Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и вариация на твоята конфигурация, но с Ryzen - количка

Хубаво е да вземеш 6GB вариант щом ще гониш максимални настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По това, което чета /нямам такава карта/  - 3GB ще ти вършат работа за тази резолюция в повечето игри сега, но ако смяташ по-дългосрочно да можеш да играеш на нея е по-добре 6GB версията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

По това, което чета /нямам такава карта/  - 3GB ще ти вършат работа за тази резолюция в повечето игри сега, но ако смяташ по-дългосрочно да можеш да играеш на нея е по-добре 6GB версията.

Да, от бенчмаркове и ревюта виждам, че 3гб са достатъчно за повечето игри на 1080р, но всякаш е по - добре да дам малко отгоре за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два подхода - 1) по-ефтино, и щом почне да му пада цената, продаваш, додаваш и взимаш по-добър на същата схема. 2) Мислиш за по-далечно бъдеще, даваш повечко, после още за ъпгрейд... караш дълго така, после продаваш за по-малко, и додаваш повече за нов на същата схема и пак караш дълго. Това е моето виждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Ивайло Пецев написа:

Струва ми се, че i3-та се представя по - добре в игрите.

А догодина излизат нормалните дъна които ще ти спестят 70 лв. щом ще взимаш заключен процесор.

И още 24 лв. спестени - http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-8GB-DDR4-2666MHz-BLS8G4D26BFSE/

И вече разполагаш с разликата за 6GB версия на 1060.

Edit; Според мен тази кутия е по-добра и не защото е по-евтина - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-ATX-DUKASE-v2-USB3.0-DP-ATX-DUKBK2BF/ 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Roujin Z написа:

А догодина излизат нормалните дъна които ще ти спестят 70 лв. щом ще взимаш заключен процесор.

И още 24 лв. спестени - http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-Ballistix-Sport-LT-Red-8GB-DDR4-2666MHz-BLS8G4D26BFSE/

И вече разполагаш с разликата за 6GB версия на 1060.

Edit; Според мен тази кутия е по-добра и не защото е по-евтина - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-ATX-DUKASE-v2-USB3.0-DP-ATX-DUKBK2BF/ 

А знае ли се кога горе долу ще излизат бюджетните дъна ?
edit: Количка, значи това се получи в крайна сметка. Мисля да поръчам 70 лева са си 70 лева, но вече не издържам с моята кошница толкова много време... До колкото знам никем предлагат безплатно сглабяне,  къде да напиша, че искам да го сглобят ? И като пристигне сглобен, как стоят нещата с гаранциите на компонентите ? 

Редактирано от Tsukuyomi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според официалните данни януари - март по-точно не мога да ти отговоря. Най-евтиният вариант ще е с H310 чипсет а по-скъпия с B360 демек заместници на H110 и B250.

По-същото време ще се пуснат и още няколко варианта на процесорите. 

п.с. Звънят за потвърждение на поръчката и казваш че искаш да е сглобен. Гаранцията е за всяка част но на един лист.

Ако искаш за всяка да е на отделен с цел бъдеща продажба ще трябва да се до уточните.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Roujin Z написа:

Според официалните данни януари - март по-точно не мога да ти отговоря. Най-евтиният вариант ще е с H310 чипсет а по-скъпия с B360 демек заместници на H110 и B250.

По-същото време ще се пуснат и още няколко варианта на процесорите. 

п.с. Звънят за потвърждение на поръчката и казваш че искаш да е сглобен. Гаранцията е за всяка част но на един лист.

Ако искаш за всяка да е на отделен с цел бъдеща продажба ще трябва да се до уточните.

Значи няма да има проблем за сглобяването? Защото не взимам HDD и затова се чудя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.