Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Изтрещя и другата ми iiyama :( Не знам дали може да се поправи, но вече е на 14 години и най-вероятно не, една сутрин се чу ритмично пукане от монитора и щом издърпах захранващия кабел се разреди и спря. Много хубаво мониторче, по-добро от по-новата ми яма, която май издържа 10 години и от неупотреба й излязоха черни петна. После я смених с Дел 19 инча.

Тук обаче се чудя дали да си взема дел втора хлопотреба, 19 инча, ипс, Dell P1914S, такъв не съм имал (ипс), но се натъкнах на тия статии за шим-а, че синя светлина, че не знам какво си. Има и хюлет пакард. Досега съм работил на тфт яма 2 броя и на служебното л**ново и са ми добре като качество, плюс лаптопи разни. Вчера ходих в теЧнополис да гледам разликата между ипс, пва-мва (нямаше) и т.н., тоест тн, не видях особена, но повечето от мониторите къртеха с бледо и мазно изображение, особено малките, различни цветове и тройни образи - предполагам последното от видекартата на компота им. Другият вариант е да си взема нов. Намерих тук едни фликер-фрии, сиреч без шим ужким, а също и един бенк 17 инча, който е към 250 лв?! https://plasico.bg/монитори-с-flicker-free

Работата е там, че по-голям от 19,5 инча монитор не може да се събере, трябва да го режа, и то ако е квадратняшки като LG-то в линка. Мястото не позволява повече, дори и 19-ката ще е на косъм. От втория яма съм поразочарован, имаше неприятен текст, а струваше майка си и баща си, като гледам и сега са им скъпи, а малки нямааа.

Има ли някакво място извън течнополис, течномаркет и други такива течни магазини, където да може да се разгледат повечето монитори или по интернет само на сляпо, че от малките в магазина тръпки ме побиха (tn), то такава гадна картина беше, че... Ако ще е такова по-добре стар. Не ми се дават повече от 250 лв. (То и толкоз не ми се дават де.) 

Някой изобщо има ли впечатления от тия безшимови монитори? Дъртото леново в работата (от 2007-8 г. някъде) няма, ако се доверим на тестовете с телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.