Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и вариация на твоята конфигурация, но с Ryzen - количка

Хубаво е да вземеш 6GB вариант щом ще гониш максимални настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По това, което чета /нямам такава карта/  - 3GB ще ти вършат работа за тази резолюция в повечето игри сега, но ако смяташ по-дългосрочно да можеш да играеш на нея е по-добре 6GB версията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

По това, което чета /нямам такава карта/  - 3GB ще ти вършат работа за тази резолюция в повечето игри сега, но ако смяташ по-дългосрочно да можеш да играеш на нея е по-добре 6GB версията.

Да, от бенчмаркове и ревюта виждам, че 3гб са достатъчно за повечето игри на 1080р, но всякаш е по - добре да дам малко отгоре за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два подхода - 1) по-ефтино, и щом почне да му пада цената, продаваш, додаваш и взимаш по-добър на същата схема. 2) Мислиш за по-далечно бъдеще, даваш повечко, после още за ъпгрейд... караш дълго така, после продаваш за по-малко, и додаваш повече за нов на същата схема и пак караш дълго. Това е моето виждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Ивайло Пецев написа:

Струва ми се, че i3-та се представя по - добре в игрите.

А догодина излизат нормалните дъна които ще ти спестят 70 лв. щом ще взимаш заключен процесор.

И още 24 лв. спестени - http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-8GB-DDR4-2666MHz-BLS8G4D26BFSE/

И вече разполагаш с разликата за 6GB версия на 1060.

Edit; Според мен тази кутия е по-добра и не защото е по-евтина - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-ATX-DUKASE-v2-USB3.0-DP-ATX-DUKBK2BF/ 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Roujin Z написа:

А догодина излизат нормалните дъна които ще ти спестят 70 лв. щом ще взимаш заключен процесор.

И още 24 лв. спестени - http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-8GB-DDR4-2666MHz-BLS8G4D26BFSE/

И вече разполагаш с разликата за 6GB версия на 1060.

Edit; Според мен тази кутия е по-добра и не защото е по-евтина - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-ATX-DUKASE-v2-USB3.0-DP-ATX-DUKBK2BF/ 

А знае ли се кога горе долу ще излизат бюджетните дъна ?
edit: Количка, значи това се получи в крайна сметка. Мисля да поръчам 70 лева са си 70 лева, но вече не издържам с моята кошница толкова много време... До колкото знам никем предлагат безплатно сглабяне,  къде да напиша, че искам да го сглобят ? И като пристигне сглобен, как стоят нещата с гаранциите на компонентите ? 

Редактирано от Tsukuyomi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според официалните данни януари - март по-точно не мога да ти отговоря. Най-евтиният вариант ще е с H310 чипсет а по-скъпия с B360 демек заместници на H110 и B250.

По-същото време ще се пуснат и още няколко варианта на процесорите. 

п.с. Звънят за потвърждение на поръчката и казваш че искаш да е сглобен. Гаранцията е за всяка част но на един лист.

Ако искаш за всяка да е на отделен с цел бъдеща продажба ще трябва да се до уточните.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Roujin Z написа:

Според официалните данни януари - март по-точно не мога да ти отговоря. Най-евтиният вариант ще е с H310 чипсет а по-скъпия с B360 демек заместници на H110 и B250.

По-същото време ще се пуснат и още няколко варианта на процесорите. 

п.с. Звънят за потвърждение на поръчката и казваш че искаш да е сглобен. Гаранцията е за всяка част но на един лист.

Ако искаш за всяка да е на отделен с цел бъдеща продажба ще трябва да се до уточните.

Значи няма да има проблем за сглобяването? Защото не взимам HDD и затова се чудя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от HeadMonster
      Здравейте, съвсем на скоро започнах едно начинание - гейминг насочен канал.
      За момента правя Let's play видеа с коментар на Български език, по-натам ще има и други неща, но ще ги оставя за изненада за сега.
      Ако имате желание влезте ТУК и погледайте малко, ако на някой му хареса може дори да се събскрайбне . Ако пък не нямам нищо против и да отнеса някоя градивна критика.

Благодаря за вниманието 
      EDIT :  Първата поредица ще бъде с Assassin's Creed Odyssey!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.