. Все едно да си купиш стар модел голфче на цената на последен модел ауди.

п.с. След като има драйвери за 7 значи може да се инсталира. Ако имаш предвид че той или ти не можете в кварталния сервиз 20 кинта и проблема е решен.

По-добре 20 кинта за целта от колкото неизгодни антики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Roujin Z написа:

Нещо не разбрах някакъв нов проблем ли има с инсталацията на 7 при Coffee Lake? Отдавна не съм се занимавал с 7 но на страницата на Асус имаме драйвери?

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-G-GAMING/HelpDesk_Download/

п.с. Иначе щом се търси тишина и парите не са проблем се взима читав охладител, безвенитлаторно захранване (не 750W това наистина е безсмислено) и добра кутия с звукоизолация.

Също така може да се вземе голямо SSD за основен не виждам причина да се взима скопено за сметка на излишна видеокарта.

Вградената се справя и с 4К не че имаме такъв приемник.

Имат да, обаче от Microsoft режат поддръжката на новите компоненти на версии различни от Вирус 10, и не е сигурно дали ще успее да подкара инсталацията. Всичко се прави с цел да накарат народа да ползва най-новото, въпреки тяхното нежелание. 

За скайлайк съм сигурен, че ще върви като пушка windows 7, говоря от личен опит. Обаче за целта е необходимо да модифицира инсталационните файлове, т.е. да интегрира 2 ъпдейта който добавят поддръжката на Skylake и драйвъри за USB 3.0. За по-новите поколения не знам как седят нещата, не съм се интересувал и тука не мога да дам съвет. Преди време мярнах някъде ентусиасти където са успяли да подкарат и по-новите поколения процесори, обаче как са ги подкарвали не зная. 

Мое лично менение: Тези пари са излизашни да се наливат за хардуер, който вече е поостарял, само за да се подкара една 7-ца. Бих взел най-новото на пазара към днешна дата.

преди 17 минути, Niderland написа:

Значи до тук...

Ако можете да направите някоя конфигурация , която може да (На която може да се инсталира Windows 7)

Макари със по-стари компоненти бих приел всичко (Повярвайте ми)

Само ви моля да сглобите една такава независимо от цената все някак ще го придумам  да го направи

Да гоним ли максимум бюджет? Защото за 2500лв. ще стане супер машина за всичко, включително и гейминг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/58159p1r58087p1r58147p1r58130p1r57625p1r58113p1r57889p1r58233p1rf.html

750W захранване единствено заради изискването иначе и 550W е достатъчно за видеокарти над 1 000 лв.

Предвид че няма да има клок охладителя е убиец а кутията е с звукоизолация тоест условието за тишина е изпълнено.

Видеокартата (един причинител на шум които не е необходим) както му харесва. До 3 000 лв. остават 1 175 лв.

Доставката и сглобяването са безплатни. 

п.с. Ето ти и инфо за вграденото видео и до каква резолюция се поддържа от изходите на дъното.

Integrated Graphics Processor- Intel® HD Graphics support 
Multi-VGA output support : HDMI/DisplayPort 1.2 ports 
- Supports HDMI with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz
- Supports DisplayPort with max. resolution 4096 x 2304 @ 60 Hz 
Maximum shared memory of 1024 MB
Supports Intel® InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™
Supports up to 3 displays simultaneously
DP 1.2 Multi-Stream Transport compliant, supports DP 1.2 monitor daisy chain up to 3 displays

За аудиото; 

ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual Headphone Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback 
Audio Feature :
- SupremeFX Shielding™ Technology
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III + Sonic Studio Link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Roujin Z написа:

Все едно да си купиш стар модел голфче на цената на последен модел ауди.

Старо голфче, ама VR6, голяма джанта и т.н. :D  Това се опитвам да кажа, че човек като има пари не го интересува и взима каквото го влече :)

Аз бях до тук. Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти казваш че иска да ползва 7 а това е възможно просто той не се е справил с инсталацията.

За това си плаща в сервиз или купува бутилка финландия и кани някой да му покаже как става.

п.с. Виж ако иска XP ще стане сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Roujin Z написа:

Не ти казваш че иска да ползва 7 а това е възможно просто той не се е справил с инсталацията.

За това си плаща в сервиз или купува бутилка финландия и кани някой да му покаже как става.

п.с. Виж ако иска XP ще стане сложно.

Пази боже от някой гаражен сервиз. Но с новото поколение процесори и Windows 7 никъде няма да му помогнат. До сега се рових за това, въпреки че има драйвъри от производителя, производителността е намалена и процесорите бачкали по-бавно отколкото на 10-ка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя не е намалена просто е заебана поддръжката с всички видове бъгове и т.н. Реално 10 е 7 с оптимизации и добавяне на разни глупости която ще продължи да се оптимизира.

Това е като с ХП дето лети на антиките но на по-новите машини все нещо му куцаше и се почнаха едни лафове как нарочно са го преебали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава си слага 10-ката... И кви са тези конфигурации за по 2 бона за филми и интернет, май някои хора дишат здраво лепило преди да пишат...

Просто някой да му сглоби машина с Pentium G4600 16GB RAM, едно SSD да кажем 240 GB и 1 хард диск 1TB, та даже и 2TB. Останалите пари да отидат в захранване и охладител, които да са възжожно най-тихи (като не прекалявате с цената). Кутията - най-евтината добре изглеждаща и шумоизолираща такава. Реално всичко може да се върже под 1000 лева, та дори и с уин10 за 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kyoshinn написа:

Ми тогава си слага 10-ката... И кви са тези конфигурации за по 2 бона за филми и интернет, май някои хора дишат здраво лепило преди да пишат...

Просто някой да му сглоби машина с Pentium G4600 16GB RAM, едно SSD да кажем 240 GB и 1 хард диск 1TB, та даже и 2TB. Останалите пари да отидат в захранване и охладител, които да са възжожно най-тихи (като не прекалявате с цената). Кутията - най-евтината добре изглеждаща и шумоизолираща такава. Реално всичко може да се върже под 1000 лева, та дори и с уин10 за 200 лева.

16GB рам??? че той едва 4 ще използва от 8. Безмислено е да коментирам повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Пуканчо0 написа:

16GB рам??? че той едва 4 ще използва от 8. Безмислено е да коментирам повече. 

За момента толкова ще използва (4-8), като гледам питащия, следващия път когато неговия човек ще купи компютър е след 10 години.

Реално в момента си прав, че 16 гъбки е овъркил, но не мисля, че това ще остане така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преди 7 години със Санди можеше без проблем да се гледа 1080p с вграденото видео а 4GB бяха достатъчни за домашни нужди.

Имам 3 различни поколения машини и за подобни нужди (не говорим за игри или 4К) и като изключим кефа от SSD-то разлика почти няма да се усети.

Честно казано съмнявам се че и след 10 години ще са необходими тия 16GB.

п.с. Правил съм си експерименти и разлика от 4ГБ и 8ГБ в двуканален режим не усетих с G840.

За сметка на това при активен торент клиент докато се гледа ремукс при опит да се рови в нета се усеща забавяне

със Сандито докато с актуален Пентиум нещата са ОК. И в двата случая няма SSD което се забелязва но се търпи.

Тоест ако се взираме под лупа при определени обстоятелства може да усетим лека разлика но нищо чак толкова фрапиращо.

Ако вземе 4 ядрен актуален процесор с 8 гъби и SSD едва ли следващите 10 години ще опре до ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак съм аз, одеве ходих до комшията да видя как стоят нещата...

Значи телевизия гледа на една 50 инчова плазма, казва че е 400 вата, звука го извежда от разни тонколони  правил си е някакви негови сборки,  няма усилватели и такива неща.

Искал да има HDMI изход за плазмата и да може да включва и слушалки.

И сега ново, искал процесор   i7 

Не разбира нищичко ама бил маниак на тема техника.

Иначе другите неща си остават

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD

RAM  8 гигабайта

Захранване  700 - 750 вата

SDD 100 - 120 гигабайта

Ако може да спретнете една конфигурация до към 2000-2500 лева ще съм ви благодарен

ПП.

Извинявам се, че ви занимавам толкова дълго с това (Пича има някакво умствено заболяване затова и явно хвърля пари на вятъра, ама той си знае)

Благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сегашната му нова машина не видя ли каква е?

Звука излиза като звук от тонколоните, но тях от къде ги захранва той? Телевизора ли? От компютъра директно колони няма как да върже без усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да остава, обаче ако не става по лесния начин ще трябва да се правят някакви шмекерии.

ПП.

Извинявам се, че питам тук обаче до сега рових във форума а никъде не можах да открия урок или нещо подобно на това как се инсталира Windows 7 на машини с новите дъна и процесори.

Ако някой знае къде е точно да даде линк ако е възможно, явно и търсачката нещо не сработва при мен.

Редактирано от Niderland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компонентите са от vario.bg, 5a32addc750fc_ScreenShot2017-12-14at18_58_37.thumb.png.ae1adb6f27e43e40a7a3e397206b0bca.png

Кутията е без възможност за монтаж на записвачка, ако искате да има такава ще трябва да се смени с друга. Задължително кутията трябва да има възможност за монтаж на охлаждане с височина до 170мм. Иначе охладителя няма да се побере в кутията. 

С тези компоненти по-горе ще може да се подкара Windows 7, и той ще върви безотказно, след като изпълните стъпките за интегриране на USB 3.0 драйвърите и добавяне на поддръжката на скайлайк и nvme, в този материал https://www.dell.com/support/article/uk/en/ukdhs1/how11804/how-to-install-windows-7-on-systems-with-skylake-chipset?lang=en. Това аз съм го пробвал на моя компютър и давам гаранция на 100%, че нещата работят. 

Смятам, че съм покрил изискванията на 100%. Вече отделен е въпроса колко е рентабилно да се наливат пари в по-стара платформа. С горната конфигурация ще може и игри да играе. 

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По евтиния вариант също влизам в изискванията за действията които ще се извършват на машината.

Едит: процесора е G4520

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
FD CORE 2300 ATX MID TWR BLACK 1 91.22 лв. 91.22 лв.
ASUS SABERTOOTH Z170 MARK 1 LGA1151 1 285.06 лв. 285.06 лв.
Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151 1 112.86 лв. 112.86 лв.
Crucial Ballistix Sport LT Red 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSE 1 170.28 лв. 170.28 лв.
Seagate 2TB Barracuda SATA III ST2000DM006 1 133.97 лв. 133.97 лв.
ADATA 256GB XPG SX8000 PCIe Gen3x4 M.2 2280 1 233.75 лв. 233.75 лв.
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK 1 22.85 лв. 22.85 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 1 105.47 лв. 105.47 лв.
Междинна стойност: 1 155.46 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 20.86 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 134.60 лв. с ДДС
Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, goodly написа:

По евтиния вариант също влизам в изискванията за действията които ще се извършват на машината.

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
FD CORE 2300 ATX MID TWR BLACK 1 91.22 лв. 91.22 лв.
ASUS SABERTOOTH Z170 MARK 1 LGA1151 1 285.06 лв. 285.06 лв.
Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151 1 112.86 лв. 112.86 лв.
Crucial Ballistix Sport LT Red 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSE 1 170.28 лв. 170.28 лв.
Seagate 2TB Barracuda SATA III ST2000DM006 1 133.97 лв. 133.97 лв.
ADATA 256GB XPG SX8000 PCIe Gen3x4 M.2 2280 1 233.75 лв. 233.75 лв.
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK 1 22.85 лв. 22.85 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 1 105.47 лв. 105.47 лв.
Междинна стойност: 1 155.46 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 20.86 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 134.60 лв. с ДДС

Ти сериозно ли? 

Първо човека иска i7 процесор, ти му предлагаш pentium. Другата глупост е Z дъно с този процесор, не че не може, ама какво ще го прави това дъно с тоз процесор.

Иска захранване 700 вата, знам че е много, ама щом иска,  нека да има. 

Записвачката е супер бръмчалка, повярвай ми имам същата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля?

Аз съм сериозен. Глупости със z дъно няма. Хубаво дъно със всичко необходимо. Но така е геймърски форум като видите нещо необичайно и рядко и почвате да са чудите. По скоро въпроса не е какво ще прави дъното с този процесор а за какво му е нужно. За записвачката не споря, аз не съм чувал за тиха такава. И тя ще се ползва 1 път на една година.

От горе на това съм писал че

преди 9 часа, goodly написа:

влизам в изискванията за действията които ще се извършват на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от Wuzaka 69
      Здравейте,днес се преместих да живея другаде,та свързах си всичко на компютъра-мишка,клавиатура,двата монитора,колони и всичко друго.
      Обаче,щом включа компютъра,към нито един от двата монитора не идва картина,показва,че няма сигнал,клавиатурата светва,но мишката не работи.
      Пробвах стария компютър,той работи,но новия,не.
      Искам да кажа,че компютъра го ползвах,няколко часа,преди да го изключа и всичко си беше наред.
      След като се преместих,реших да го включа,за да го ползвам,но не искаше да покаже картина,както обясних по -горе
      Благодаря ви предварително.

• от Константин Дачовски
      Здравейте, колеги! От много време търся от къде мога да изтегля сезоните на любимия ми сериал- Столичани в повече. В Замунда вече ги няма, а не знам къде да търся. По-специално ми трябват сезоните от 5 до 13, включително. Ще съм Ви благодарен, от името на цялото ми семейство, ако ми помогнете.
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
  • Дарение

• Добави ново...