Премини към съдържанието
peppone1

От Mtel ми искат да им кажа паролата си за регистрация в сайта.

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като имах проблем с достъпа до фактурите си в сайта, затова се свързах с оператор който да реши проблема, само че той ми изискваше имейла и паролата с които съм регистриран, тной ми каза че няма проблем да си дам паролата тъй като мога да си я сменя по всяко време. Само че аз ползвам същата парола и в много други сайтове, някои от тях и за електронно плащане и трябва да си сменям паролите във всичките тези сайтове. Нормално ли е това да се изисква поверителна информация за клиентите, все пак телефоните се подслушват и записват и не се знае още кой може да чуе за паролата ми? Веднъж ми хакнаха профила във Фейсбук и ми изтриха всичко, а сега остава и доБроволно да си раздавам паролите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава иди в техен офис

А и операторът няма как  да разбере дали си ти или някой самозванец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно не е нормално.

Защо не си смениш паролата само за М-Тел и да я дадеш ? Може да им я дадеш и по електронен път, например чрез чат в техния сайт. ТО не че през телефона не е електронен... 

Колкото до една и съща парола навсякъде  - аз отдавна съм прекратил тази практика. Преди използвах примерно 2 или 3 най-много различни пароли на различните места - общо, а сега буквално при всяка регистрация правя каквато парола ми падне, тъй като използвам LasPass, включително и на Android устройството ми, той ми помни всички пароли и така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си паролите моментално. Никога не ползвай една парола за всичките си регистрации. Не мога да разбера още колко трябва да се парите. Да не говорим, че вече си бил хакван.

Не би трябвало оператор да ти иска паролите, той може да ги види след като те оторизира като клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой администратор на който и да е сайт не трябва да ти иска паролата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат право само име и телефонен номер да ти искат. Най-много и мейл адреса. До сега не ми е искана парола от където и да е. А и така си трябва !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

Имат право само име и телефонен номер да ти искат. Най-много и мейл адреса. До сега не ми е искана парола от където и да е. А и така си трябва !

Искат ти също ЕГН, клиентсти код или номер, булстат на фирма и прочие. Има даже таен въпрос и таен отговор за оторизация на клиента. Всеки един служител на дадения оператор е подписал клауза към работния си договор за защита на личните данни на клиента.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Искат ти също ЕГН, клиентсти код или номер, булстат на фирма и прочие. Има даже таен въпрос и таен отговор за оторизация на клиента. Всеки един служител на дадения оператор е подписал клауза към работния си договор за защита на личните данни на клиента.

ЕГН също да, и някога адрес (ако имаш оплакване от дадената услуга примерно). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Всеки един служител на дадения оператор е подписал клауза към работния си договор за защита на личните данни на клиента.

то и на бабичките и дедовците така случайно им набират номерата .....  телефонните  измамници

няма да е зле да заживееш в  реалния свят .

о забравих прав си телефонния номер не е лична информация...

възрастта също ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

то и на бабичките и дедовците така случайно им набират номерата .....  телефонните  измамници

няма да е зле да заживееш в  реалния свят .

Не знам кой, къде живее но отново говориш глупости.

1. Личните данни ти ги искат навсякъде . Давам само няколко примера - банките или когато подписваш договори за дадена услуга. Даже там ти сканирват личната карта и т.н.

2. При обаждане от клиент към даден мобилен оператор се изискват нещата, които изброих по-горе. Не ги ли дадеш оператора няма да те обслужи. 

3. Кражбата на лични данни се случва поради липсата на елементарна култура от страна на даден човек. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата не е просто лична информация, която можеш да я откриеш в кметството, полицията или телефонния указател. Тя е строго поверителна и я знае само потребителят, все едно те да ме питат в кое чекмедже в къщи си държиш парите, нали? Така че личните данни са едно и се изискват навсякъде с документ за самоличност, а паролата е неприкосновена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, peppone1 написа:

Паролата не е просто лична информация, която можеш да я откриеш в кметството, полицията или телефонния указател. Тя е строго поверителна и я знае само потребителят, все едно те да ме питат в кое чекмедже в къщи си държиш парите, нали? Така че личните данни са едно и се изискват навсякъде с документ за самоличност, а паролата е неприкосновена.

В паролата няма нищо неприкосновено. Тя се знае от самият оператор или интернет доставчик ( вярно не от всички, но си има отдели, които отговарят затова) Да, може да си я смениш. Не я използвай и за други сайтове.  Хубаво е да имаш няколко пароли, които да сменяш профилактично. Това е едно от правилата , за да си защитен. Колкото до изтичане на лична информация в подобни фирми се гледа доста строго на това нещо. 

Ако оператор умишлено или неволно предостави лична информация на трето лице може да бъде уволнен и дори осъден според ситуяцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МобилТел е компания/дружество.

Фирма може да има и някой с местна баклия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

В паролата няма нищо неприкосновено. Тя се знае от самият оператор или интернет доставчик ( вярно не от всички, но си има отдели, които отговарят затова) Да, може да си я смениш. Не я използвай и за други сайтове.  Хубаво е да имаш няколко пароли, които да сменяш профилактично. Това е едно от правилата , за да си защитен. Колкото до изтичане на лична информация в подобни фирми се гледа доста строго на това нещо. 

Ако оператор умишлено или неволно предостави лична информация на трето лице може да бъде уволнен и дори осъден според ситуяцията.

Ти чуваш ли се какво говориш, никой не може да ти види паролата? Ако беше така всички щяха да си крадат профили безразборно. Няма документ на който да съм си давал паролата и ако администраторите я знаеха нямаше да ме питат. Иначе какво излиза че всички големи компании, корпорации, банки и т.н. ще работят просто на доверие и ще разчитат на човешка почтеност ли? Тогава измамите нямаше да имат  край. Е не може да е чак такава бъркотия.

Обадих се отново в поддръжката, но ми вдигна някаква жена, която ми каза да не се притеснявам, че те защитавали потребителите. После пък ми каза че не е много наясно с тези неща и ако нещо не дай се боже се случи, как тогава ще заловят злосторника? Тя ми каза че е било нужно да я предоставя за да решат техническият проблем, но защо аз трябва да ставам опитното зайче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, peppone1 написа:

Ти чуваш ли се какво говориш, никой не може да ти види паролата? Ако беше така всички щяха да си крадат профили безразборно. Няма документ на който да съм си давал паролата и ако администраторите я знаеха нямаше да ме питат. Иначе какво излиза че всички големи компании, корпорации, банки и т.н. ще работят просто на доверие и ще разчитат на човешка почтеност ли? Тогава измамите нямаше да имат  край. Е не може да е чак такава бъркотия.

Обадих се отново в поддръжката, но ми вдигна някаква жена, която ми каза да не се притеснявам, че те защитавали потребителите. После пък ми каза че не е много наясно с тези неща и ако нещо не дай се боже се случи, как тогава ще заловят злосторника? Тя ми каза че е било нужно да я предоставя за да решат техническият проблем, но защо аз трябва да ставам опитното зайче?

Аз много добре се чувам какво говоря. Работя вече 9 години в такъв оператор. И както казах много сериозно се гледа на въпроса за защита на личните данни.  Всеки разговор се записва, както и всяка жалба от клиент се проверява доста обстойно. И да точно по този начин се работи. Свободен си да мислиш каквото си поискаш или пък да не ми вярваш. То си е твое решение.

Просто не използвай една и съща парола за различните си приложения и сайтове към които си се регистрирал, за да не се изненадваш в бъдеще и то доста лошо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е видях в случая мойта жалба колко обстойно се провери. За другите неща не се притеснявам, аз съм си предал документа за самоличност още при подписване на договора, а в договора не пише че могат да ми изискват и паролата и в момента на това изискване не ми остава никаква друга защита и да разчитам единствено на доброто намерение на този който подслушва телефоните, нали така? И ако се случи някаква злоупотреба, няма как да се докаже че той е ползвал паролата ми, защото реално няма от къде да я знае, освен ако аз не съм му дал да яде баницата.

Все пак освен защитата на добрия Самарянин който да защитава добросъвестно бедните хорица, трябва да има и техническа защита, която хората сами да си моделират. А на мен резервната защита ми остава единствено да си прекроя наново паролата от всички многобройни сайтове, хем по-лесно да я забравя.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, peppone1 написа:

Е видях в случая мойта жалба колко обстойно се провери. За другите неща не се притеснявам, аз съм си предал документа за самоличност още при подписване на договора, а в договора не пише че могат да ми изискват и паролата и в момента на това изискване не ми остава никаква друга защита и да разчитам единствено на доброто намерение на този който подслушва телефоните, нали така? И ако се случи някаква злоупотреба, няма как да се докаже че той е ползвал паролата ми, защото реално няма от къде да я знае, освен ако аз не съм му дал да яде баницата.

Все пак освен защитата на добрия Самарянин който да защитава добросъвестно бедните хорица, трябва да има и техническа защита, която хората сами да си моделират. А на мен резервната защита ми остава единствено да си прекроя наново паролата от всички многобройни сайтове, хем по-лесно да я забравя.

Има КЗП за тази работа ако с нещо не си съгласен може да го ескалираш. И както ти казах, това че определена група може да види паролите ти не значи, че ще ги предостави или използва. Банките, интернет операторите, сайт приложения в който се регистрираш и прочие искат да имат клиенти ( друг е въпроса дали ги лъжат или мамят с оферти и прочие). И затова много сериозно се гледа на защита на личните данни, пароли, профили и прочие.  Най-големия удар, който може да понесе дадена банка, оператор и т.н е да се разбере, че не може да пази личните данни и информация на клиентите си. После каквото и да прави никой няма да има доверие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо говорим на различни езици. Аз нали това казах че никой не може и няма право да види паролата ти, за какви групи и тем подобни говориш, и не като право, а като техническа възможност не може да я разчете, защото е кодирана. От тук идва целия спор, нали затова е парола, да е тайна, а не тайната да се подшушва на избрана група.

Само който ти седне на компютъра може да я разчете, когато е запаметена в компютъра или чрез вирус достъпи компютъра ти. Аз ли трябва новобранеца да ви обяснявам на старите хакери за тези неща? Само добрата воля и законът са недостатъчни за защита на гражданите, хората трябва да си заключат и вратите със секретна ключалка, а не да чакат полицията да бди под прозорецът им, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смени е и дай сменената - толкова просто, сложните въпроси имат лесно решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, peppone1 написа:

Нещо говорим на различни езици. Аз нали това казах че никой не може и няма право да види паролата ти, за какви групи и тем подобни говориш, и не като право, а като техническа възможност не може да я разчете, защото е кодирана. От тук идва целия спор, нали затова е парола, да е тайна, а не тайната да се подшушва на избрана група.

Само който ти седне на компютъра може да я разчете, когато е запаметена в компютъра или чрез вирус достъпи компютъра ти. Аз ли трябва новобранеца да ви обяснявам на старите хакери за тези неща? Само добрата воля и законът са недостатъчни за защита на гражданите, хората трябва да си заключат и вратите със секретна ключалка, а не да чакат полицията да бди под прозорецът им, нали така?

Е щом продължаваш да вярваш на това, то си е твое право. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този форум не говорим за Вяра, а за технически машини и апарати. Сам казах че не разчитам само на доверие.

преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

смени е и дай сменената - толкова просто, сложните въпроси имат лесно решение

Проблеме а вече аз вече им я казах. А и защо да им помагам, те са тези които трябва да ми помогнат, аз този сайт не искам да го ползвам и се обадих по телефона да ми пратят фактурите на имейл, както беше до сега, само че служителят по погешка ми пратил фактури от миналата година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, peppone1 написа:

В този форум не говорим за Вяра, а за технически машини и апарати. Сам казах че не разчитам само на доверие.

Проблеме а вече аз вече им я казах. А и защо да им помагам, те са тези които трябва да ми помогнат, аз този сайт не искам да го ползвам и се обадих по телефона да ми пратят фактурите на имейл, както беше до сега, само че служителят по погешка ми пратил фактури от миналата година.

Няма да споря с теб. Паролата може да се види ако се налага. А ако пък нещата са сериозни има и други допълнителни начини за защита и оторазация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доверието във всички мобилни оператори е паднало до толкова ниско ниво, че направо го няма. Всички до един са за огромни глоби и дори затваряне.

НИКОГА парола на профил където и да е НЕ се дава. Никой от екипа на който и да е сайт няма нужда от паролата на потребителя за да му влезе в профила.

Колко пъти трябва да ви го кажат хората, че не ги интересува вашата парола. Никой никога не ми е искал парола за някой профил. Няма и да дам ако поискат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да спорим, значи говорим за неграмотност, а нямам претенциите че аз притежавам такава, затова се доверявам на по-опитните в тази сфера. 

Сървърите могат да си имат паролите но те са им безполезни след като са криптирани. Паролите обикновено се разгадават и разбиват на случаен принцип и най-често се крадат чрез вируси. 

Нали затова пуснах темата, ако някой знаеше паролата ми, то значи че е негова собственост и той може да прави с нея каквото си поиска, но истинатае е че не е толкова лесно. Сървърите имат видимост към другата информация защото я качваш не криптирана.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ice_lion__01 написа:

НИКОГА парола на профил където и да е НЕ се дава. Никой от екипа на който и да е сайт няма нужда от паролата на потребителя за да му влезе в профила.

Колко пъти трябва да ви го кажат хората, че не ги интересува вашата парола. Никой никога не ми е искал парола за някой профил. Няма и да дам ако поискат.

аз като писах до супорта на един сай, ми поистаха само името е което съм се регнал, за да го проверят / администратора на сайта може да ти влезе в рега без паролата ти

а другите пароли ако бе почнал щеше да ги промениш досега - слагаш отред един символ и си гото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.