Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги

Искам да закупя телевизор до 900 лв. който да е 4K и задължително да има HDR. Колкото по-малък, толкова е по-добре, защото се гледа на около метър разстояние. 
Имам си основен телевизор SONY 49 X80C.
Телевизора който искам да закупя ще се ползва само за PlayStation 4 PRO и гледане на филми в Netflix. Спрял съм се на два модела и те са:

https://zora.bg/product/43pus626212-1
https://zora.bg/product/ue40mu6102-1

Кой от двата модела има по-добра картина и по-добър HDR? Външният вид не ме интересува толкова както и стойката, в случаят на Philips ми харесва повече.

Благодаря предварително за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк да видиш цената .....

https://brosbg.com/samsung-ue40mu6102-product-12527 - това е Samsung-a.

https://www.pcstore.bg/bg/televizor-philips-43pus6262-12-43-quot-ultra-hd.html - това е Philips-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Закупуването на HDR телевизор, няма да ви позволи да гледате всеки филм или предаване с HDR качество. Медийните интерфейси трябва да поддържат HDR съдържание.

Или иначе казано, ще си гледаш единствено рекламни клипчета, докато някой светъл ден масово започне да се използва HDR. Същото е положението и с 4К...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

големите торент сайтове съдържат значителен брой от хитовите филми с 4К. Много от тях - с ХДР.

В черния петък си купих ФИНЛУКС 55 4к, за 795 лв. Матрицата не е ХДР. И да беше - се оказа че не е никакъв проблем - разликите във възприятието на цветовете е нищожна и трудно забележима. Резолюцията - вече е друг въпрос.

Да посъветвам че за да се запуска съдържание от компютър на 4ктв, се изискват също редица условия - подходящ видеоадаптер, с подходящия интерфейс, кабел ХДМИ - всичко това, докато се изкара 4к/60хц. Резултата в моя случай е възхитителен - огромен монитор, с чудесни цветове и контраст и острота на изображението.

Най-голямото разочарование се оказа именно вградената в интелските процесори графика - в описанието се споменава за 4к още в ХД530. А ХД630 преди няколко седмици излезе драйвера за поддържане на ХДР. НО... само на книга - заради изискването да са за ефтини машини и ниската цена като цел, интерфейсите поддържащи графичните изходи на 95% от дъната (вкл. и на лаптопи) са на версия 1.4 на ХДМИ и 1.2 на ДП. А това стига само за 4к/30Р. Не че са дразнещи 30/сек, и че пак не се работи, но е съвсем различно при 60р. При същите условия за ХДР въобще не може да става въпрос. При лаптопите дори с допълнителна графика - положението е същото, освен за най-скъпите бизнес или геймърски модели.

В същата връзка са и моделите телевизори, на които рекламно е изписано че поддържат повече от 60р кадрова честота при 4К - може и да поддържат, но е твърде скъпо и трудно да се реализира през компютър.

Така че за използване на 4к тв от компютър се налага да се ползват последните поколения видеоадаптери на НВИДИА и РАДЕОН, с ясно означение на изходите им - ХДМИ 2.0 или ДП 1.4. За ХДР се оказва че версията на ХДМИ е нужно да е 2.0 (Б) а за подобен кабел, дори няма означенията му на българския пазар, за да се закупи. Само през чужди сайтове - и без никаква гаранция какво ще се окаже в действителност.

В тази връзка да спомена че се разработи и прие нов стандарт за ХДМИ 2.1 - вече за поддържане на 8к и 10к видеосъдържание.

Пиша всичко това за да се отсее рекламата от чисто практическото приложение на техническите параметри...

Изключително са некомпетентни хората които продават техника и телевизори - по тази тема и на тях въобще не може да се разчита.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, baikolio95 написа:

Или иначе казано, ще си гледаш единствено рекламни клипчета, докато някой светъл ден масово започне да се използва HDR. Същото е положението и с 4К...

Ами не, както казах ще се ползва основно за PlayStation 4 Pro, той има пълна поддръжка на HDR. 

Имам и още един въпрос: При посоченият модел на Samsung виждам, че слагат два вида дисплей: IPS и MVA. Кое е по-добрият избор?

Благодаря за отговорите колеги, явно всичко клони към Самсунга.

Редактирано от Kiryakov Daniel
Добавяне на въпрос (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Kiryakov Daniel написа:

Имам и още един въпрос: При посоченият модел на Samsung виждам, че слагат два вида дисплей: IPS и MVA. Кое е по-добрият избор?

И двата панела имат свойте предимства и недостатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане. Чисто физически. За да е бюджетен телевизора се ползва стария LVDS интерфейс от Main към дисплея. А през него няма начин да минат 4K на  60Hz. За да може трябва да е с новия интерфейс V-by-one . Който пък не се връзва с "бюджетен". Каквито и локуми да разтягат "консултантите" и колкото и шарени лепенки да има.

Да го кажа популярно- няма как да пиеш вино за 1 лев при положение че гроздето е 2 лв.  В най-добрия случай ще е безвредна боядисана химия със шарен етикет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Това няма как да стане. Чисто физически. За да е бюджетен телевизора се ползва стария LVDS интерфейс от Main към дисплея. А през него няма начин да минат 4K на  60Hz. За да може трябва да е с новия интерфейс V-by-one . Който пък не се връзва с "бюджетен". Каквито и локуми да разтягат "консултантите" и колкото и шарени лепенки да има.

Да го кажа популярно- няма как да пиеш вино за 1 лев при положение че гроздето е 2 лв.  В най-добрия случай ще е безвредна боядисана химия със шарен етикет.

Oтносно Самсунга ето спецификациите https://www.displayspecifications.com/en/model/20bec6a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се отговаря с цитат, особено за 1 ред.

Какво да гледам търговски писаници - като му видя след измислени кадри някакви буквички всичко е ясно.

В една друга тема бях дал снимки на последните бордове на Vestel с обяснение кое как. И че истински 200Hz панели евентуално може да има при телевизори над 5000 лв.

Пак популярно - Няма начин всичко, на етикета на което пише "гроздова" да е направено от грозде - просто няма толкова лозя в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да пишем по два чаршафа с обяснения помежду си, е се тая.

Това което се предлага на пазара няма как да се избегне.

Единственото което може да се направи, е да се купи по малкото "зло".

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизор от GSM оператор, и то от Vivacom, и то Philips?!? 

868574.jpg

Не мога да се сетя по-тъп начин да се набута човек. Честно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от plamenkolev1984
      Здравейте! Закупих си тв сони 55xe9305 преди 4 месеца. От около месец започна да прави следния проблем. През няколко дни не успявам да включа телевизора, нито от дистанционното, нито от копчето на самия телевизор. Проблема се оправя като изключа от кабела. След това при включването му, се изписва за секунди някаква грешка от сорта на С++ error. Буквално е за секунда и не успявам да прочета цялата грешка. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен!
    • от kickaha
      Здравейте! Имам нужда от компетентен съвет и помощ.
      Преди време, след като прочетах теми в различни форуми за минималните изисквания за възпроизвеждане на 4k x265 HEVC филми, сглобих следната конфигурация:
      AMD Ryzen 3 2200G + AMD Radeon Vega 8 Graphics / 8GB DDR4 RAM
      (Хард дискове – от стария компютър 1 SATA3 и 2 SATA2)
      Филмите се гледат през MPC-HC64, който си върви с K-Lite кодеците като плейърът е конфигуриран да декодира видеото с madVR, както съветват на страницата на кодек пака.
      На единични 4K филми досега не е имало проблеми, но когато пуснах 4K епизодите от документалната поредица Planet Earth 2, се появи проблем. Епизодите вървяха един след друг и в края на третия епизод видеото блокира, замързна, а аудиото си продължи (при следващите проби разбрах, че ако оставя плейъра така, епизода си завършва и при зареждане на следващия епизод видеото тръгва нормално). Епизодите са с продължителност около 50 минути, кодирани HEVC, а големината на файловете е 14-15GB. Пуснах втори път поредицата и следих натоварването в системата през таск мениджъра. Видях, че натоварването на процесора е слабо, за сметка на това вградената видеокарта се натоварва почти изцяло - 95-96%, отделената за него памет се използва напълно и тъй като недостига, системата заделя допълнително от системната памет, но дори и така, заетата RAM е приблизително половината.  Ето скрийншотове – първият и вторият – когато видеото върви нормално, а третият и четвъртия – секунди след като блокира. Последният скрийншот е статистика от рендирането, но със съжаление 10-ина секунди след замръзването на картината.
      скрийншот_01     скрийншот_02     скрийншот_03      скрийншот_04
      Моля, ако някой има обяснение и препоръка, да ми каже какво да направя, за да реша този проблем!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.