Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,понеже въпросния лаптоп вече си е на годинки и забозва положението доста съм решил да му сложа едно SSD.За сега съм се спрял на този - ADATA SU700.Понеже CD устройството вече е из вечните полета електронни полета на умряла техника съгледах , че може да се монтира на нейно място.Може ли да ми препоръчате подходящ преходник понеже не намерих никъде?!?!?!?
Търся такова нещо обаче от Български сайт.

Редактирано от Horatio Caine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Horatio Caine написа:

Здравейте,понеже въпросния лаптоп вече си е на годинки и забозва положението доста съм решил да му сложа едно SSD.За сега съм се спрял на този - ADATA SU700.Понеже CD устройството вече е из вечните полета електронни полета на умряла техника съгледах , че може да се монтира на нейно място.Може ли да ми препоръчате подходящ преходник понеже не намерих никъде?!?!?!?
Търся такова нещо обаче от Български сайт.

Измери дебелината на DVD устройството дали е 9 мм или 12 мм и съответно си купуваш и такъв преходник. Слагаш SSD в него и всичко е ок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като си избираш кадито(адаптера) питай дали се продава с декоративен панел (пластмасово капаче за покриване на отвора на DVD)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тенкю момци!Излезна , че е 9,5мм.Вече поръчах и намерих със декоративния панел.Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-добре да сложиш в caddy HDD диска, а SSD - където трябва да е HDD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Радослав Матев написа:

И най-добре да сложиш в caddy HDD диска, а SSD - където трябва да е HDD.

Нали и двете са SATA портове трябва ли да има разлика?Не се заяждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е така, но реално на някои лаптопи ограничават скоростта на CD устройството, може и виновник да е CADDY-то. При мен като сложа SSD в CADDY и скоростта на четене от около 500 мегабайта пада до към 250. Най-добре тествай при тебе как ще са нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това се дължи на контролера в кадито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, но нямам особен избор, а и този вариант ме устройва - HDD в CADDY. Все пак той като си закачи нещата и пробва ще стане ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес сглобих всичко,инсталирах и настройх.Обаче смених SSD-то със WD Green.Сложих го на дъното а HDDто в кадито.
Поиграх си малко и го тествах между лаптопа който е със сата2 и настолният ми със сата 3.Прикачил съм малко бенчмаркове.
sata2yDvDJM336gaYka1cEtyF1513869259.png  sata-3pR1aPhqcUGrMwPIm4AwF1513869350.png Bez-imect7x5bfJs0ON2VPrFnll1513870283.pn
И характеристиките на SSD-то
Bez-imeE6XZseObk1XcX92xNHpk1513869381.pn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щом няма SATA3 лаптопа, дали ще е в CADDY SSDто или не, все тази. Ползвай го където и както ти харесва, може да не може да му ползваш пълната скорост, но и така ще ти е доволно бързо и ще ти върши перфектна работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Радослав Матев написа:

То щом няма SATA3 лаптопа, дали ще е в CADDY SSDто или не, все тази. Ползвай го където и както ти харесва, може да не може да му ползваш пълната скорост, но и така ще ти е доволно бързо и ще ти върши перфектна работа.

Не е баш така- в кадито може и да не му зарежда ОСто.

Добре, че си взел ВДто, аз взех такава Адата700- много е умряла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-добре се усеща машинката за работа.Вече не инсталирам програмите за ползване по 30мин пък и с 10 таба в хрома си действа перфектно.
Някой ден ще метна едно и на настолния:D
Благодаря на всички включили се в темата! :beer:
@ceci80 Може ли да пуснеш някой бенч на Адата за някой на когото темата може да влезе в полза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.