Премини към съдържанието
Shreek

Монитор за обработка на изображения.

Препоръчан отговор

Не зная дали правилно задавам въпроса, но искам да си сменя монитора с такъв, който подлежи на калибриране, и който ще ми предава максимално реално цветовете на изображения. Става въпрос за фотографии. Напоследък се занимавам и с това, но не съм достатъчно наясно, за да си избера сам.

Някъде в нета бях чел за HP LP2465. Споменаваха се разликите в предаването на цветовете между различните типове матрици. Писано беше за калибратори на мониторите, и че някои монитори поддържат калибриране на цветовете.

За съжаление когато го четох не си запазих линковете и почвам търсенето от нулата. Линкове приемам всякакви, и моля ви да ми препоръчате монитор 22-24 инча, с предпочитания към формат 16:10. Втора ръка, защото нов подобен едва ли мога да си позволя.

пп. Какво ви е мнението за www.subincho.com?

http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_monitors

Кои монитори бихте ми препоръчали от тези в сайта им? Или от другаде?

Има и още една причина да искам да сменя монитора си с нещо подобно. Напоследък лесно ми се изморяват очите, и все по-често се сещам за пулсациите на подсветката на мониторите. Доколкото си спомням споменатият от мен модел е един от мониторите, на които яркостта не се управлява с ШИМ на подсветката, и пулсации няма.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.