Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да сложа IP камера, която да мога да гледам в реално време през телефона или от компютър на разстояние. Единствения интернет, който обаче може да се сложи при камерата е 4G.  Може ли да ми препоръчате някоя камера около 100тина лева /не ми трябва някакво хубаво качество, просто да се вижда/ и ако може да ми обясните как точно става свързването и дали изобщо ще стане с този интернет ? Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане с мобилен интернет, но ти трябва и рутер за да можеш да я свържеш чрез ететнет (или MiFi ако е по WiFi връзката). По-важното е какво ще правиш когато се изчерпят бързите MB-и на абонамента ?

Ами статичен DNS запис ? При евнтуален рестарт на рутера може и да ти се смени ип адреса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема от Теленор интернет модем с 25000MB няма ли да стигнат за една камера ?  Може ли да ми обясниш какво ще рече DNS запис ? Преди ми бяха казали май, че може устройството за интернет да е със статичен IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статичен запис ти трябва за да имаш достъп до камерата. Относно MB-тите дали ще стигнат, не знам. Зависи колко ще потребяваш за камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Alexander.. написа:

Мисля да си взема от Теленор интернет модем с 25000MB няма ли да стигнат за една камера ?  Може ли да ми обясниш какво ще рече DNS запис ? Преди ми бяха казали май, че може устройството за интернет да е със статичен IP.

Вземи си рутер, защото модема не може да го менажираш. Трябва ти и статичен IP адрес. Мегабайтите могат и да ти стигнат и да не ти стигнат. Зависи как е настроена камерата. Ако е само за снимки или да записва, когато забележи движение е едно, но ако трябва да записва постоянно с високо качество може и да не са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перманентния (статичен) адрес не е болка за умиране - има си DDNS-и. Проблема е, уплоуд скоростта на 4Г-то.

Почти всички камери работят без проблеми с  DDNS, а има и безплатни (условно) DDNS услуги. М/у другото, бибаком имат собствена DDNS услуга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново. Закупих следната камера http://avicam-bg.com/a/nav/products/item/524  и  рутер - Tenda 4G630. Обаче нещо не успявам да се справя със свързването. Бихте ли ми обяснили как става ? Пуснал съм мобилен интернет с флашка в рутера хващам го от лаптопа свързал съм и камерата със захранване и рутера и на нея светва зелен диод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата има RJ45, свързваш към рутера с кабел и гледаш в настройките му какво се е закачило на DHCP (или ARP list, ако е със статичен адрес и случайно е в същата подмрежа и/или излезе пък там). Ако камерата е с настройки за динамичен адрес, би трябвало да се покаже. Ако не, трябва да прегледаш какъв и е статичният адрес в pdf-ът, който трябва да ти е на диска, или на линк от производителя. Другият начин е да си качиш мобилното приложение на смартфонът, сканираш бар кода с камерата на телефона и би трябвало да я открие. После през него я конфигурираш с подходящ адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.