Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте... Имам следния проблем : Компютърът ми 'замръзва'(забива и си седи просто на една картина. Мишката неможе да се ползва клавиатурата ,даже и като натискам капс лока не светва лампичката.... общо взето тотал забиване)(дори лампичката на кутиятa {HDD} не спира да свети) . Поне по 1 път на ден (аз ползвам компютъра най-много 6 часа).Win 10 HOME. 64-bit. След рестарт се оправят нещата и така . Та някакви идей от какво може да е ? Processor : AMD FX(tm)-4300 quad-core  4(cpus) -3.8Hz. Дъно -ASROCK N68-GS4 FX R2.0.  Memory 8192MB RAM. DirectX12. Ако имате нужда от още информация ми кажете. :)  

Редактирано от crashgold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пълния тест с HDTune отива час, че и повече, в зависимост от обема и скоростта на диска, за бърза проверка може да пуснеш Hard Disk Sentinel ,  макар че може да е изключен S.M.A.R.T.a  от BIOS-а и да ти покаже че диска е добре, а той реално да не е.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ined написа:

За пълния тест с HDTune отива час, че и повече, в зависимост от обема и скоростта на диска, за бърза проверка може да пуснеш Hard Disk Sentinel ,  макар че може да е изключен S.M.A.R.T.a  от BIOS-а и да ти покаже че диска е добре, а той реално да не е.

Ще мога да направя тестовете утре :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи преди това проверка на дяловете за грешки с комадата chkdsk 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, ExaFlop написа:

много ми е интересно, защо първо не правят това, а започват с най-различни програми да тестват  харда

:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ExaFlop написа:

Да направих го :)  

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, смятах, че е позната командата - тя трябва да е:

chkdsk c: /f /r
Ще пита дали да направи проверка при следващия рестарт - натисни Y
Рестартирай компютъра
По принцип при тази проверка не са открити проблеми със системния дял. Но понякога при проверка с ключовете се откриват такива.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Сори, смятах, че е позната командата - тя трябва да е:

chkdsk c: /f /r
Ще пита дали да направи проверка при следващия рестарт - натисни Y
Рестартирай компютъра
По принцип при тази проверка не са открити проблеми със системния дял. Но понякога при проверка с ключовете се откриват такива.

Възможно ли е по някакъв друг начин да направим проверката ,защото от 2 часа седи на 11%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има проблем - не прекъсвай изключвай докато не завърши!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Значи има проблем - не прекъсвай изключвай докато не завърши!

Ок... Само да отбележа че до 11 процента лампичката на хдд премигваше а сега свети постоянно... (извинявам се ако има правописни грешки пиша ит телефон) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си важната информация от диска и го хвърли някъде, където не минават хора. 

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, П.Петров написа:

Свали си важната информация от диска и го хвърли някъде, където не минават хора. 

?? Не така че ме плашиш :D

Редактирано от crashgold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, crashgold написа:

?? Не така че ме плашиш :D

Не те плаша, като спре да работи въобще, тогава ще си по наплашен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, П.Петров написа:

Не те плаша, като спре да работи въобще, тогава ще си по наплашен.

Ппц на мен не ми е голям проблем... Пък и хддто е в гаранция... Само дето незнам дали ще ми я признаят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години на стария ми компютър с подобно дъно (N68C-GS FX) имах същия проблем, оказа се неправилно инсталиран драйвър, та ако можеш преинсталирай уин-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.12.2017 г. в 21:03, crashgold написа:

Поне по 1 път на ден (аз ползвам компютъра най-много 6

Това значи , че останалото време работи нормално. Което изключва като причини харддиска (системата е заредена в РАМа и той работи с нея, харддиска се стартира само при зареждане на някоя програма или при отваряне на файлове/запис). Драйвер също е малко вероятно-той е постоянно действащ фактор и ще се прояви веднага. Старичките компютри замръзват , когато изпълняват непосилна задача и не остава ресурс за друго. Да сканира за вируси, да разгледа внимателно EventViwer какво е записал в същия момент. На една моя стара бракма с Аваст, като почнеше да се актуализира, замръзваше по същия начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кофти харддиск обикновенно след забиването имаме рестарт.

Това, което на мен най-ми навява на ум е кофти захранване, видеокарта, заминаващ чипсет, като последното е най-малко вероятно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мисля че е видеото защото преди време на стария ми компютър имаше проблем с видеото и беше по същия начин но пак ви казвам случва се рядко това нещо може би по 1 път на ден но сега вече 2ри ден не го прави този номер.. 

... Пък и конфигурацията е нова и още в гаранция... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

изключва като причини харддиска

Обясни тогава това, моля.

на 12/19/2017 в 16:59, crashgold написа:

от 2 часа седи на 11%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре щеше да е на първо време да видим какво пише в SMART статуса, след това, ако има нужда, да се правят гимнастики за поправяне на лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Обясни тогава това, моля.

Ако можеше да погледне диспечера на задачите в този момент... Непрекъснато светене на харддиска показва ,че той работи с пълно натоварване. Много често това става при сканиране , иска търсене на причината.

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих прегледал логовете на събитията
за системата- C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx )
и за приложенията(Application - C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ExaFlop написа:

Аз бих прегледал логовете на събитията
за системата- C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx )
и за приложенията(Application - C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx).

http://dox.bg/files/dw?a=79ca91c9d1

http://dox.bg/files/dw?a=c9c0e5231f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3. декември започва проблемът. Виж/спомни си какво си правил/инсталирал/деинсталирал/актуализирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.