Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Току-що направих регистрация в KALDATA, получих съобщение, че на показаната при регистрация поща ще получа линк за валидиране. след продължително очакване и многократно отваряне на кутията в abv.bg, където НЯМАШЕ НИЩО, реших да погледна и спама. Наистина отговорът с бутона за валидиране беше се получил като СПАМ. 

Дотук добре! Тъй като съм общо взето лаик, а от прочетените публикации разбирам, че тук върлуват големи спецове по хард- и софтуер, извинявам се за незнанието ми, къде да поставя въпроса, който ме вълнува и ще питам тук:

След последното обновяване на Mozilla Firefoх забелязах странно поведение на компютъра. Вентилаторите заработиха на форсиран режим. Усъмних се и като отворих SpeedFan, видях, че много е повишена температурата на ядрата на процесора. А Task Manager показва 100% + използване на процесора. В момента на излизане от "Лисичката", всичко се нормализира. Проверих как стоят нещата при Chrom. Там използването на CPU не надвишаваше 15% и температурите бяха съвсем нормални, Вентилаторите се успокоиха. Деинсталирах Firefoh и засега използвам Google Chrom, но съм свикнал с "Лисичката" и ми се иска, ако може да се върна на нея, но дали има някаква причина за това претоварване на процесора? И дали би могла да се отстрани? 

Машината ми (настолен компютър) е древна, с двуядрен "Пентиум" 3,00 GHz , 8GB RAM, 500 GB диск, ОС 64-битов Windows 7 

Ще съм много благодарен, ако някой ми отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно при обновяването те е препратило към инсталационен файл заразен с някое "миньорче". Дръпни лисицата от тук и не би трябвало да имаш проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е нормално, а вирусите премахна ли ги? Сега Мозилата работи ли нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието peppone! НОРМАЛНОТО е, че след като деинсталирах Mozzila и Avast прочеса машината, инсталирах нова Mozilla от ТУК, което ми беше посочил. Процесорът престана да се товари, температурата на ядрата се нормализира, вентилаторите не вият на умряло. Благодаря още веднъж и ПОЗДРАВИ на родния ми ПЛОВДИВ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.