Премини към съдържанието
аm-аm

Проблем с кодировката на текстов файл

Препоръчан отговор

Прецаках си един документ. Беше записан без файлово разширение, съответно като file формат. Дописах му разширение txt и след това се отваря на йероглифи. Отворих го с Word (един от двата формата е) и пак така. Може ли да го освестя?

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поверителен ли е файлът ?  Каква е операционната система ? Опита ли с .txt разширение ?

Постави го тук:

https://2cyr.com/decode/  (никой от форума няма да го види, но за собствениците на сайта там вече не знам ... ;) )

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/163787-Превод-от-quot-маймуница-quot-към-кирилица

https://www.google.com/search?client=opera&q=йероглифи+към+кирилица&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Редактирано от Freem@n (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана... И други онлайн конвертори ползвах, без успех. Същите видове маймуници, както при отварянето с Word с различни кодировки.

След като добавих файловото разширение вече не ми дава да му го променям. като допиша ново файлово разширение то се добавя към името.

Windows 7

Първо на txt го направих. Как пък успях така да го закодирам!!!!!!!

ПП: Не е поверителен. Но и не искам да го качвам публично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отвори го с notepad, след това избери File>Save As>Encoding>ANSI> задайново име на файла и запиши. Отвори новосъздадения файл и виж. Ако няма промяна, направи промяна на кодировката на новия файл и запиши. Провери.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

отвори го с notepad, след това избери File>Save As>Encoding>ANSI> задайново име на файла и запиши. Отвори новосъздадения файл и виж. Ако няма промяна, направи промяна на кодировката на новия файл и запиши. Провери.

Изведе съобщение, че има символи в Unicode, които ще се изгубят. Записах все пак и резултата са само въпросителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв софтуер го прави този файл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий новия файл и в стария създай по същия начин нов с указан Unicode формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, аm-аm написа:

Изведе съобщение, че има символи в Unicode, които ще се изгубят. Записах все пак и резултата са само въпросителни.

край счупен е ако не си направил резервен лошо ...

смени си фонтовете  според какъвто е езика такъв си сложи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Радослав Матев написа:

С какъв софтуер го прави този файл?

Като дам на save as и ми показва файловото разширение. И съответно като го делна и то се записва без файлово разширение, формат file. Като му го допиша и то се асоциира.

преди 34 минути, ExaFlop написа:

Изтрий новия файл и в стария създай по същия начин нов с указан Unicode формат.

Същата работа. Той си е вече Unicode.

преди 17 минути, Yvan Sergeev написа:

край счупен е ако не си направил резервен лошо ...

смени си фонтовете  според какъвто е езика такъв си сложи.

Така и не разбрах как го счупих. Мисля, че е пребивавал само на моя комп, а и не съм ползвал шрифтове извън стандартните, а и да бях, пак не виждам как това би могло да създаде проблем с четенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

счупен е като има въпросителни

ако има иероглифи е поправим и е до формат до уни код или другото или до шрифтове и регионални настройки.  ако дадеш по подробна информация може да се помогне повече

като за начало на какъв език е писан файла и скаква азбука.....

преди 2 часа, аm-аm написа:

Прецаках си един документ. Беше записан без файлово разширение, съответно като file формат. Дописах му разширение txt и след това се отваря на йероглифи. Отворих го с Word (един от двата формата е) и пак така. Може ли да го освестя?

върни го пак  file  формат  не дописвай нищо едит ниго с нещо ако  го товори както си трябва копирай всичко  направи нов тхт файл и пейст копираното и сейв ас

notepad ++

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С въпросителни стана като го направих ANSI. Иначе сега е 궩逌₷䂊셪沩痀匍쥞젅㓅㾆. А с Word става на УЌИPъSF©Ћ‹q fm¬{ЉЅ  и т.н.

Беше на кирилица, да има и латиница. Шрифта, ако съм го направил в Notepad е бил Arial, ако е бил в Word - Arial или Cambria.

преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

върни го пак  file  формат

Като му изтрия разширението и избера тип "Всички файлове" то пак си го записва като Notepad файл.

Обходих всичко от

преди 2 часа, Freem@n написа:

и нищо не излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва е китайски или нещо подобно няма как да стане

трябва ти китайски шрифт или нещо подобно каквото е там нещо азиатско 

https://www.freechinesefont.com/

пробвай в сейв  UTF 8  не  ansi i tnt...

Цитат

Иначе сега е 궩逌₷䂊셪沩痀匍쥞젅㓅㾆.

и формат   utf 8

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

пробвай в сейв  UTF 8

Същите йероглифи. Изобщо откъде се пръкнаха тези йероглифи? Има само две опции като съм презаписвал - ANSI и UNICODE. Нито едно от двете не трансформира в японски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в крайна сметка това  какъв език е  така и си остана мистерия .....

няма начин да гадаеме на какъв език пишеш и как си го декодирал и кодирал....

какъв език трябва да е оригинала ......

Цитат

Иначе сега е 궩逌₷䂊셪沩痀匍쥞젅㓅㾆.

а въпроса на въпросите как трябва да изглежда ?

латиница ли е  кирилица ли  или некво азиатско >....

залагам че е проблем в настройката на фонтовете.

преди 3 часа, аm-аm написа:

Като дам на save as и ми показва файловото разширение. И съответно като го делна и то се записва без файлово разширение, формат file. Като му го допиша и то се асоциира.

не се прави така

нищо не се делва

от настройките се  прави да ти го показва или скрива файловоно разширение

файловото разширение го прави програмата според способнисти и предназначение...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Yvan Sergeev написа:

в крайна сметка това  какъв език е  така и си остана мистерия .....

преди 17 часа, аm-аm написа:

Беше на кирилица, да има и латиница.

преди 14 часа, Yvan Sergeev написа:

от настройките се  прави да ти го показва или скрива файловоно разширение

файловото разширение го прави програмата според способнисти и предназначение...

Това ми е пределно ясно. Аз само написах как със скрито файлово разширение се е оказало, че ми го показва и преименуването на името непреднамерено е запиляло файловото разширение, за да не ме питате каква е тази технология на промяна на файловоторазширение, с коя програма и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не се даде целия файл, може само да си гадаем тука. Най-вероятно е повреден максимално, аз така и не разбрах откъде се появи този файл и с какъв софтуер е създаден - "notepad", "word" или нещо друго?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Докато не се даде целия файл, може само да си гадаем тука. Най-вероятно е повреден максимално, аз така и не разбрах откъде се появи този файл и с какъв софтуер е създаден - "notepad", "word" или нещо друго?!?

Файлът е създаден на word или notepad. 99% е вероятността да е второто. Със save as го записах на желаната дестинация. Отвореният диалогов прозорец показва файловото разширение, което аз съм хванал със Ctrl+A или End, Shift+Home и съм именувал, което е изтрило файловото му разширение. Така полученият файл няма файлово разширение (или предполагам то е някакъв общ неопределен тип file) и съответно няма асоциация, нито иконка намекваща какъв е първоначалния файл. По заглавието съдя, че не е някой архив, който си е затрил файловото разширение, докато съм го свалял от Интернет. Значи е текстов документ. Дописах му файловото разширение txt и той проговори японски. Съдържанието му изначално е на кирилица, евентуално с латиница (римски числа примерно), на стандартни дефолт шрифтове (ако е бил в Notepad, значи е бил Arial) и никакви изгъзици.

Повтарям всичко, защото ме питате неща, които вече съм писал.

ПП: Все забравям да напиша, че е голям 8 KB, което вероятно доказва, че не само в момента е, но и че е бил, документ на Notepad, защото гледам, че празният файл на Word 2010 е 12 KB. Съдържа мои записки, вероятно няколко реда с важна информация касаеща моята работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли дали наистина не е архив? Инсталирай 7zip и му дай да отвори файла да видим какво ще напише.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

А провери ли дали наистина не е архив? Инсталирай 7zip и му дай да отвори файла да видим какво ще напише.

Предлага ми да го архивирам, не да го разархивирам. За да му сменя файловото разширение трябва да укажа да се виждат файловите разширения ли?

(Мамка му, кат нищо може да е архив)

ПП: Направих го zip, но 7zip казва, че не е намерен архив при опит да го разархивирам.

WinRar твърди същото: "Архивът е повреден или е от неизвестен формат"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го отвори с Notepad++ и дай първите символи да видим какви ще ги даде - пак ли ще са на киктайски? И отвори оригиналния файл, не файл, на който си пробвал да сменяш енкодинг или нещо подобно. Също като пробва да отвориш файла с архиватор оригинала ли пробва?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EeоuU

Да, с първоначално контузения от добавяне на файлово разширение файл правя тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да се сетиш какво е било това нещо, или ако някой ти го е пращал да го питаш с какво го е правил. Възможно е и файла нещо да се е повредил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно да се сетя за "това нещо"? Това са мои записки по изпълнение на мои проекти.

Тъкмо как се е повредил не ми стана ясно. Ако повторя процедурата файлът ще може да се отвори по нормален начин с всеки текстов редактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от тука ти предложихме какви ли не варианти, щом не става ако ти не можеш да се сетиш какво точно си го правил този файл няма кой. Още по-малко като нямаме достъп, само гадаем и предполагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай му едит с ексел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.