Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между подкарани и вървят!

Също така актуални заглавия за теб могат да са едни, а за друг други.

Гледаш си желаната игра и поглеждаш какви са и изискванията, след което сравняваш - не е ядрена физика.

Тук (NVIDIA GeForce 8800 GTX) можеш да погледнеш коя карта какви параметри има.

Иначе НЕ - картата е стара вече ще измъчиш нея и себе си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли така? https://www.google.bg/search?q=8800+gt+gameplay+2017&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjl__2yz5DYAhWSJVAKHZ_UA2cQ_AUICigB&biw=1312&bih=903

Може да пробваш да смениш годината с 2016, 2015 и т.н. и гледаш клипчета. Май съм забравил да добавя "X" към модела, но и това може да си го добавиш в търсачката. Също така тази карта, ако ще я тормозиш с игри, задължително смяна на термопастата, хубаво почистване на охлаждането и нови термопадове също няма да са излишни ако има къде да се сложат, че може всеки момент да "изпуши", по принцип са едни от проблемните серии на NVIDIA, които не са много издръжливи.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де а нещо от сората на Call of Duty: WWII последна версиа на Фифа , Need for speed  Payback

и от този сорт може ли да вървят на тази карта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж в youtube или google, толкова ли е трудно да го напишеш? По принцип ще вървят игри, на които изискванията са им максимум DX9(10), другите няма как. COD WW2 няма как да го подкараш, иска DX11.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=24217&game=Call of Duty: WWII

То зависи и другите ти параметри на компютъра какви са, ще ти трябва минимум 2 ядра/4 нишки и 8 Gb RAM памет за повечето нови игри.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета  , може ли още нещо да ви питам за дъно M2N68-LA AM3 колко гб максимално мога да сложа защото от описанието не мога да се ориентирам имам такова дъно то има два слота и предполагам че общо 16 гб  може да издържи но все пак кажете и вие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://support.hp.com/bg-en/document/c01925534

Memory upgrade information

• Dual channel memory architecture
  • Two DDR3 DIMM (240-pin) sockets
  • Supported DIMM types:
    • PC3-8500 (DDR3-1066)
    • PC3-10600 (DDR3-1333)
  • Non-ECC memory only, unbuffered
  • Supports 2GB DDR2 DIMMs
  • Supports up to 4 GB* on 32 bit PCs
*32-bit operating systems cannot address a full 4.0 GB of memory.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да това и аз го прочетох но какво точно значи 4 гб  че максималният капаците ли за 32 битова система 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо казано до 2гб памет на слот общо 4. За да ползваш 4гб, ако ги имаш инсталирани, ти трябва 64 битова OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа максимум 2х2=4 Gb RAM памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Радослав Матев написа:

Дъното ти поддържа максимум 2х2=4 Gb RAM памет.

ясно кофти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, loranst looa написа:

добре де а нещо от сората на Call of Duty: WWII последна версиа на Фифа , Need for speed  Payback

и от този сорт може ли да вървят на тази карта 

Не.Няма да вървят по абсолютно никакъв начин.Дори се съмнявам и да тръгнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея новите заглавия от тази година - никакъв шанс. Някои по-стари от преди 5 години примерно е по-възможно да вървят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/17/2017 в 11:50, Радослав Матев написа:

https://support.hp.com/bg-en/document/c01925534

Memory upgrade information

• Dual channel memory architecture
  • Two DDR3 DIMM (240-pin) sockets
  • Supported DIMM types:
    • PC3-8500 (DDR3-1066)
    • PC3-10600 (DDR3-1333)
  • Non-ECC memory only, unbuffered
  • Supports 2GB DDR2 DIMMs
  • Supports up to 4 GB* on 32 bit PCs
*32-bit operating systems cannot address a full 4.0 GB of memory.

Май някой в НР е спал докато е наливал инфото .....

Вярно е, че е маркова машина ама чак пък толкова извратена ......

Нвърде е вероятно да работи с две плочки по 4GB DDR2 за AMD, но ...... има вероятност но не е сигурно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.