Премини към съдържанието
Eclipse2G

Windows 7 SP1 Х64, explorer.exe crash

Препоръчан отговор

Здравейте, предната вечер си гледах нещо нет-а и съм заспал.... на сутринта мърдам мишока и гледам експлорера бил крашнал. Питах чичко Г, но нищо съществено е каза. Не видях да има минидъмп. Бацили нямам(щот поркам ракийка).  Ето и детайлите:

Description
Faulting Application Path:    C:\Windows\explorer.exe

Problem signature
Problem Event Name:    APPCRASH
Application Name:    Explorer.EXE
Application Version:    6.1.7601.17514
Application Timestamp:    4ce7a144
Fault Module Name:    ole32.dll
Fault Module Version:    6.1.7601.17514
Fault Module Timestamp:    4ce7c92c
Exception Code:    c0000005
Exception Offset:    0000000000029fa9
OS Version:    6.1.7601.2.1.0.768.3
Locale ID:    1033
Additional Information 1:    fc9b
Additional Information 2:    fc9bf49ca6f5706c31ca5be2648983d8
Additional Information 3:    697d
Additional Information 4:    697db73ff413e11848ae3296378f7051

Files that help describe the problem
WERInternalMetadata.xml
AppCompat.txt
memory.hdmp
minidump.mdmp

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си системните файлове (sfc /scannow) и дяловете за грешки (chkdskl c: /f)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, ExaFlop написа:

Провери си системните файлове (sfc /scannow) и дяловете за грешки (chkdskl c: /f)

Мда, първото каза, че няма нарушения. Сега ще пусна другата проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е, бих казал, основния "бъг" на Win7 - експлорер-а си крашва буквално, когато му скимне. Може да крашне в седмицата 2 пъти, а може и един път в месеца. При мен се случва, когато отворя някоя папка някъде или просто "моят компютър". Крашва си и сам си се рестартира. На предишната ми инсталация (с която изкарах 3.5 години) пак така беше. Съмнявам се, че някой от ъпдейтите прави тази мизерия, но направо не ми се занимава да ровя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че при вас "кравша когато му скимне" не значи, че при всички прави така. Аз като съм ползвал едно време Windows 7 нямам такива спомени. Нещо не са ви наред системите - софтуер, хардуер, може и да е от някоя периферия или не добре направен драйвер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радослав Матев написа:

Това, че при вас "кравша когато му скимне" не значи, че при всички прави така. Аз като съм ползвал едно време Windows 7 нямам такива спомени. Нещо не са ви наред системите - софтуер, хардуер, може и да е от някоя периферия или не добре направен драйвер.

Ключовият израз тук е "едно време". Едно време (до преди 2 години) и при мен не крашваше експлорер-а, но от близо 2 години насам това не е така. С Win7 съм откакто беше още в бета версия. Системата ми е чиста и всеки драйвър е коректно инсталиран. За хардуер и периферия пък да не говорим.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип никога не съм имал такъв вид краш, освен ако системата не ми е стабилно омазана. 7-цата е инсталирана на скоро(няколко месеца). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.