Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някои знае ли код за универсално дистанционно за самсунг HT-THX22..имам дистанционно SilverCrest KH2159 Код за това дистанционно

Редактирано от Георги. П. Желязков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колкото знам универсалните дистанционни имат опция за автоматично търсене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но автоматично ли спира на модела на устроистово?или пък ако имате накъв код да ми дадете защото се изнервям с това дистанционно :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Георги. П. Желязков написа:

Да но автоматично ли спира на модела на устроистово?или пък ако имате накъв код да ми дадете защото се изнервям с това дистанционно :D 

Автоматичното обикновено повтаря сигнала за гасене на различни кодове. Така като го пуснеш автомат, чакаш докато изгаси телевизора и веднага натискаш някой бутон. Така то запаметява кода, който е работил за изключването на телевизора.
Обикновено с този код работят повечето функции. Но за някои трябва оригинално дистанционно. Програмират ги оригинални за по 10лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aз на времето купих някво такова

има една дупка която пъхаш пръчица в дупката и търсенето почва и се държи натиснато за спиране на тж-то и като спре е олучило схемата

преди месец и аз взех такова от китаи и вероятно като дойде и аз ще имам проблем, но вероятно настройката ще е подобна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Johnny B написа:

Автоматичното обикновено повтаря сигнала за гасене на различни кодове. Така като го пуснеш автомат, чакаш докато изгаси телевизора и веднага натискаш някой бутон. Така то запаметява кода, който е работил за изключването на телевизора.
Обикновено с този код работят повечето функции. Но за някои трябва оригинално дистанционно. Програмират ги оригинални за по 10лв.

Аз питам за Домашно кино..не за телевизори но благодаря за инфото.. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Георги. П. Желязков написа:

Аз питам за Домашно кино..не за телевизори но благодаря за инфото..

За домашно кино няма шанс. Търси си оригинално дистанционно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Johnny B написа:

За домашно кино няма шанс. Търси си оригинално дистанционно!

Никои не иска да си продаде дистанционното иначе нямаше да се занимавам да правя такива универсални но благодаря за съвета :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като питаш уточнявай какво е това. Много ме съмнява безименно китайче да има код за това. Като си се набутал няколко лева, отвори книжката и чети как се работи. Все пак би трябвало да е на български. Съмнявам се и да има нужния брой бутони. 

Ако можеш да го намериш дай модела на оригиналното дистанционно.

Pacostar го нямат за този модел, но имат за  HT - THX 2 - код 32575  Предполагам че може и да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SilverCrest не е китайско, а е немска марка и то много качествена. Това дистанционно може да записва командите от оригиналното дистанционно, но с тази разлика че при запаметяване на прекалено много бутони, някои от тях губят функцията си. Аз го имам същото, но модел KH2158 и съм много доволен от него и го ползвам вече 7г., единственият му недостатък е че бързо изтощава батериите. На това дистанционно съм запаметил всичките оригинални дистанционни на 4-5 устройства и работя само с него, лесно, бързо и удобно. За новите марки едва ли ще има кодове, но именно затова имаш функцията да си ги запаметиш сам.

Престанете вече, много досадно стана в България вече на всяко нещо да се казва че било китайско. Има и други добри марки, а и от китайските също има хубави неща.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Георги. П. Желязков написа:

пробва ли някой код за самсунг от линка,който ти дадох ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да..и никои не проработи

преди 20 часа, Филипов написа:

Като питаш уточнявай какво е това. Много ме съмнява безименно китайче да има код за това. Като си се набутал няколко лева, отвори книжката и чети как се работи. Все пак би трябвало да е на български. Съмнявам се и да има нужния брой бутони. 

Ако можеш да го намериш дай модела на оригиналното дистанционно.

Pacostar го нямат за този модел, но имат за  HT - THX 2 - код 32575  Предполагам че може и да стане.

Моето дистанционно е със 4 цифри не със пет ако знаеш някои код със 4 цифри за този модел домашно кино..ми кажи..пробвах всички кодове с 4 цифри за самсунг и никое не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не четеш ли? Дал съм ти примерен код за Pacostar да пробваш, защото и точния модел и там го няма.

на 16.12.2017 г. в 19:43, peppone1 написа:

SilverCrest не е китайско, а е немска марка и то много качествена.

Вярвай си.

на 16.12.2017 г. в 19:43, peppone1 написа:

Това дистанционно може да записва командите от оригиналното дистанционно

Ако има откъде да ги изкопира, а вероятно няма, защото дори и модела на оригиналното не е написал. А пъл на мен не ми се рови из същия интернет. И мога да изкажа съмнения дали копира всичко. Примерно немодулиран протокол. Можеш да се опиташ и с едни железни за Bang & Olufsen.

Смятам че разбирам достатъчно от дистанционни - поддържам на склад поне 500 вида различни.

Добавено:

Подозирам че оригиналния номер е AH59-01907 и модели 22 и 25 са с едно дистанционно - да работи цитираният код на Pacostar.. Също така би трябвало да стане български точен заместител Conel FRC8398

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.12.2017 г. в 18:46, Филипов написа:

Ти не четеш ли? Дал съм ти примерен код за Pacostar да пробваш, защото и точния модел и там го няма.

Вярвай си.

Ако има откъде да ги изкопира, а вероятно няма, защото дори и модела на оригиналното не е написал. А пъл на мен не ми се рови из същия интернет. И мога да изкажа съмнения дали копира всичко. Примерно немодулиран протокол. Можеш да се опиташ и с едни железни за Bang & Olufsen.

Смятам че разбирам достатъчно от дистанционни - поддържам на склад поне 500 вида различни.

Добавено:

Подозирам че оригиналния номер е AH59-01907 и модели 22 и 25 са с едно дистанционно - да работи цитираният код на Pacostar.. Също така би трябвало да стане български точен заместител Conel FRC8398

Това ли е дистанционнотоhttp://tpetrov.com/search.php?prod=Дистанционно+управление+за+SAMSUNG+AH5901907+CONEL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм си предположенията. Нищо не пречи да си вземеш свирката в ръце и да пробваш на място в магазина. Или за се разберете с продавачите за евентуално пробване и връщане при несъвпадение.

Щеше да е по-лесно ако беше написал откъде си.

И е ненужно да цитираш цялото последно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:offtopic_s:

За да не отварям нова тема - питам - как мога да пусна това дистанционно на автоматично търсене?

10х

pisupch.jpg

Редактирано от dimy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише го в книжката. Или в училище вече не ви учат да четете?

Между другото ако е произведено преди по-малко от 10 години е долнопробно китайско менте. Какво искаш да командваш? Няма кодове за плоски телевизори и за китайски кинескопни.

Допълнение:

Това е сайта на оригиналния турски Pilot http://sarelektronik.com/en/urun_liste.php Вижда се дизайна и всичко останало. Информация за контакти, снимки от фабриката и т.н. Качеството е отлично, както и на нашите Conel. Продавам такива над 25 години. 

Това е твоето менте https://www.eliztech.com/remotes/pilot/supertel.php Опитай се да установиш къде е произведено, чий е сайта и други подробности. Но е използван много стар дизайн на оригиналния пилот и кодове може и да съвпадат.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купено е преди месец. Искам да командвам "CROWN" стар модел кинескопен.

Имам инструкциите, мога да чета на енглиш. Набрах кодовете ... 8-9 броя - не стана.

Не можах да го подкарам и на автоматичен сърч, та за това пиша тук.

10кю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каляваш се с воля и търпение и започваш ако са три цифри от 000, 001, 002 ........999 или ако са чеитри цифри от 0000, 0001, 0002, ........9999. Ще намериш няколко правилни комбинации, които записваш на лист. Не винаги дадените кодове за определена марка действат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, dimy написа:

Купено е преди месец. Искам да командвам "CROWN" стар модел кинескопен.

Имам инструкциите, мога да чета на енглиш. Набрах кодовете ... 8-9 броя - не стана.

Не можах да го подкарам и на автоматичен сърч, та за това пиша тук.

10кю

Доколкото помня натискаха се последователно Device - Code -Standby след което светодиода започва да мига. Дистанционното има 266 TV кода и светодиода мига 266 пъти, след което премигва два пъти и започва да брои отначало.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, dimy написа:

"CROWN" стар модел кинескопен.

Дай точния модел/ Отзад от етикета. Черна или бяла кутия и с колко програми? Ако е от белите огледай на етикета за ситен надпис 11AK30 (или подобен).  Това е шаси на Vestel  и трябва да работи с протокол RC5 (Philips) - най разпространеният код и първи при слагане на батериите. Цифрите. On/Off и доста неща трябва да съвпадат. Ако е така, оригиналното е нещо от типа 2040 / 1940  и подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎05‎.‎01‎.‎2018‎ г. в 3:41, peppone1 написа:

Доколкото помня натискаха се последователно Device - Code -Standby след което светодиода започва да мига. Дистанционното има 266 TV кода и светодиода мига 266 пъти, след което премигва два пъти и започва да брои отначало.

След Device - Code -Standby - не мига изобщо ...

На дистанционното няма никъде никакви ориентировъчни надписи за модел, нито с едри нито с дребни букви. Изследвал съм го с лупа ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Standby се задържа постоянно, докато трае търсенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, при мене няма бутон STANDBY ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.