Премини към съдържанието
sten90

Има ли нещо специфично при прехвърляне на карта памет на друг телефон?

Препоръчан отговор

Въпросната карта в момента е на стария телефон(Андроид 2.3). Новият е с Андроид 6. Трябва ли да се форматира картата? В смисъл, че на картата от стария телефон има куп снимки в съответната папка, а в новия телефон на вътрешната памет също има доста снимки. Може ли да се получи някакъв конфликт със снимките и другите потребителски файлове?

Любопитно ми е също дали свързването и четене/запис от компютър е по-бързо, когато в телефона има карта памет в сравнение с когато се чете/пише във вградената памет на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително си прехвърли първо нещата на компютъра. От Android 6 нагоре се иска форматиране на картата за да може да се монтира като преносимо хранилище.

ПС: Вътрешната памет на телефона си е отделна работа, тя си е монтирана на кореновата файлова система в телефона, т.е. там каквото имаш си е отделно от картата.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така е хубаво да го правиш при изключен телефон ( говоря за махането и поставянето).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне дотолкова съм грамотен. :) А и без това в много модели телефони трябва така или иначе да се извади батерията за тази операция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема за нещо, иначе дребно - ще питам тук. Една от снимките на стария телефон е лист от вестник(с вицове), обаче се е получила "огледално". На друг случвало ли се е такова нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

За да не отварям нова тема за нещо, иначе дребно - ще питам тук. Една от снимките на стария телефон е лист от вестник(с вицове), обаче се е получила "огледално". На друг случвало ли се е такова нещо?

Само една единствена снимка ми се е случвало. Беше преснимане на статия от вестник. Подозрението за дефекта остана в авто-завъртане на екрана точно в момент на снимането, точно когато щракаш екрана се е завътвал. Ти потвърждаваш тезата ми защото и ти си снимал вестник. :)

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sten90 написа:

Въпросната карта в момента е на стария телефон(Андроид 2.3). Новият е с Андроид 6. Трябва ли да се форматира картата? В смисъл, че на картата от стария телефон има куп снимки в съответната папка, а в новия телефон на вътрешната памет също има доста снимки. Може ли да се получи някакъв конфликт със снимките и другите потребителски файлове?

Любопитно ми е също дали свързването и четене/запис от компютър е по-бързо, когато в телефона има карта памет в сравнение с когато се чете/пише във вградената памет на телефона.

От Nokia Lumia 630 с Windows Phone 8.1 директно прехвърлих картата на телефон с Android 7. Абсолютно никакви проблелми. Снимките и музиката си се разпознаха. Само се наложи да изтрия файловете, които бяха останали от инсталирани windows приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Също така е хубаво да го правиш при изключен телефон ( говоря за махането и поставянето).

Не е задължително изключването. По-важно е дрмонтирането на картата от съответното меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.