Премини към съдържанието
нова

Прехвърляне на папки от един диск на друг

Препоръчан отговор

Дано не обърках раздела. Моля за помощ. Изтеглих голяма програма и ми запълни диск С. На него сега са файловете на уин 10 и програмата. Мога ли и как става да прехвърля папки от С на D? Страх ме е да не стане нещо на системата като се разделят папките на два диска. Или другият вариант е самата програма да я прехвърля само на D и да стои там само тя. Как да направя нещата и да не объркам нещо?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преразпредели свободното място между C и D. Т.е да стане повече на С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За неопитен потребител не е желателно да разделя папките на операционната система на два дяла. Лесно могат да станат обърквания и грешки.

Дай малко повече инфо - колко са големи дискът и дяловете, колко е голяма програмата, инсталирана ли е на C: , или просто си я изтеглил там?...

По принцип най-добре е, ако има възможност, да се разшири дял C: за сметка на D: . Това може да се направи с програма от типа на EaseUS Partition Master .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно се справям с компютъра, защото не знам много и нямам опит. Точно от това ме  е  страх да не стана нещо на самия  уин. С е 194 ГБ, а  D е 736 ГБ /така пише/.  Програмата + файловете на уин заеха цялия диск С. "По принцип най-добре е, ако има възможност, да се разшири дял C: за сметка на D: . Това може да се направи с програма от типа на EaseUS Partition Master . " - такова нещо въобще не смея да правя.

"По принцип най-добре е, ако има възможност, да се разшири дял C: за сметка на D: . Това може да се направи с програма от типа на EaseUS Partition Master . " - това не знам как става. 

Преразпредели свободното място между C и D. Т.е да стане повече на С  - това не знам как става. Малко обърках на корния пост и не ми дава да редактирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, нова написа:

такова нещо въобще не смея да правя.

По принцип е елементарно. Но щом не смееш - намери някой приятел да ти помогне.

Как може системен дял от 194GB да е пълен?!?... :huh: Да не би да слагаш на него и разни изтеглени файлове - програми, снимки, музика, и т.н.? Ако е така - премести ги на D: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy  - На С имаше какво ли не - преместих ги на Д. Сега на С е програмата + уиндоуса, няма друго.  Не знам  какво да правя:(

Редактирано от нова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле първо да се направи анализ на диска и да се прецени ситуацията. Тогава да се предприемат съответни действия.
Могат да се пренасочат папките за изтегляне, документи, музика, картинки на дял D.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ситуация (0 байта) е изключително опасна!!! Тази система е потенциално предразположена към срив.
Стартирайте cleanmgr и потвърдете сканирането. Като завърши то, потвърдете с ОК и изчакайте изтриването.
Коя е операционната система?
Пренасочи библиотечните папки (Downloads, Pictures, Music...) на дял D
https://www.sevenforums.com/tutorials/18629-user-folders-change-default-location.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при това положение уин-а става нефункционален. Единственото е да се преразпредели свободното място към дял Ц - само чрез бутване от външен диск или флашка... (И да се пази от спиране на тока, докато се случва).

Почти никой не се сеща да трие темп-файловете, с които уина си служи и си ги оставя след това, като понякога съм виждал да са няколко десетки ГБ.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, нова написа:

Сега на С е програмата + уиндоуса, няма друго. 

Очевидно името на програмата е тайна, но въпреки това няма такава програма, която да запълни 200 GB.

Но пък вирус може ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На уин 10 съм. Всичко махнах от С и сложих на Д. Виждам една опция компресиране на диск С  с цел спестяване на пространство - ако го направя ще се получи ли? 

преди 1 минута, oavramov написа:

Очевидно името на програмата е тайна, но въпреки това няма такава програма, която да запълни 200 GB.

Но пък вирус може ;)

Програмата е Bitcoin Core

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. о, има такива програми. Примерно тия, с базите данни за всички автомобили и частите за тях - са точно така - по стотици гигаб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:

Пренасочи библиотечните папки (Downloads, Pictures, Music...) на дял D
https://www.sevenforums.com/tutorials/18629-user-folders-change-default-location.html

Както писах - не е добра идея за неопитен потребител!

При положение, че дял D: има заети едва 18 GB от общо 736 е ясно, че C: е задръстен с мултимедийно съдържание и инсталационни файлове. И какво ли още не, предполагам. Първо трябва всичко ненужно да се прехвърли, да се пусне едно почистване на temp и други ненужни неща, и тогава да се мисли.

нова, казах ти - помоли някой приятел да ти помогне. Явно сам(а) няма да се справиш. Не си в състояние да дадеш елементарна информация - например за съдържанието на C: . "Всичко махнах от C:" - дрън-дрън! Защо тогава е пълен?... :angry: 

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, нова написа:

Всичко махнах

това е според вас. А дали е така в действителност, е друго нещо.

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Както писах - не е добра идея за неопитен потребител!

При положение, че дял D: има заети едва 18 GB от общо 736 е ясно, че C: е задръстен с мултимедийно съдържание и инсталационни файлове. И какво ли още не, предполагам. Първо трябва всичко ненужно да се прехвърли, да се пусне едно почистване на temp и други ненужни неща, и тогава да се мисли.

Това е най-безопасният начин, между другото. ОС няма да позволи компрометиращи действия.
Първо трябвав да се изчистят временните хранилища, за да може да заработи Windows както трябва. При 0 свободни всяка windows опиерация ще връща грешки, заради невъзможност за записване на дела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам съмнение че въобще уин може да функционира с 0 б празно място. Но дори само с преместването на файлът с виртуална дискова памет, на дял Д, би освободил място поне за да се свърши нещо друго полезно посока на решение на случая. После след решаването на проблема може да се върне отново в Ц.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _ramus_ написа:

аз имам съмнение че въобще уин може да функционира с 0 б празно място.

Затова предложих да започне с безопасното почистване с cleanmgr

преди 12 минути, _ramus_ написа:

преместването на файлът с виртуална дискова памет, на дял Д

Да, временното преместване на файла на виртуалната памет на дял D, е също много добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова предложих да започне с безопасното почистване с cleanmgr  - това как да го направя?

На С е само програмата и файловете на уин. Виждам ги и не смея да пипам.

"да се пусне едно почистване на temp и други ненужни неща" - как да го направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също спиране на hibernate файла би дало няколко GB ценно за момента място на С:\

По интересното е кога мястото е свършило и дали въпросната програма се е инсталирала коректно.

Там между цъканията Next > Next нямаше ли подсказка колко свободно място имаш ти и колко и трябва на програмата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start>Search>пишете cleanmgr и като се появи иконата на твърд диск с четка, кликате с десен бутон по нея и избирате Run as administrator. Следва само кликане на OK.

За преместване на файла на виртуалната памет на друг дял:
https://winaero.com/blog/how-to-move-page-file-in-windows-10-to-another-disk/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.