Премини към съдържанието
franchesko

Съвет за тонколони за компютър до 180 евро

Препоръчан отговор

Здравейте,скоро искам да си закупя нови тонколони за компютъра бюджета е 180 евро.Искам да са 2.1 или 2.0 с дървени сандъци и възможно най-голям обхват на честоти.Ще се ползват за гледане на филми и най-вече за слушане на музика.Първоначално се бях спрял на този модел на Edifier https://www.bol.com/nl/p/edifier-c3x-2-1-speakerset-zwart/9200000032873429/?Referrer=ADVNLTWE002020-7QD473QV4ORPQ&utm_source=tweakers&utm_medium=CPC&utm_campaign=tweakers-Sound-and-Vision&utm_term=9200000032873429 ,но четох, че е с усилвател клас D, който всъщност много кривял , както и че обхваната на честоти почва от 50hz при положение, че има субуфер който при това положение се оказва малко ,,пунта мара,, в цялата система.След това се загледах при тези прехвалени и не чак толкова всъщност в нета Микролаб https://www.megekko.nl/product/0/755854/Microlab-SOLO7C-luidspreker?r=tweakers.net&utm_source=tweakers.net&utm_medium=cpc ,в нета четох ревюта на тези които са ги слушали, че уж нямали нужда от бас, но при положение, че обхвата им на честоти почва от 55Hz, за мен по скоро това е мидбаси,а не ония плътен бас, който дори леко да е пуснат да ти поразмести карантиите.След това се загледах по тези Микролаб https://www.megekko.nl/product/0/755849/Microlab-FC530U-luidspreker-set?r=googleshopping&gclid=Cj0KCQiAyNjRBRCpARIsAPDBnn2BjKK-sqV3t3sxmeLutkEKLJgvNc1hV3PXnc6SYTP2GyH2r6wdRMsaArxtEALw_wcB не можах да открия много отзиви за тях в нета или поне не на български, но изглеждат добра изработка.Честотния обхват почва от 35Hz, което според мен е вече ,,друга бира,,.И последно по което се загледах е тази немска система за която пък никакви отзиви не можах да открия за нея на български.https://www.bax-shop.nl/home-audio-speakers/thonet-vander-ratsel-bluetooth-2-1-luidsprekerset?utm_source=tweakers&utm_medium=price_comparison&utm_campaign=tweakersnl-Multimedia&utm_term=9000-0017-6928&pup_e=2327&pup_cid=21106&pup_id=TH-03557BL Честотния обхват започва от 30Hz добър стегнат масивен дизайн,дървени сандъци за тия пари едва ли може да се изисква повече.Ще се радвам ако някой знае от какъв клас са усилвателите на моделите на Микролаб, които съм постнал.Ако имате и по добри ппредложения за бюджета, който съм посочил ще се радвам да ги споделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за толкова много дето си писал никой няма да ти го чете,та и аз - взимай Logitech Z625

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,който не иска да чете просто да не чете.А и ако исках да си взема пластмаси,които просто да крещът и да дрънчат наистина бих се спрял на Logitech.Идеята тука не е мощноста а качеството,две коренно ралични понятия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще ми говориш за качество ? -- ела и чуй ама може да ти хареса :D

ПС: Моята идея е и мошността и качеството и с над 10k лв сложени там имам идея как става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vstoitov Слушал съм го този модел много отдавана в магазина.Имат само  един бас от, който най-много да ти викнат полиция и това е.Сателити натирани в пластмасови кутийки със звук наподобяващ ритане на празна кутийка от кока-кола по асфалта.Вземи прочети малко в нета как трябва да е конструирано едно озвучително тяло за да  има що-годе качествен звук и кои прозиводители в момента предлагат такива продукти.

П.С. едвали всеки може да извади 10 000лв за музика.Думата ,,качество,, няма точни параметри.Тоест има качество и за 100лв има качество и за 100 000лв.Аз съм написал до каква сума търся ,,качество,,

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Ти знаеш повече от всички оставям те да разбираш от всичко.

Аз съм написал до каква сума търся ,,качество,, -->  никой не го интересува целия ти живот!!!

"Аз съм написал до каква сума търся ,,качество" - това е жалко... no words...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледаш тези ниски честоти  дето са ги написали китайците, дали има нещо вярно в това?

Тази ниска честота дето е публикувана при различните модели - при колко  минус dB е измерена? 

Като искаш система ходи и я виж и си я харесай не по снимки и измислени параметри.

Като избираш от такива евтини системи основния критерий за по-добро е общото тегло.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич я зарежи тия  свирки дето си ги показал и виж нещо  малко по различно https://www.musicworld.bg/bg/c_1068/i_45763/f_330000/YAMAHA_STUDIO_PA_HS7.html

За 370 лева мисля ,че  са  бая  добри . А ти как мислиш ?

Също така те съветвам да чуеш и M-AUDIO AV32.1 със цена от 350 лева. Инфо  за тях https://www.musicworld.bg/bg/c_1068/i_62563/M_Audio_AV32_1.html

Предполагам,че имаш и качествена звукова карта а не някоя за 10 лева от битака щом търсиш качество.

Виж и какъв кабел ще ти е нужен  ако ги връзваш към компютъра 

Кабела ти е ето този 

CORDIAL CFY 3 WPP Y-ADAPTER cable, 3m, REAN plug 3,5 mm stereo gold - splitted / 2 x plug 6,3 mm mono gold, BLACK.

Цената му е около 20 лева http://djovany.com/mag/index.php?route=product/product&path=25_28_35_216_251&product_id=7379

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за тези?https://www.thonet-vander.com/us/products/speakers/bluetooth-speaker-turm.php Изглеждат качествена изработка.Мейд ин Джърмъни.

преди 6 часа, AGD написа:

Като гледаш тези ниски честоти  дето са ги написали китайците, дали има нещо вярно в това?

Тази ниска честота дето е публикувана при различните модели - при колко  минус dB е измерена? 

Като искаш система ходи и я виж и си я харесай не по снимки и измислени параметри.

Като избираш от такива евтини системи основния критерий за по-добро е общото тегло.

Така е,око да види ръка да пипне.Лошото е ,че ги има само по интренет магазините.А и ако не ми хареса качеството мога да я върна в 14 дневен срок.Незнам за кои китайнци ми говориш като Микролаба са руски а Thonet-Vander немски.

преди 6 часа, AGD написа:

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На картинка са много хубави само ,че в България едва ли някой си  е купил  нещо на тази марка . И  да знаеш,че основно правило е задължително да чуеш  как свири една колона преди да си дадеш парите. Отиваш във музикален магазин  и  там на място взимаш крайното решение  за покупка. Аз ти предложих 2 модела дето знам как свирят и съм 100% сигурен ,че са качествени. Дизайна им немски а изработката мейд ин Китай :)  Явно си падаш по ефектни и скъпи боклуци та за това са ти грабнали окото. Явно си много далече от това какви са видовете усилватели и качествените и доказали се във времето марки. Идеята ти била качеството и ти го откри баш в bluetooth колони :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложените модели,но Ямахата цената за една тонколона е колкото целият ми бюджет,а аз искам да са или 2.0 или 2.1.Вторите,както и ямахата всъщност е лошото, че не са им сложили някаква решетка от пред или някаква защита,което освен, че естетически изглежда грозно може лесно да бъде ощетен говоритела.Колоните които последно коментираме не знам каквъв китайкси дизайн те гони,като са си произведени в Германия.За видовете усливатели само където повечето производители не са ги описали в описанията на активните тонколони които продават:) така че тази информация едва ли ще ти е от полза.Доста прозиводители не са описали и честотния обхват на колоните им ти ми ди думаш за усилвателите, които са в колоните:) Иначе на марки не робувам и не ме интересува коя се е доказала и коя не,интересува ме коя за определна сума ще предложи най-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как грозно бе човек :)  Я виж за 1000 паунда колко са грозни тези Monitor Audio Silver 200 

monitor_silver_200_01.jpg?itok=NsZFJ3Sx

А тия Q Acoustics Concept 500 направо не мога да ги гледам  :)   А струват скромните 4000  паунда .

q_concept_500_02.jpg?itok=6Sr7ZNgU&times

Щом си фен на качеството посещавай ей такива сайтове за да си в час  What Hi-Fi На подобни сайтове хората правят тестове на техника и за 100  и за 10 000 паунда.  Така и  не каза каква ти е звуковата карта и каква музика мислиш да слушаш. Не спомена и размер на помещението  и тн.  за 360 лева не може да си събереш сам качествени колони  камо ли да си купиш такива. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е Realtek ALC887 8 канала audio codec.Не зная има ли смисъл нея да я ъпгрейдвам за колони на такава цена.Преди години имах същите като тези на  Монитор Аудио Силвър само че на Jamo със два  вградени суб от страни и отделно усливател на Пайнер.Звукът беше убийстевен както при гледане на филми така и при слушане на музика и не ми беше кеф да ги слушам тихо.И постоянно имах проблеми с комшиите и полициция.И ми се наложи да ги продам.И реших да си взема такива които са за компютър 30 ватови,които на половината като ги увелича сегашните ми комшии викат полиция.Помещението е 25кв.Музиката която мисля да слушам е всякакви стилове,но по често хаос, метъл и рок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега преглеждам предложенията на немската фирма Thonet&Vander. Дори и бюджетните им предложения ги дават на хартия с минимални изкривявания от 0,1%.Имат и страхотни мониториhttps://www.bax-shop.nl/studio-monitor/thonet-vander-kugel-bluetooth-monitorset?gclid=CjwKCAiA693RBRAwEiwALCc3u77ONiQtWx8_RtXftppIavAgvtm77No_tGJ-3MtyDQTvv-B_CXbYwBoCjG4QAvD_BwE ,с доста добри технически харектеристики сравнения с същите от другите фирми.Ше вида да ли не мога да се апъна да ги взема тях евентуално.Смятам, че за сега съотношение цена-качество те се класират най-отпред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Историята на фирмата ни започна в Берлин до средата на миналия век, когато Ханс Йозеф Ейнрих встъпи в семинара. През 1949 г., колко години по-късно стана Thonet & Vander. Известен през Втората световна война за своя опит в телекомуникациите, Ханес продължава своята работа с аудио електрониката след края на войната. От самото начало той е съсредоточен в издръжливо и висококачествено производство на оборудване. Уникален със своя стил на занаятчийство.

Ново начало

В началото на 90-те години Thonet & Vander е основан от германски екип от инженери, който възприема концепцията за Einrich. Те създадоха в Берлин да планират структурата на производството и разработването на нови модели. Тяхното намерение беше да събере продукцията, но да запази художествената и технологична същност. Малко след създаването на компанията, компанията и нейните продукти придобиват голямо значение на пазара, като постигат договори за производство на OEM за водещи марки на Германия.

През 2006 г. възможността за разширяване на марката в световен мащаб бе подкрепена от благоприятната икономическа ситуация в страната. Нарастващото търсене на мултимедийно аудио, увеличава производството на нов стадион. Тогава беше решено да се построи фабрика в Китай, която да поддържа Германия стандарти за качество за всички наши продукти. В момента ние сме една от най-известните мултинационални компании в аудио индустрията с офиси във Франкфурт, САЩ и Латинска Америка. Ние също така имаме дистрибутори на 4 континента и търговско присъствие в над 24 страни.

Това пише на сайта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж това https://www.amazon.de/Standlautsprecher-SL10-schwarz-Lautsprecherboxen-günstigen/dp/B004COXY2Q/ref=pd_bxgy_107_img_3?_encoding=UTF8&refRID=RBKCTA81SBJTB2VW12GB&th=1

2 колони+кабел+ усилваател 2x50 вата за 206 евра.

И тия са много добри  ма ти нямаш кинти  . И слушай какво приказва пича с очилата ,че разумни приказки реди . Цени те тука https://www.amazon.de/dp/B00JFQVEWS/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да Ви разбера. Имал сте що годе хубава системка пак сте е продали.

Компютърните тонколони отстъпват по качество на истинските подови тонколони.

За качество мониторните тонколони с вграден усилвател (предложени по горе Yamaha HS7) са мн. добър избор.

Но бюджета не e голям.

Тъй, като сте погледнали тонколоните със отделен суб, на двете марки Edifier и Microlab.

За това ще предложа Edifier r2600 или Microlab Solo (моделите 6c, 7c, 8c, 9c), стига сда имате възможност да ги вземете.

Best Computer Speakers in 2017!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продадох си системата поради две обстоятелства.Тогава бях в стая от 10кв. нямах идея кога ще се преместя в друго жилище и те заемаха доста жилищна площ,като в даден момент теснотията започна вече много да ме изнервя.И както вече споменах адски проблеми с комшиите и полицията.Сега вече не мога да отделя 1000 евро колкото дадох тогава.А и в апартамент подобна система няма шанс да я слушаш на повече от 10% от капацитета и ,дори като гледах филм и беше намалена като станеше някоя екзплозия и удари суба и комшиите започваха да тропат по стените,по тръбите на парното или да ми идват на вратата.Което според я прави единствено подходяща за къща без комшии от горе или от долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнявам тези два модела.На сайта им пише, че сандъците както и говорителите са изработени от еднакъв материял.С разлика, че първия модел е с по два 5 инчови говоритела на колона и по един за високите тонове с обща постоянна мощност от 100 вата, а втория модел е с по един басов говорител ор 6,5 инча на колона и с по един за високите с обща постоянна мощност 140 вата.Както и обхвата на диапазаон на тонове е еднакъв от 40hz до 20KHz.Тоест трябва да ,,плюят,, доволно бас.Понеже старите, които имах на Jamo,  бяха с отделен суб ниските ги свиреше от 42hz и от време на време разместваха дограмите.Както и по хартия първите ги дават с изкривяване до 0,5%, а вторите до 0,1%.Сега вече тази разлика да ли е осезаема не мога преценя.А и само на хартия.Както и разлика в цената, първия модел е 210 евро, а втория 238.Руските Микролаб соло7 също предлагат отлично съотнешение цена-качество и то за 168 евро.Лошото е, че тия модели при мен в магазините ги няма,тоест не мога да ги чуя.Това което е има са пластмасовите свирки на Логитедж и тем подобни пунта мара.

turm-introslide02.png

kugel-introslide03.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не робуваш на предразсъдъци за втора ръка колони. Това са уникални колонки с невероятен звук и качество http://audiozavar.com/archives/9569 . Виж и RH 587.

Аз не бих си купил колонки с под 10 инчов нискочестотен. Просто тези с 5-6 инча нямат бас, а публикуваните им параметри на честотната лента са неверни или са верни при минус 20 dB. На добрите модели производителя посочва АЧХ от реални измервания, но за тези ефтинджоси всичко е заблуждаваща реклама. Пак ти казвам да не им четеш параметрите, защото не можеш с тази подвеждаща информация да си направиш никакви изводи за звук и качество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз не робувам на предрасъдаци,но един път си купих телефон втора употреба за не малко пари и след месец почнаха проблемите а след два отиде в кофата.Та в тоя ред на мисли нали знаеш какво е казал мъдрия български народ: ,,По добре врабче в ръката от колкото патка в къса,,:wink12:   Днес са метнах в магазина да вида има ли нещо читаво да се прослуша,но само пласмасарии.Единствениете, които заслужаваха внимание бяха Edifier 1280DB за 128 евро.Пуснах Мейдън на лайф.Бате,бате:emoji_smiley-03: имах чуството, че съм продуцент в студио и Мейдън записваха пред мен.В крайна сметка след много четене се колебая между четири конкретни модела Microlab 530u,Microlab solo7 ,Edifier CX3 и Edifier R2730DB.Чудех се да ли да не ги поръчам и четири модела и, който най-много ми хване ухото да задържа, а другите да върна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, franchesko написа:

Днес са метнах в магазина да вида има ли нещо читаво да се прослуша,но само пласмасарии.Единствениете, които заслужаваха внимание бяха Edifier 1280DB за 128 евро.Пуснах Мейдън на лайф.Бате,бате:emoji_smiley-03: имах чуството, че съм продуцент в студио и Мейдън записваха пред мен.В крайна сметка след много четене се колебая между четири конкретни модела Microlab 530u,Microlab solo7 ,Edifier CX3 и Edifier R2730DB.Чудех се да ли да не ги поръчам и четири модела и, който най-много ми хване ухото да задържа, а другите да върна.

От четирите предложени махаме 2.1 защото са пълна скръб и може да избираш между останалите две. Аз бих препоръчал Microlab solo7, като в последствие да му се модне захранването. Щом толкова се кефиш на малки колонки мисля, че това е модела за теб. Тази още по-добре Microlab SOLO-9C.

На мене такива колонки ми разцентроват музикалния слух и никога не бих ги слушал.

Редактирано от AGD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност от това, което изчетох до сега реших да филтритрирам нещата до три модела, които ще поръчам и ще преслушам в нас.Единия е Edifier r2600,r2730db  и ето тази системка на панасоник, която ме заинтересува понеже е с отделен усилвател,трилентови колони, които високите диапазона им достиха до 50Khz. https://www.hificorner.nl/panasonic-sc-pmx84.html?channable=e20857.U0MtUE1YODRFRy1L   само не мога да намера ниските до колко ги сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за Panasonic-а. Едно време правеха най-яките микросистеми. В къщи на компа съм с такава, но много стар модел - SA-PM25. Не е много мощна, но вади уникално чист звук.

Най-добре е, ако имаш възможност, да я "преслушаш", преди да я купиш. Не можах да намеря техническите параметри на колоните, за да видя до колко Hz е басът. При положение, че човешкото ухо чува звуци до 20kHz, тези 50 ми се струват доста пресилени. Но въпреки това смятам, че ще дава достатъчно качествен звук, като за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.