Премини към съдържанието
maxx271

Инсталиране на ЛапТоп Hp 15-ay018nu

Препоръчан отговор

Здравейте купих си Лап топ hp 15-ay018nu   искам да му инсталирам Windows 7 искам да бутне от диск но нещо не се получава ако някой знай моля да пише да си го инсталирам . Ето снимка на менюто 

DSC_0067.jpg

Редактирано от maxx271 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай при стартиране да "помпиш" F9 - трябва да се появи Boot Order меню. Със стрелките си избери  Internal CD/DVD ROM и натисни Enter.
Сигурно ли е, че DVD дискът е зареждащ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ExaFlop написа:

Пробвай при стартиране да "помпиш" F9 - трябва да се появи Boot Order меню. Със стрелките си избери  Internal CD/DVD ROM и натисни Enter.
Сигурно ли е, че DVD дискът е зареждащ?

Не ми излиза     Internal CD/DVD ROM    диска няма проблем  преди няколко дни инсталирах от него   

DSC_0068.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата ти картинка има една стрелка.

Според мен тя трябва да иде на Legacy Boot Order > и тогава на DVD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

На първата ти картинка има една стрелка.

Според мен тя трябва да иде на Legacy Boot Order > и тогава на DVD

Като отида на      Legacy Boot Order  и  сложа  Internal CD/DVD ROM да е най отгоре  после като рестартирам    ми излиза това 

DSC_0073.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трябва да въвдеш кода за сигурност 4297 и Enter, за да се разреши Legacy Boot 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

И трябва да въвдеш кода за сигурност 4297 и Enter, за да се разреши Legacy Boot 

Къде трябва да го въведа този код ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този екран

преди 37 минути, maxx271 написа:

DSC_0073.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

На този екран

Проблема  е ,че никъде не ми дава  да пиша нищо  с поред мен трябва да е след линка  но не става  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто набери цифрите и натисни Enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

просто набери цифрите и натисни Enter

Стигнах до някъде сега ми излиза това 

111 (600 x 450).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На предния екран долу има разширени опции - кликни там и на следващия екан избери да се изтрият всички дялове (това е ако нямашп какво да пазиш на диска на лаптопа. Иначе трябва да се ползва външен инструмент за преобразуване на GPT в MBR

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

На предния екран долу има разширени опции - кликни там и на следващия екан избери да се изтрият всички дялове (това е ако нямашп какво да пазиш на диска на лаптопа. Иначе трябва да се ползва външен инструмент за преобразуване на GPT в MBR

Какъв е този  е този инструмент  за преобразуване на GPT в MBR не ми е ясно много  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички съвременни програми за работа с дялове предлагат тази функционалност. Но в случая трябва или да се зареди Windows PE среда за стартирането им или да се използва зареждащ диск на програмата.
https://www.google.bg/search?ei=urA7WoyGHdG1kwW4ooegDQ&q=free+tool+convert+gpt+to+mbr+without+losing+data&oq=free+tool+convert+gpt+to+mbr+without+losing&gs_l=psy-ab.3.0.33i22i29i30k1l10.56362.63883.0.66211.15.15.0.0.0.0.205.2319.0j14j1.15.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.15.2307...0i22i30k1.0.8zVzucEmV94

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа е нов и няма информация, която искаш да запазиш, изтрий всички дялове и инсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.12.2017 г. в 15:49, Радослав Матев написа:

Ако лаптопа е нов и няма информация, която искаш да запазиш, изтрий всички дялове и инсталирай.

Форматирах   но сега ми излиза постоянно това  как да го  махна  и усбитата и камерата не работят не мога да намеря драйвъри 

DSC_0077.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.12.2017 г. в 15:02, ExaFlop написа:

Всички съвременни програми за работа с дялове предлагар тази функционалност. Но в случая трябва или да се зареди Windows PE среда за стартирането им или да се използва зареждащ диск на програмата.
https://www.google.bg/search?ei=urA7WoyGHdG1kwW4ooegDQ&q=free+tool+convert+gpt+to+mbr+without+losing+data&oq=free+tool+convert+gpt+to+mbr+without+losing&gs_l=psy-ab.3.0.33i22i29i30k1l10.56362.63883.0.66211.15.15.0.0.0.0.205.2319.0j14j1.15.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.15.2307...0i22i30k1.0.8zVzucEmV94

Стана но ми излиза тази снимка  долу 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако нямаш драйвери в официалния сайт търсиш по хардуерната идентификация на устройството в гугъл и ровиш по резултатите, тестваш и което стане. Лаптопа е предвиден да работи с Windows 8 и нагоре. За да ти тръгнат мишката и клавиатурата трябва да вградиш драйвера за USB в и инсталационната файлове на 7.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.