Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да попитам видео картата  GIGABYTE AMD RADEON R7 240, 2GB, DDR3, 128 BIT ще стане ли на дъното ASROCK FM2A55M-HD+ ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да както и всяка друга. Проблем може да е захранването и процесора но в случая картата е горе-долу на нивото на вградено видео

и нито консумацията е проблем нито калпавия процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GV-R724OC-2GI -> Support PCI Express 3.0 x8 bus interface

FM2A55M-HD+  -> Slots

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1 @ x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x1 Slot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Roujin Z написа:
преди 17 минути, Roujin Z написа:

Да както и всяка друга. Проблем може да е захранването и процесора но в случая картата е горе-долу на нивото на вградено видео

Ами аз съм със процесор AMD A4-6300, 3,9 GHz и 6GB RAM, ако му взема видео картата + една платка 4GB RAM и да станат общо 8GB ( ще махна тая която е 2GB ) мисля, че ще стане приемливо 

Редактирано от MaDCoW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха картата ще стане но не очаквай почти нищо от нея. Имам същата само, че 1gb gddr5 общо взето 30fps на 720. Говоря игри до 2014 някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Kristian Denkov написа:

Както казаха картата ще стане но не очаквай почти нищо от нея. Имам същата само, че 1gb gddr5 общо взето 30fps на 720. Говоря игри до 2014 някъде.

О не, аз не очаквам да се представя като карта за 500-600 лв, тези новите игри от 2017 няма да ги играя, колкото и да искам, най-тежката игра евентуално, която бих играл е Dirt Rally/4, а най-вероятно ще и намаля настройките на Medium най-много, така че.. 

Редактирано от MaDCoW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако процесора ти е що годе добре може и да играеш горе долу нормално с тази карта. Аз играя с Intel Core 2 Duo E6400 4gb ddr2 доста игри съм изиграл. За 100лв толкоз 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, baikolio95 написа:

GV-R724OC-2GI -> Support PCI Express 3.0 x8 bus interface

FM2A55M-HD+  -> Slots

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1 @ x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x1 Slot

Не съм запознат особено много. Какво ще рече това? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Roujin Z написа:

Бих казал, че е доста над вграденото видео:

И все пак, по-добър вариант е GT 1030, по-нова е и отново не изисква допълнително захранване, струва около 150 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Бих казал, че е доста над вграденото видео:

И все пак, по-добър вариант е GT 1030, по-нова е и отново не изисква допълнително захранване, струва около 150 лв.

http://www.gplay.bg/видео-карта-gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2gb-gddr5-64-bit Няма да е проблем, че е GDDR5 нали? Иначе разликата в цената е почти никаква 20-30 лв. сравнение с AMD R7 240 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност вземи по-новата (2017 г.) GT 1030. R7 240 е от 2014 г., а и е по-слаба. Едва ли ще я намериш нова с гаранция. Също така на това дъно ако имаш процесор с по-малко от 4 ядра ще те спъва сериозно в игрите, каквато и карта да сложиш. И не, няма значение, че е с DDR5/GDDR5 и т.н., въпроса е да е PCI-E.

http://nikem-bg.net/computer-components/Gainward-GeForce-GT-1030-SilentFX/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение но не от към съвместимост а че с GDDR5 ще даде по-добър резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Трябва ли да преинсталирам уиндолс след смяна на видеокарта?Сега съм с hd 7770 1GB и мисля да сменям на gtx 1050 2gb или hd 7970 3gb.Дайте препоръка и мнение!Та трябва ли да преинсталирам уиндолса?
    • от killcho
      Някой знае ли дали дъната на Asrock с чипсет z390 поддържа на "DisrlayPort"-та си "multi-stream transport(MST)"?
      И по-точно кое или кои?
      Благодаря предварително, за отделеното време и внимание.
    • от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от Ramiram
      Здравейте бих искал да попитам дали някой може да ми обясни дали мога да инсталирам нова видео карта на стара дънна платка която е Gigabyte и работи с Intel core i7 920 quad core първа генерация и с троен канал рам памет ддр3 в момента се използва Gigabyte Ati Radeon 5870 2GB
    • от oic
      Здравейте.
      Наскоро сменях кабела свързващ видеокартата с монитора (DVI със HDMI). Кабела е тестван и работи коректно. Смяната на кабела също нямаше ефект.
      И след като се го смених забелязах един много странен проблем. Екрана премигва става черен за секунда (все едно търси резолюцията) при пускане на видео файл на Potplayer и вградения в Windows 10 видео плеър (Movies and TV)
      Това го прави не на всички файлове. Също видео снимано с G85 (на mp4) е наличен същият проблем. Видео картата е свързана освен с монитор и с телевизор (които са 1080p)
      Но, проблема се появява само и единствено на монитора. След не дълго търсене, решението е в настройка на видеокартата:
      Извиква се контрол панела на видео картата с десен бутон на десктопа: NVIDIA Control Panel
      В настройките на NVDIA Control Panel/ Display/Adjust Desktop Color Settings/скролиране по надолу на страницата Content type reported to the display , избира се от падащото меню Desktop programs/ Apply
      Воала.
      П.П. Възможно е и да е проблем от Windows 10 (ъпдейт, счупен драйвер и т.н.).  Но с тази настройка всичко работи добре.
  • Дарение

• Добави ново...