Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От около месец съм собственик на смарт телевизор Philips 43PUS6262 /12  - 43", модел от 2017 година, с операционна с-ма Линукс.

Като цяло съм доволен от картината, функцията амбилайт  е доста атрактивна глезотийка, но имам следния проблем.

Телевизорът основно го използвам за гледане на филми от флашка. Обаче имам един малък проблем и имайки предвид, че телевизора струва повече от месечния ми доход, това почва леко да ме притеснява.

При опит да пусна филм от флаш памет телевизора забива - показва черен екран, но  подсветката работи (все едно филма се е пуснал, но е блокирал още на първата секунда, когато екрана е черен). При натискане на копчета от дистанционното лампичката на самия телевизор мига, т.е. реагира на командите, но нищо не става. Нито мога да му дам exit, нито да изключа телевизора с дистанционното. При изваждане на флашката - същата работа. Единственото решение е да изключа телевизора от контакта. 

След това дори и 20 пъти да пробвам да стартирам същия файл - всичко си е наред, филма си тръгва, без забивания и т.н.

Направи ми впечатление, че след това забиване на флашката (в главната директория) имам някакъв странен файл без разширение, който е от порядъка на 1-2 ГБ, вероятно създаден от телевизора. Пробвах по името на файла да потърся нещо в Гугъл, но нищо не излиза. 

Досега два пъти ми е забивал така и интересното е, че това се случва при опит да пусна филм от флаш памет непосредствено (1-2 мин.) след като съм включил телевизора. Флашката я разпознава, всички файлове чете, но при опит да стартирам видео файла забива.

Снощи пак блокира, съответно изчаках няколко минути, но без резултат и някрая изкубах щепсела. Помислих си "да не би софтуера да е тръгнал да се обновява сам", защото в указанията изрично пише, че при обновяване не бива да се изключва, но не ми е показвало никакво съобщение за обновяване и вероятно става въпрос за най-обикновено забиване.

Въпросите са ми:

Това попринцип нормално поведение ли е за смарт телевизорите да блокират от време на време?

Дали според вас има някаква зависимост от това дали блокирането е резултат от пускането на външна медия непосредствено след включване на телевизора (говорим за 1-2 мин след пускането му) или е просто съвпадение? Изключване на телевизора от контакта при подобно забиване може ли да повреди телевизора или софтуера му? 

Не мисля да го рекламирам все още, защото до момента само два пъти от примерно 30 пускания би е правило проблем, дано е нещо инцидентно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една и съща USB памет ли е тествано? Пробвай го с друга. Също така правен ли е формат на USB устройството и на каква файлова система е форматирано? Тествано ли е с друг файл/филм дали прави подобни проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изчакш малко повече време.Какъв е файла, който ти се е появил на флашката, ако може име и разширение.Смени флашката, или я форматирай и пак  пробвай.Възможно е файла, който си качил има някакъв проблем и телевизора просто  да не може просто да го възпроизведе.

Редактирано от Icaka94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Въпросите са ми:

Това попринцип нормално поведение ли е за смарт телевизорите да блокират от време на време?

Дали според вас има някаква зависимост от това дали блокирането е резултат от пускането на външна медия непосредствено след включване на телевизора (говорим за 1-2 мин след пускането му) или е просто съвпадение? Изключване на телевизора от контакта при подобно забиване може ли да повреди телевизора или софтуера му? 

Не мисля да го рекламирам все още, защото до момента само два пъти от примерно 30 пускания би е правило проблем, дано е нещо инцидентно :) 

Не, не е нормално и няма как да е. Аз също имам смарт-телевизор, но не е забивал никога.

Няма как да има зависимост. Всяка подобна зависимост говари за "куца" бройка или повреда в телевизора.

Опитай ръчен ъпдейт на софтуера му, ако не помогне го рекламирай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Линукс ОС не съм чувал добри отзиви, не очаквай безпроблемна работа с този телевизор забиванията са съвсем нормални за тази ОС.

Все пак му върни фабричните настройки.

Забрани му автоматичните ъпдейти и го ъпдейтвай чрез флашка.

Ако остане този проблем има вариант да си вземеш външен плеар и по този начин да прескачаш ОС.

Редактирано от PigManu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, PigManu написа:

За Линукс ОС не съм чувал добри отзиви, не очаквай безпроблемна работа с този телевизор забиванията са съвсем нормални за тази ОС.

Все пак го нулирай.

Забрани му автоматичните ъпдейти и го ъпдейтвай чрез флашка.

Къде пък видя, че забиванията са нормални за "тази ОС" - ако е за конкретния модел ТВ може, но като цяло за линукс все едно нищо не каза. На автора сме му казали какво да направи, все още не е отговорил на първите въпроси, а и забиването може да е от флашката му или от файла, който ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

Къде пък видя, че забиванията са нормални за "тази ОС" - ако е за конкретния модел ТВ може, но като цяло за линукс все едно нищо не каза. На автора сме му казали какво да направи, все още не е отговорил на първите въпроси, а и забиването може да е от флашката му или от файла, който ползва.

Първо чети внимателно, после давай съвети.

В работата имам SONY с Линукс таз годишен модел същата работа с флашка.

Колкото до файла самата операционна система си го инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за файла, който автора на темата се опитва да възпроизведе. Може и да е виновен софтуера, но може и друго да е. Докато не даде повече инфо и не пробва да смени устройството и файла с филма само си пишем тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Радослав Матев написа:

Става въпрос за файла, който автора на темата се опитва да възпроизведе. Може и да е виновен софтуера, но може и друго да е. Докато не даде повече инфо и не пробва да смени устройството и файла с филма само си пишем тука.

Няма значение даваме му насоки, пък той да си пробва вариантите.

Доколкото разбирам той си гледа различни филми но от време на време се получава това забиване.

На това Сони за което ти казах работата е същата в даден момент просто си забива, тва са най евтините 4к тв-та с най нескопосаната ОС.

Вкъщи имам Сони с андроид и със същата флашка която слагам в линукса и същите филми или клипове няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел на Филипс са най-проблемните. Може да си го прецакал още повече като го изключваш от контакта. Провери коя е версията на фърмуеъра и ако е стара я обнови. Ако имаш свързан интернет на телевизора можеш да го ъпдейтнеш автоматично, ако ли не, трябва да е с флашка. Желателно е да извършиш операцията като включиш телевизора през UPS. В отчета на посрледната версия пише че ималбо проблеми с интернет връзката и смарт менюто.

Софтуеъра може да изтеглиш от поддръжката, но по-добре го обнови автоматично през интернет на телевизора. Последната версия е от 15 ноември, така че със сигурност твоята е по-стара и трябва да се обнови.

https://www.philips.bg/c-p/43PUS6262_12/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-ambilight-2-sided-and-pixel-plus-ultra-hd/support

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, peppone1 написа:

Този модел на Филипс са най-проблемните. Може да си го прецакал още повече като го изключваш от контакта. Провери коя е версията на фърмуеъра и ако е стара я обнови. Ако имаш свързан интернет на телевизора можеш да го ъпдейтнеш автоматично, ако ли не, трябва да е с флашка. Желателно е да извършиш операцията като включиш телевизора през UPS. В отчета на посрледната версия пише че ималбо проблеми с интернет връзката и смарт менюто.

Софтуеъра може да изтеглиш от поддръжката, но по-добре го обнови автоматично през интернет на телевизора.

https://www.philips.bg/c-p/43PUS6262_12/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-ambilight-2-sided-and-pixel-plus-ultra-hd/support

Сички смарт тв. се изкл. когато забият и се изчакват малко, няма никакъв проблем.

Не се изкл. по време само на ъпдейт.

И с флашка е по малко вероятно да се бъгне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорите не са компютри немогат да подкарат всеки филм !

Имат доста ограничения  !

Вземи си купи качествена флашка !

Другарите китайци правят хем некачествени флашки че и бонус зловредна програми подаряват !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще пробвам и с друга флашка, но пропуснах и още нещо да отбележа. Попринцип не включвам флашката директно в USB порта а използвам кабел (около 40 см), който е като преходник, т.е. ТВ > Кабел > Флаш памет, защото е малко трудно да нацеля USB порта зад телевизора, ако включвам директно флашката. Така кабела е изведен пред телевизора и ми е по-лесно. Със сигурност наличието на кабел влияе върху скоростта на преноса на данни, но както казах тези забивания се случиха само два пъти.  Всички останали пъти когато съм пускал филми от флаш памет, свързана към порта на кабела, всичко си е било ОК. Затова реших да не би на хардуера да му е нужно някакво време за инициализация.. знам ли :)

Довечера ще погледна с коя версия съм на фърмуера. Ще опитам да включа флашката директно в порта и веднага след включването на ТВ-то и разбира се след като USB устройството бъде разпознато да стартирам видео файл от него, за да видя дали ще забие без кабел.

Иначе самите видео файлове са ОК, защото в момента съм си изтеглил един сериал от 90-те (от Замунда), чиито релийз е доста стар и телевизора не ми разпознава файловия формат. Използвам програмата HandBrake за конвертиране на файловете, за да ми ги чете новия телевизор. Забиването се случи точни при опит да отворя такъв конвертиран файл. Да обаче след това и 20 пъти да пробвам да го отворя няма да има проблем, така че изключвам в самия файл да е проблема.

А относно автоматичното обновяване - снощи се поразтърсих из менютата и видях, че няма опция за автоматично обновяване - има за обновяване чрез интернет и за локално обновяване, чрез флашка. Така че съмнението ми за неуспешен опит за автоматично обновяване, без аз да знам отпада! :)

Редактирано от Svetlio88
правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно това имах пред вид, обновяване през интернет на телевизора, автоматично обновяване нямат нито едно устройство, трябва да се запусне ръчно, но под автоматично имах пред вид че телевизора сам прави всичко, изтегля си софтуеъра и сам си го запуска, без никакви сложни операции от твоя страна. Най-вероятно проблема ти е от конвертираните формати, защото кодека си остава същият. Важно е и размера на файла и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, това за автоматичното обновяване си беше моя теория в началото и сам си отговорих на въпроса, че няма такава опция  :)  И добре, че е така защото и да забие един-два пъти не е болка за умиране, но ако се бе указало, че сам е тръгнал да се обновява и аз съм му дръпнал шалтера тогава със сигурност щеше да е проблем..

Редактирано от Svetlio88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.12.2017 г. в 13:10, Svetlio88 написа:

А относно автоматичното обновяване - снощи се поразтърсих из менютата и видях, че няма опция за автоматично обновяване - има за обновяване чрез интернет и за локално обновяване, чрез флашка. Така че съмнението ми за неуспешен опит за автоматично обновяване, без аз да знам отпада!

А провери ли дали има ново налично обновяване на софта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, весела коледа на всички! :)

По въпроса на Agentpat -  нови обновявания - да има, но не съм ги инсталирал, защото мисля, че открих от къде идва проблема. Иначе моята (текуща) версия на софтуера е от юли 2017, след това има 2 нови ъпдейта.

Малко хронология:

Тези дни си поиграх малко, като се опитах да предизвикам такова забиване на ТВ-то при различни обстоятелства. Блокира два пъти, като първия път успях да го изгася от дистанционното! След това го включих и отново ми визуализира плеъра, който беше блокирал, макар че бях махнал флашката. Явно кешира до къде е стигнал и при включване (ако не е спирано захранването) възстановява сесията. Единственият вариант обаче е, ако е възможно да се изключи от дистанционното и след като светне индикатора, че е в режим на готовност да се изключи щепсела от контакта, за да не възстановява сесията при следващо включване.

Втория път, когато пак блокира, изчаках малко, пробвах да го изгася от дистанционното, но не стана :(. Явно трябва веднага да пробвам с дистанционното иначе тотално блокира и единствения изход е само щепсела...

Междудругото единия път заби при опит да отворя изображение, така че не е във видео файловете проблема.

И сега най-важното: махнах кабела, който го използвам като преходник. Включих флашката директно в USB порта на телевизора. Многократно разиграх ситуациите, в които би е правило проблем и слава Богу не ми е забивало до момента. Така че, вероятно в наличието на USB кабел е проблема, надявам се да е това :) Вероятно кабела забавя преноса на данни и при опит да отворя файл, понякога Линукса директно забива нос, вместо да даде грешка или да се "позамисли" малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Първо, весела коледа на всички! :)

По въпроса на Agentpat -  нови обновявания - да има, но не съм ги инсталирал, защото мисля, че открих от къде идва проблема. Иначе моята (текуща) версия на софтуера е от юли 2017, след това има 2 нови ъпдейта.

Малко хронология:

Тези дни си поиграх малко, като се опитах да предизвикам такова забиване на ТВ-то при различни обстоятелства. Блокира два пъти, като първия път успях да го изгася от дистанционното! След това го включих и отново ми визуализира плеъра, който беше блокирал, макар че бях махнал флашката. Явно кешира до къде е стигнал и при включване (ако не е спирано захранването) възстановява сесията. Единственият вариант обаче е, ако е възможно да се изключи от дистанционното и след като светне индикатора, че е в режим на готовност да се изключи щепсела от контакта, за да не възстановява сесията при следващо включване.

Втория път, когато пак блокира, изчаках малко, пробвах да го изгася от дистанционното, но не стана :(. Явно трябва веднага да пробвам с дистанционното иначе тотално блокира и единствения изход е само щепсела...

Междудругото единия път заби при опит да отворя изображение, така че не е във видео файловете проблема.

И сега най-важното: махнах кабела, който го използвам като преходник. Включих флашката директно в USB порта на телевизора. Многократно разиграх ситуациите, в които би е правило проблем и слава Богу не ми е забивало до момента. Така че, вероятно в наличието на USB кабел е проблема, надявам се да е това :) Вероятно кабела забавя преноса на данни и при опит да отворя файл, понякога Линукса директно забива нос, вместо да даде грешка или да се "позамисли" малко.

Кабел или пасивен  ю ес би хъб ползвате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gregory House написа:

Така че, вероятно в наличието на USB кабел е проблема, надявам се да е това

-Понякога едно кабелче може буквално да ти отрови живота (патил съм си от това). Явно проблемът ти е вече решен. Въпреки това - обновявай редовно софта на ТВ-то си, щом има налични ъпдейти.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Кабел или пасивен  ю ес би хъб ползвате ?

кабел е, от едната страна се включва в порта, от другата е порт - съвсем елементарен "удължител". Мисля, че едно време, преди години някакъв МП3 плеър бях купувал и това беше бонус към него.

Идеята ми за кабела бе чрез него да си изведа порта на по-удобно място за по-лесно включването/изключването на флаш паметта, защото да търся USB порт зад телевизора е неудобно, особено ако е малко мястото. Освен това, често включване и изключване на USB устройства вероятно малко или много амортизира порта, особено ако не може да го нацелиш, а в случая амортизирам порта на кабела...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, конкретно този модел, а и не само този на Филипс имат дефект във фърмуеъра и затова трябва да се обнови, докато не е станало късно, защото след време ще ти блокира целият телевизор и достъп до актуализирането да не можеш да получиш. Тогава се обновява с флашка, но при някои китайски марки и с това не се оправя. И поради каква причина не си го ъпдейтнал, нямаш UPS ли? Прочети отчета на старите версии и виж дали описаният дефект се наблюдава при твоят телевизор, но това не пречи да има и други неописани дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с активен ю ес би хъб

Проверете документацията на телевизора относно поддръжката на ю ес би хъбове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще го обновя, само да минат празниците. Иначе, UPS нямам.

В бюлетина с ъпдейтите нищо съществено не виждам да са поправили или нещо с което да имам проблем. 

Това са поправките след моята версия:

Цитат

TPM177E_012.002.070.061 (Date published: 2017-11-15)

Resolve network and smart TV connection issues.

Resolve the looping error message when access smart TV while TV is connecting to smart TV portal.

Update channel logo.

TPM177E_012.002.070.051 (Date published: 2017-10-27)

Wrong text positioning in 'Channel installation' menu for Netherlands-Canal Digitaal Package

Whitelist data update  Enable Amazon Video App

Resolve ARC audio delay issue.

не съм  забелязал проблем с горните неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Gregory House написа:

Пробвайте с активен ю ес би хъб

Никакви активни боклуци с опасни тоци да не включва които да повредят телевизора, освен цифровият приемник, а ако може да се отърве и от него, тъй като телевизорите си имат вграден. Освен това хъбовете се нуждаят от драйвери и нможе да не се разпознаят от телевизора.

Това че нямаш сега проблеми не значи че след време няма да се появят, но специално проблеми с интернет връзката съм срещал при няколко модела, както всякакви други дефекти, които не бяха описани в отчета. Все пак тези обновления не са качени за украшение. Преди да го обновиш запиши си номера на текущата ти версия на бележка, защото новите се различават и може да има някои промени в менютата. Преди изтеглянето трябва да избереш региона на държавата и да напишеш серийния или продуктов номер, затова е по-добре да го ъпдейтнеш през интернета на телевизора си.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, peppone1 написа:

Никакви активни боклуци с опасни тоци да не включва които да повредят телевизора, освен цифровият приемник, а ако може да се отърве и от него, тъй като телевизорите си имат вграден. Освен това хъбовете се нуждаят от драйвери и нможе да не се разпознаят от телевизора.

Абе ти през ред ли четеш или си тъп

преди 13 минути, Gregory House написа:

Каква е разликата между пасивен и активен хъб ще ти отговори и петокласник

Какви параноични токове те преследват ?

Не са опасни

Проверете документацията на телевизора !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от plamenkolev1984
      Здравейте! Закупих си тв сони 55xe9305 преди 4 месеца. От около месец започна да прави следния проблем. През няколко дни не успявам да включа телевизора, нито от дистанционното, нито от копчето на самия телевизор. Проблема се оправя като изключа от кабела. След това при включването му, се изписва за секунди някаква грешка от сорта на С++ error. Буквално е за секунда и не успявам да прочета цялата грешка. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен!
    • от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
    • от IvankaPetrova
      Здравейте,
      бих искала да помоля за съвет някой който се е сблъсквал с моя проблем. Имам телевизор Samsung UE55JU6400 който закупих с вече инсталирано приложение на HBO GO. От както HBO GO си обновиха приложението филмите постоянно прекъсват или блокират. Казаха ми че трябва да изтрия приложението и да го сваля наново, но когато тръгна да го трия, на екрана се изписва съобщение,   че приложения от основния набор на приложения на устройството не могат да бъдат изтрити. Моля някой ако има идеи как да се справя с проблема да пише!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.