Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Имам въпрос, свързан с избора на поялник. Занимавам се от известно време с Arduino проект и често ми се налага да запоявам различни елементи и интегрални схеми (засега TH). Ползвам поялник Parkside от Lidl 40W. :) Проблемът е, че е без терморегулация и постоянно работи на макс (понякога разтапя защитното покритие на платката). Човката постоянно се овъглява и престава да топи тинола, а като я зачистя с шкурката се изтънява и окислява. В училище се занимаваме с проектиране на PCB-та с OrCAD, а и ми е хоби да се занимавам с поправка на компютри. Ще ми се да си взема по - хубав поялник (станция) с терморегулатор. Заделил съм 150лв, но не съм решил каква. Искам да е с тънка човка, за да мога да сменям SMD елементи и интегрални схеми (например чип на Arduino Uno). Видях в Елимекс GORDAK 952 (китайска) даже има и пистолет за горещ въздух, но по форумите имаше хора, които се оплакваха, че давала фира със захранването (други казваха че нямали проблем с нея от 4-5 години). Чух че Weller били светило в тази област, но са им скъпи уредите. Някои препоръчваха техен поялник, закачен за китайска станция (например CT 936) заради качествената човка. Очертава се да използвам поялника все по - често. Пистолетът за горещ въздух е плюс, лесното разпояване. Моля някой ако има опит с тези или други поялници да ми каже какво да си взема и евентуално какъв пистолет за горещ въздух би ми свършил работа. Чувал съм за разпояване с вакуум помпа за калай, но никога не съм виждал, та ако някой има яснота по въпроса да сподели :) А и какво ви е мнението за втората употреба от OLX?

http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=7347

http://elimex.bg/product/121145/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952-gordak.html

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sofianec написа:

Видях в Елимекс GORDAK 952 (китайска) даже има и пистолет за горещ въздух, но по форумите имаше хора, които се оплакваха, че давала фира със захранването (други казваха че нямали проблем с нея от 4-5 години). Чух че Weller били светило в тази област, но са им скъпи уредите. Някои препоръчваха техен поялник, закачен за китайска станция (например CT 936) заради качествената човкa

Имам 936, върши си работата перфектно. Гордакът..е просто етикет лепнат..Като и CT-то. Обаче проблемът е на Gordak-a(ползвал съм го) е че духалката не се гаси. Винаги работи, можеш само да я намалиш. На CT-то можеш да слагаш човки Weller.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една човка без значение от марката и цената се замърсява и се налага почистване по време на работа.

Човката НЕ се почиства със шкурка. Има си гъбички които се напояват с вода и в тях се почиства човката. Има и тел за почистване(ползвам такава). Тя е много мека и не наранява покритието като шкурката.

150лв. не стигат за нищо качествено. Аз ползвам евтина станция Gordak 938. Доволен съм но не са 100%. Има си и недостатъци които няма как да оправя. Лошо проектиране с цел по-ниска цена, нереална температура и още други. За любителски цели става.

Ако бях на твое място със тези 150лв. щях да купя от елимекс станцията с духалката и да си я ползвам докато събера 400-500лв. за нещо истинско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

нереална температура

Много си е реална. Мерил съм я с термодвойка и е в допустимата грешка от не повече от 10-тина градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам един Weller произведен и докаран от Западна Германия през 1980 г. с терморегулация. Имам към него и резервен нагревател и терморегулатор и много различни човки. Много съм доволен, никакви ядове само трябва да се внимава с температурата защото ако прегрееш човка и започва да не лови калай, а и човките не са евтини. В никакъв случай не се почистват с шкурка. Ако намериш да се продава и втора ръка си заслужава. Задължително ти трябва и пистолетче за горещ въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Georgi Kirchev
      Здравейте , дадоха ми да правя курсова задача по Визуално програмиране , но не мога да я направя , а имам срок до четвъртък - 10.01.2019 
      програмираме със Visual Studio 2010/13 на MFC Standart , Single Document 
      Ще съм изключително благодарен , ако някой успее да ми помогне. 

Условието е следното: 
      Да се състави еднодокументно приложение с архитектура документ - изглед.
       - Добавете бутон който трябва да активира функцията , както и елемента Hello от менюто 
       - Добавете контекстно-ориентирано меню към програмата , което използва падащо меню Help като скрито

Във файл да се съхраняват и четат данни, които да се въвеждат чрез диалогова кутия , която се вика чрез 
       - ляв бутон на мишката.
       - опция от менюто .
       - клавишни ускорители.
       - бутон от инструменталната лента.
      В диалоговата кутия да има:
       - текстово поле за въвеждане на текст.
       - рамка със списък за шрифтове.
       - групова рамка.
       - бутон за приключване.

Предварително благодаря , ако някой се захване да ми окаже помощ. 

• от altec
      здравейте хард диска ми по точно дял D се изтрива от само себе си с 3 хард диска съм не са ми правили проблеми проверени са на sentinental pro нямат лоши сектори ... когато си заключа компютъра за 2-3 часа и след това пиша си паролата отключва се и искам да отворя някоя игра примерно cs:go (който е записан в дял D) ми изписва "проблем в прекия път устройството или мрежовата връзка към които сочи прекия път "cs:go" не са налични уверете се че дискът е правилно поставен или че мрежовият ресурс е наличен и опитайте отново" пускам си антивирусната  avg  да сканира но нищо не открива и spyhunter съм пробвал пак нищо... ако имате някакви предложения за решаване на праблема оставете един коментар забравих да напиша че като го рестартирам компютъра и дяла пак се показва (предложете нещо без преинсталация че ме мързи 
    • от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.