Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам лаптоп Acer бях на Windows 7 и мишката на лаптопа ми работеше но си преинсталирах лаптопа на Windows 8.1 но мишката на лаптопа не работи

Може ли да ми помогнете с драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни тук една снимка на device menager-a  и напиши точния модел на лаптопа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID
Дай хардуерните идентификатори на всички устройства, които са с жълта удивителна в дисаспечера на устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hayduk22 написа:

Пусни тук една снимка на device menager-a  и напиши точния модел на лаптопа

преди 19 минути, ExaFlop написа:

https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID
Дай хардуерните идентификатори на всички устройства, които са с жълта удивителна в дисаспечера на устройства.

С тия въпроси го доубихте... :cantbelieve:

По-лесно за него /според мен/ е, да изтегли този архив.

Разархивира го и стартира SDIO_x64_R671 /ако е с 64-битова ОС/ или SDIO_R671 /ако е с 32-битова/.

В отворилият се прозорец разрешава на защитната стена приложението да се свързва с интернет и избира последния от трите бутона - Download Indexes Only.

Изчаква да се сканира системата и да се изтеглят предложения за неинсталирани и по-нови драйвери и маркира всичко /може и само драйверите за тъчпада/.

В лявата част на прозореца цъка на Инсталирай /Install/.

Програмката изтегля и инсталира маркираните драйвери и подканва да се рестартира машината. След рестарта вече трябва да има работеща мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се познава мишката, е много вероятно да не е инсталиран драйвър за USB контролера... И дали ще се сбори с пускането на Snapy?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по-елементарно обяснение от това което дадох. Не е по-сложно от инсталиране на тиймвювър и опцията да му сложиш каквото трябва чрез него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой говори за тимвюър? Искам хардуерен идентификатор и в картинки стъпка по стъпка е описано как.

Spoiler

Ама, айде няма да изпадам в многословие. Знае се, че това, което кажеш ти искаш да е винаги и единствено меродавно.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в Device manager изобщо не отчита ,че има мишка сега съм сложил една отделна мишка нея я отчита но като я изключа отчита ,че няма никаква мишка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблемната мишка може ли да се пробва на друг/компютър/лаптоп? Може да се окаже просто прекъснат кабел/неработеща мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

А проблемната мишка може ли да се пробва на друг/компютър/лаптоп? Може да се окаже просто прекъснат кабел/неработеща мишка.

Имам предвид ,че лаптопа не отчита вградената мишката на лаптопа  самата мишка на лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под мишка имаш предвид тъчпада? Крайно време е да споделиш модела на лаптопа. Много е вероятно да е изключена - или от BIOS или с някой F клавиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ExaFlop написа:

Под мишка имаш предвид тъчпада? Крайно време е да споделиш модела на лаптопа. Много е вероятно да е изключена - или от BIOS или с някой F клавиш

Лаптопа е Acer Aspire ES1-512

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за тъчпада ли става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ExaFlop написа:

Не е изключена с F клавиш със сигурност защото се аз се опитах да го включа с Fn и F7

преди 1 минута, ExaFlop написа:

И за тъчпада ли става дума?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Powwer On>F2>Main>Touchpad>Basic>F10
F2
-> Main -> Enter V V V V V -> Enter ^ -> Enter -> F10
Забележка:
- V е стрелка надолу
- ^ е стрелка нагоре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито Рождество и Весела Коледа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.