Премини към съдържанието
ignorant

Смяна на паста под капачката на 6800k?

Препоръчан отговор

Здрасти пичаги. Някой подменял ли е паста на процесор под капачката? Колебая се дали да си подложа процесора на това, дали ще има реално смисъл или полза няма да видя специално на 6800k

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И що ще правиш това упражнение !Обясни ,имаш високи температури ли ?Капачката се отделя доста трудно и не е препоръчително да се прави от човек ,който не е извършвал такава процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на Core i7 капачката сваля ли се?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Иво Димов написа:

И що ще правиш това упражнение !Обясни ,имаш високи температури ли ?Капачката се отделя доста трудно и не е препоръчително да се прави от човек ,който не е извършвал такава процедура.

Споко не аз, има си хора които правят процедурата. Въпроса е има ли смисъл от нея, затова проучвам 

преди 4 минути, ExaFlop написа:

На някои даже е документирано. Кво ше кажеш, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, които се занимават с отлепване на капачката за да сменят термо пастата, използват приставки. Резултата е едва 10 12 градуса по ниски температури. За мен това е малък ефекто от тази рискова процедура. Тези 10-12 градуса се постигат и с малко по малък овърклок, който измерен в производителност почти не се усеща. За това според мен не си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikolela написа:

Хора, които се занимават с отлепване на капачката за да сменят термо пастата, използват приставки. Резултата е едва 10 12 градуса по ниски температури. За мен това е малък ефекто от тази рискова процедура. Тези 10-12 градуса се постигат и с малко по малък овърклок, който измерен в производителност почти не се усеща. За това според мен не си заслужава.

На всеки процесор е различно, защото пастата е различна. Затова питам за моя специално, който е топъл. Ако пастата е пълен боклук и се подмени с качествена може да не само 10-12 градуса. има процесори на които така 20-30 градуса свалят, много е индивидуално. Затова ми трябва инфоза моя конкретно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе, нали ти казах, че процесора е запоен и няма паста под капачката?! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ignorant написа:
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Ще кажа, че:
1. Питах, защото не зная дали може. И двама ти отговорха (тук и в другата ти тема - единият - заварен, другият - запоен)
2. Опитваш се да се държиш нагло.
3. Казаха ти, че не слушаш како ти се говори и правиш каквото си решил....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали Петко уточни, че е спойка, а не с паста.

Отделно си правих гаргара за смяна на пастата и шлайфане. Да не говорим, че този клок ти е нужен, ако закачиш 2 карти; то това беше и идеята на платформата преди, когато се занимавах с хардуер и игри- няма смисъл от такива платформи, ако не се закачат 2 карти, като за една карта е по- добре 4 ядра и 8 треда на по- висока честота, отколкото 6 ядра. 

Изобщо говорим за висш пилотаж, което не е за дилетант. 

Сложи кулера, пусни готовите и ако имаш дерт с тях (да грее, да бие екрани или дъни ядро)- ще го мислим, ако ни се занимава.

Всичко това можеше да се дискутира в една, а не в 5 теми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Петко К написа:

не съм прочел. мерси

преди 19 часа, ExaFlop написа:

Ще кажа, че:
1. Питах, защото не зная дали може. И двама ти отговорха (тук и в другата ти тема - единият - заварен, другият - запоен)
2. Опитваш се да се държиш нагло.
3. Казаха ти, че не слушаш како ти се говори и правиш каквото си решил....

относно точка две, не се държа нагло, така ти се е сторило. относно точка 3, не мога да слушам всички ;)

преди 10 часа, ceci80 написа:

Нали Петко уточни, че е спойка, а не с паста.

Отделно си правих гаргара за смяна на пастата и шлайфане. Да не говорим, че този клок ти е нужен, ако закачиш 2 карти; то това беше и идеята на платформата преди, когато се занимавах с хардуер и игри- няма смисъл от такива платформи, ако не се закачат 2 карти, като за една карта е по- добре 4 ядра и 8 треда на по- висока честота, отколкото 6 ядра. 

Изобщо говорим за висш пилотаж, което не е за дилетант. 

Сложи кулера, пусни готовите и ако имаш дерт с тях (да грее, да бие екрани или дъни ядро)- ще го мислим, ако ни се занимава.

Всичко това можеше да се дискутира в една, а не в 5 теми.

смисъла на платформата не трябва ли аз да си го определя според нуждите си? според мен този процесор е предназначен не за игри  (предвид ниската честота на всяко ядро), а повече за многонишкова работа - примерно рендъринг, където се използват ефективно всички ядра. виж за игри е подходящ 8600  и 7700, които имат висока честота  и се справят далеч по-добре в еднонишкови процеси. 

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 8 часа, ignorant написа:

относно точка 3, не мога да слушам всички

И затова не четеш наред

на 12/20/2017 в 9:45, Петко К написа:

не съм прочел

относно точка две, не се държа нагло

А какво ли еъова тогава:

на 12/20/2017 в 7:39, ignorant написа:
на 12/20/2017 в 7:31, ExaFlop написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ignorant написа:

не съм прочел. мерси

относно точка две, не се държа нагло, така ти се е сторило. относно точка 3, не мога да слушам всички ;)

смисъла на платформата не трябва ли аз да си го определя според нуждите си? според мен този процесор е предназначен не за игри  (предвид ниската честота на всяко ядро), а повече за многонишкова работа - примерно рендъринг, където се използват ефективно всички ядра. виж за игри е подходящ 8600  и 7700, които имат висока честота  и се справят далеч по-добре в еднонишкови процеси. 

Остави разтягането на локуми. Сложи кулера, направи добър въздушен поток. Снимай (дай шотове) от всички настройки в биоса и ако се завъртя вкъщи през почивните дни, ще помъчим клокването, но ако ме слушаш и правиш точно каквото ти кажа, а не "тая програма я немам, страх ме е, това не искам и т.н.".

пп Ако решиш, ще си разменим скайпове и тел. номера, че не става през форума.

пп след пп Първият син екран е стряскащ, но после се свиква бързо с цвета.:D:D:D

Редактирано от ceci80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.