Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Текущата ми конфигурация е следната:

Case: SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER

Power: PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

MB: ASROCK H97M /1150

RAM: 2x4 GB Kingston 1600mhz

CPU: Intel i5-4460

GPU: Radeon R9 380

Storage: 1 TB HDD Seagate + 256GB SSD Samsung Evo 850

Ще си ъпгрейдвам компютъра постепенно, като първата ми стъпка ще е да си купя ново дъно, процесор и RAM. Предпочитам процесора да е Intel, заради вградената в него видео карта, както и заради това, че съм явно някакъв карък, но винаги, когато съм си имал вземане-даване с AMD процесор съм имал някакви проблеми (just bad luck I guess). Компютъра ще се ползва за игри, стриймване (perhaps), графична обработка и програмиране. Нямам някакъв лимит за парите. 

1.Какво бихте ми препоръчали за процесор? i5-8600k изглежда много секси, но аз няма да овърклоквам, така че някоя негова алтернатива също би ми свършила работа. EDIT: Може пък някога да ми щукне да овърклоквам, така че не изключвам и 8600 като процесор.

2. За дъно и RAM съм clueless, ще се радвам да препоръчате :)

3. Захранването отгоре на този етап ще бъде ли достатъчно за "новата" конфигурация, състояща се от новото дъно/процесор/рам + горепосочената Radeon R9 380?

Поздрави, Крис

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое най-много те спъва сега в употребата на машината ти?

Защо не би клоквал?

След като желаеш Intel и след като ще вземеш клокващо дъно и нямайки максимален бюджет и знаейки, че няма да има с какво да заменяш процесора в последствие се взема максималното за платформата. Избираш и стабилно дъно както и добър охладител - пак щом не искаш не клоквай днес и утре е ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Кое най-много те спъва сега в употребата на машината ти?

Защо не би клоквал?

След като желаеш Intel и след като ще вземеш клокващо дъно и нямайки максимален бюджет и знаейки, че няма да има с какво да заменяш процесора в последствие се взема максималното за платформата. Избираш и стабилно дъно както и добър охладител - пак щом не искаш не клоквай днес и утре е ден :)

Graphics Whore съм и искам да си цъкам Battlefield 1 на макс графика. Също така често ми се налага да го ползвам за графична обработка и програмиране.

Честно казано не разбирам как да клоквам, затова ме е страх да го правя... "да не го счупя" :D

Какво дъно, процесор и РАМ би ми препоръчал? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто от Intel е I7-8700K 3.7GHZ 12MB BOX LGA1151

За дъното много важно е какви портове и слотове би искал да има. По-горе спомена, че предпочиташ Intel заради вградената графика - какъв порт и колко ще ти трябват от нея?

USB, вградените звук (Optical SPDIF) и мрежа - предпочитания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Най-доброто от Intel е I7-8700K 3.7GHZ 12MB BOX LGA1151

За дъното много важно е какви портове и слотове би искал да има. По-горе спомена, че предпочиташ Intel заради вградената графика - какъв порт и колко ще ти трябват от нея?

USB, вградените звук (Optical SPDIF) и мрежа - предпочитания?

5-канален звук за дъното.

32гб максимална рам ми е достатъчна, но сега искам да взема 1 плочка с 8гб и евентуално някога да ъпгрейдна на 16гб

Нямам особени претенции. Иначе е вярно, че нямам някакъв конкретен бюджет, но честно казано няма смисъл да взимам i7-8700k, като на мен същата работа ще ми върши i5-8600k, а разликата е 200-300лв между тях. Все пак няма да изстрелвам ракета в космоса, ами ще го ползвам за игри. 

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минаването от 8GB dual chanel към 8GB single chanel, за мен е стъпка назад.

Бързаш ли го този ъпгрейд?

Не знам защо игрите не ги вземате като сериозно натоварване! Първо извършват се в реално време - ако е рендер, компилиране и т.н. ще стане във времето просто ще е по-дълго то, но при игрите ако ти сече не е приятно, а и не искаш да връщаш настройките надолу :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Минаването от 8GB dual chanel към 8GB single chanel, за мен е стъпка назад.

Бързаш ли го този ъпгрейд?

Не знам защо игрите не ги вземате като сериозно натоварване! Първо извършват се в реално време - ако е рендер, компилиране и т.н. ще стане във времето просто ще е по-дълго то, но при игрите ако ти сече не е приятно, а и не искаш да връщаш настройките надолу :)

Не бързам с ъпгрейда. А по темата, какво дъно и РАМ би препоръчал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какъв ъпгрейд е смяна на дъно, процесор и рам -  е по-скоро нов компютър. Харесай си дъно и процесор, а рам вземи най-бързата, която то подържа и ако искаш да е dual-channel - ти трябват 2 x 8GB, ако искаш после лесно да добавиш още 2x толкова - значи търсиш дъно с 4 слота за рам памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, vstoitsov написа:

Не знам какъв ъпгрейд е смяна на дъно, процесор и рам -  е по-скоро нов компютър. Харесай си дъно и процесор, а рам вземи най-бързата, която то подържа и ако искаш да е dual-channel - ти трябват 2 x 8GB, ако искаш после лесно да добавиш още 2x толкова - значи търсиш дъно с 4 слота за рам памети.

Това ми е ясно. На мен въпроса още от самото начало ми е какво дъно, рам и процесор бихте ми препоръчали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ако е само до играта Battlefield 1, в момента си спънат от видеокартата. Трябва ти GTX 1070 или нещо по-мощно, ако искаш да увеличиш кадрите, детайлите и резолюцията. Все пак зависи какви кадри и резолюции гониш. Какъвто и процесор да вземеш със сегашната видеокарта няма да има разлика в кадрите. Все пак не си дал бюджет, но дъна за 8 серия интел са 250 лева и нагоре, очакват се нови след нова година, които ще са и евентуално по-евтини, макар и с по-малки възможности за overclock. Относно рам ти препоръчвам поне 2х8Gb 3000 Mhz. Тук има тест на играта, може да видиш горе-долу с каква карта на какви резлоции как вървят кадрите:

https://www.techspot.com/review/1267-battlefield-1-benchmarks/

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата покупка трябва да е видео карта. И след това дъно, процесор, рам. Добре е да се изчака след нова година. Единственото което ме претиснява е рам паметта, понеже поскъпва. Но в момента и видео картите също са скъпи. Трай за сега пък до година ще видим. В момента видео карти 1070 се намират за по 970/90лв. И няма кой знае колко голям избор но все пак има. Евентуално можеш да закупиш такава даже и сега. Но за най близко бъдеще е добре да смениш и платформата. Не ти знам бюджета но това е положението. Между другото относно amd, отдавна не е това което беше. AMD платформата е в пъти по стабилна и надеждна от преди. Така че ти спокойно можеш да направиш ъпгрейда още сега. Защото производителността е толкова близо да не казвам неразличима, че амд бие интел по бюджет точно заради това че интел нямат в момента бюджетни дъна за хубав процесор като i5-8400 8th генерация. Друго нямам какво да кажа. Така че вземи сега видео ако трябва падни и на 1060 6GB, пък като излязат дъната за новите процесори тогава отново се консултирай.

преди 8 часа, goodly написа:

Първата покупка трябва да е видео карта. И след това дъно, процесор, рам. Добре е да се изчака след нова година. Единственото което ме претиснява е рам паметта, понеже поскъпва. Но в момента и видео картите също са скъпи. Трай за сега пък до година ще видим. В момента видео карти 1070 се намират за по 970/90лв. И няма кой знае колко голям избор но все пак има. Евентуално можеш да закупиш такава даже и сега. Но за най близко бъдеще е добре да смениш и платформата. Не ти знам бюджета но това е положението. Между другото относно amd, отдавна не е това което беше. AMD платформата е в пъти по стабилна и надеждна от преди. Така че ти спокойно можеш да направиш ъпгрейда още сега. Защото производителността е толкова близо да не казвам неразличима, че амд бие интел по бюджет точно заради това че интел нямат в момента бюджетни дъна за хубав процесор като i5-8400 8th генерация. Друго нямам какво да кажа. Така че вземи сега видео ако трябва падни и на 1060 6GB, пък като излязат дъната за новите процесори тогава отново се консултирай.

Едит

Със 1060 съвсем спокойно можеш да влезеш в макс детайли на 1080p.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, goodly написа:

Едит

Със 1060 съвсем спокойно можеш да влезеш в макс детайли на 1080p.

Той и със сегашната карта може да ги изкара макс детайлите на тази резолюция, не мисля, че 1060 ще е кой знае какъв ъпгрейд (въпреки че ще вдигне почти двойно кадрите, но нали иска да е Graphics Whore и няма лимит на парите). Затова предлагам 1070 и нагоре, дори щом няма лимит на парите може направо 4К монитор и 1080TI(SLI).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.