Премини към съдържанието
rumen_pz

Питане за WLAN

Препоръчан отговор

На   30 октомври попитах дали някой знае защо  в настройките на батерията(ЛЕНОВО С-2) ми дава ,че WLAN е работил въпреки ,че е изключен и не съм използвал безжична мрежа . Вижда на приложената снимка .Задължително изключвам WLAN когато не е налична мрежа или не се използва.    

Някакви идеи и предложения ???

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, velislavvasilev написа:

Провери и за какъв период от време е бил използван и най-важното - за какъв период е статистиката. От последното зареждане ли, от последните 24 ли, от последните 2-3 дена ли? Аз такава статистика не мога да открия на моето леново с Андроид 4.4.2 Показва ми само колко още остава, но не и кое колко батерия е използвало и т.н. При теб, ако статистиката е за последните 24 часа примерно, може да си изключил WLAN преди 10 часа, ама преди това да е бил включен 13 часа на батерия и заради това да ти показва за консумацията му. Всъшност, много не вдявам какво ти показва тази статистика. По-добре сам си направи малко тестове, за да разбереш по-конкретно какво ти показва.

Пък на Самсунг с Андроид 6 има статистика назад. Мога да видя за 1 ден, 3 часа. и 17 мин. назад какво колко е ползвало като процент. Конкретно сега е спрян WLAN (WiFi), но го има в статистиката, защото е работил и е консумирал енергия. Също и показва колко още остава до пълно изтощаване на батерията.

Даже точно това ми показва, както на твоята статистика. За този период от статистиката е работил нонстоп. И е използвал 27 mAh

Извинявам се, май схванах какво искаш да кажеш. При мен е същото. Единственото логично обяснение е софтуерно. Смисъл, и със "спрян", и с "пуснат" все си показва еднакво време. Дефакто си прав, че не се спира. Кликайки на иконата явно се дисканектваш, но той си работи. Не е спрян. За сега, единственият начин по който успях да го спра е с активиране на Еър режима. Сега вече броячът замръзна и не начислява време. Показва, че толкова е работил и не се вдига. Обаче, ако махна Еър режима, в статистиката на WiFi моментално почва пак да начислява време. Та, изводът е, че не се спира от настройките. Явно само се дисканектва и седи в бекграунд. Причините може да са хиляди - от конспиративни до чисто технически с цел по-бързо закачане при "включване". 

Леново с Андроид 6 съм. Статистиката е за последните 13 ч. от последното зареждане без да се използва WLAN (WiFi) А при зареждане статистиката задължително се нулира..

Редактирано от rumen_pz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Разбах те, но явно ти мен не. Като кликаш на скрийна да изключиш WiFi, са го направили да ти внушава, че си го спрял. Спира ти интернета през WiFi, иконата се сменя или ѝ се сменя цвета и прочее. Обаче продължава да работи. Заради това в тази статистика ти дава, че не е спирал. Той просто действително не е спирал. Дисканектнат е, но не е спрян. За да го спреш действително, то трябва да включиш "Режим на полет" или там както е преведено. Което не е нищо странно за корпоративен хардуер със софтуер. Там потребителят не му трябва да може да си спира устройства, да решава какво и как да работи. От корпорацията знаят по-добре от него. Аз също се прецаках с моя телефон и вече нямам желание да го оправям. Като го купих преди 3 години, тъкмо бе нашумял Андроид 4.4.2 Рутнах го, през SSH падна голямо писане, изключих сумати гов*а, махнах рута и телефонът литна. Обаче онзи ден се усъмних, че съм лепнал нещо и му набих бекъп (хард ресет му викат при телефоните) и.... Стана погрома с батерията. Преди бекъпа със слушане на музика, браузване, Вайбър писаници, батерията падаше с 4-5% на ден. След ресета без абсолютно нито едно инсталирано приложение, в не знам си какви енергийни режими, със затъмнен дисплей, за ден пада с 50%

Смятам , че като изключа  WiFi, действително  е така ,а не си  внушавам, че е  спрял защото когато пробвам да включа което и да е приложение ми изписва , че съм Офлайн и ако искам да продължа то трябва да ВКЛ. WiFi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, velislavvasilev написа:

Според мен, защото си дисканектнат. Интерфейсът работи, но не е закачен за Мрежата. Ако смяташ така, защо си пуснал темата? Покрай питането ти, проверих на моето Леново - там няма такава статистика. Обаче на Самсунг-а има и показва, че интерфейсът работи. Само при включване на Режим на полет действително се изключва интерфейсът. Има разлика между това да ти е изключен интерфейс и да не е закачен към мрежата. Сега знам, ще кажеш че като го включиш и не си избрал WiFi точка е друго, иконата е различна и т.н. ама според мен е същото. Просто така е направен Андроидът да баламосва, пък може би и за бързина при следващо кънектване. Дефакто за приложенията дали ще ти е включен WiFi и няма да си се закачил за ни една WiFi точка или по твоя метод ще е "изключен" - няма абсолютно никаква разлика. Все ще ти дава, че са офлайн, щото няма да имат нет. Пък колкото до батерията, там ще ти показва същата статистика с "изключен" по твоя метод или с включен ама незакачен за WiFi - все ще ти дава, че работи и ти затова си пуснал темата. При Самсунга статистиката спира само при Самолетен режим. Та, конкретно на въроса ти, смятам, че не спираш WiFi и дори аз не знам как да спра само него. Защото като пусна Самолетен режим се дисканектва и GSM мрежата. 

Може и да си прав ....

Но това го нямаше преди да инсталирам това приложение   Phone + Contacts and Calls.

Проверих -Интерфейсът работи, но не е закачен за Мрежата.                            

При включване на Режим на полет действително се изключва интерфейсът(Брояча спира )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, velislavvasilev написа:

Ми, пробвай. Ако някой се включи в темата, моля да сподели лични наблюдения над телефона си. С колегата коментираме, че в статистиката за батерията, конкретно на WiFi броячът на консумация не спира дори и при уж спрян WiFi. Дефакто показва, че продължава да работи, а уж не е. Моята теория е, че така е направена ОС с цел по-бързо закачане при уж активиране на WiFi. 

Да улесня евентуалните участници, на Самсунг с Андроид 6.0 въпросните настройки на английски са: Settings > Battery > Battery usage > WiFi и там в "WiFi nas been on for" показва някакво време, което не спира да се увеличава въпреки уж спрения WiFi. Времето спира само при активиране на Flight mode. 

Постващия смята, че това се дължи на новоинсталирано приложение, което аз нямам, но ситуацията с WiFi е същата и при моя, и при неговия телефон.

Знам ли .........Преди три дена WiFi броячът на консумация въобще го нямаше като статистика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В "разширени настройки на Wi-Fi" Опцията "сканирането винаги на разположение" или нещо такова включена ли е ? Опитай да я изключиш.

Може и на твоя телефон да я няма тази настройка, де.

Spoiler

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2017 г. в 23:50, velislavvasilev написа:

Ми, пробвай. Ако някой се включи в темата, моля да сподели лични наблюдения над телефона си. С колегата коментираме, че в статистиката за батерията, конкретно на WiFi броячът на консумация не спира дори и при уж спрян WiFi. Дефакто показва, че продължава да работи, а уж не е. Моята теория е, че така е направена ОС с цел по-бързо закачане при уж активиране на WiFi. 

Да улесня евентуалните участници, на Самсунг с Андроид 6.0 въпросните настройки на английски са: Settings > Battery > Battery usage > WiFi и там в "WiFi nas been on for" показва някакво време, което не спира да се увеличава въпреки уж спрения WiFi. Времето спира само при активиране на Flight mode. 

Постващия смята, че това се дължи на новоинсталирано приложение, което аз нямам, но ситуацията с WiFi е същата и при моя, и при неговия телефон.

Оказа се , че броячът на консумация се спира от                                                                                                                                                            ....................................Настройки ----- WLAN ---Настройки за сканиране-------Сканиране за WLAN по всяко време.

Въпреки , че WLAN е изключен Интерфейсът работи,  не е закачен за Мрежата  но си тегли от батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.