Премини към съдържанието
krasymir

Проблем с втората видео карта

Препоръчан отговор

Проблема е на лаптопа.Бях с windows 7.Всичко беше добре.Надстроих до windows 10 с Media Creation Tool x 64.Активирах го.Изчаках да си инсталира ъпдейтите до версия 1709.Проблема е котато стартирам игра-стари игри.Не включва втората карта - работи само с intel-ската.Инсалирах ръчно драйвери от ATI.Без промяна.Инсталирах отново windows 7 - същата работа.

AMD.jpg

dxdiag 1.jpg

dxdiag.jpg

services.jpg

Диспечер на устройствата.jpg

Спесификация.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

ами според мен си инсталирай всичко дето ти е в жълто и едва тогава провери в диагностиката дх, за втората карта

пп

сега видях, че са жълти триъгълници с удивителен, което значи, че са фалшименто

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирай си драйверите от сайта на производителя (hp, acer, asus и т.н.), не с driver booster, drivermax или друг подобен боклук или сайта на ати. първо инсталираш драйвер за вграденото видео, после рестарт и за външното. работата е там, че производителя на лаптопа обикновено си добавя тулче за превключване между 2-те видеокарти (пък понякога си редактират и hardwareid на видеокартата така че да работи само с техен драйвер), а в софтуера на на ати можеш ръчно да укажеш кое exe да тръгва с ати-то...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е инсталирвано от сайта на производителя.Не ползвам програми за това.Инсталирах и тези с жълти триъгълници - няма промяна.Защо след като съм инсталирал драйверите на видеокартата,тя се появява в диспечера на устройствата,но я няма в dxdiag и ati dispay  го няма в services.

Диспечер на устройствата 1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на АМД картата и избери тя да е работи с приоритет. Иначе лаптопа ще я включва, когато е под товар. Явно при постарите игри не се товари толкоз и затова кара с вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Влез в настройките на АМД картата и избери тя да е работи с приоритет. Иначе лаптопа ще я включва, когато е под товар. Явно при постарите игри не се товари толкоз и затова кара с вградената.

Не знам къде са тези настройки.Това съм дал като приоритет.Никой ли няма отговор за Защо след като съм инсталирал драйверите на видеокартата,тя се появява в диспечера на устройствата,но я няма в dxdiag и ati dispay  го няма в services.

AMD.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк как стават нещата. Иначе какво си правил аз не мога да знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ето ти линк как стават нещата. Иначе какво си правил аз не мога да знам

Направих всичко.Няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, krasymir написа:

Направих всичко.Няма промяна.

Не може да няма промяна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Не може да няма промяна. 

Няма промяна.Снимките от първия ми пост са същите.Заредих една игра в ати сонтрол център.Когато я стартирам от там ми излиза съобщение:вашата видео карта интел...Няма въобще втора видео карта.Същото е и ако я стартирам от десктопа.С CPU-Z няма ати карта.В диспечера на устройствата я има и пише,че работи нормално.При обновяване на драйвера - актуален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, krasymir написа:

Няма промяна.Снимките от първия ми пост са същите.Заредих една игра в ати сонтрол център.Когато я стартирам от там ми излиза съобщение:вашата видео карта интел...Няма въобще втора видео карта.Същото е и ако я стартирам от десктопа.С CPU-Z няма ати карта.В диспечера на устройствата я има и пише,че работи нормално.При обновяване на драйвера - актуален.

Остава просто при самата инсталация на windows и след това на драйверите нещо да не е станало както трябва. Иначе това е начина за избиране коя карта да е водеща и коя не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Емил Костов написа:

Остава просто при самата инсталация на windows и след това на драйверите нещо да не е станало както трябва. Иначе това е начина за избиране коя карта да е водеща и коя не.

OpenHardwareMonitor  - няма разлика дали е стартирана игра или не,но картата я има.

A.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, krasymir написа:

OpenHardwareMonitor  - няма разлика дали е стартирана игра или не,но картата я има.

A.jpg

Ако зависеше от мен бих направил нова инсталация и отново ще инсталирам правилните драйвери.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С десен бутон върху даденото EXE - "run with graphics processor" и от там избираш ATI картата - така не става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Радослав Матев написа:

С десен бутон върху даденото EXE - "run with graphics processor" и от там избираш ATI картата - така не става ли?

Нямам такава опция.До сега не съм имал проблеми с инсталиране и активиране на windows(windows 7 е най лесен за активиране).Преинсталирах с друга весия на 7 ultimate.Няма никаква промяна.

Редактирано от krasymir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.