Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

може ли да ви помоля за съвет дали има как да дам живот на тази конфигурация от 2013 г.

Вече доста осезаемо всичко се забави, а почнах да го ползвам и за работа.

Процеса бая дига градусите, а и самата машина седи леко запушена на пода и няма много въздух, което сигурно спомага за още по-сериозно дигане на градусите.

Ако имате идеи кое да сменя ще съм благодарен.

Линк към частите от които е сглобена: http://nikem-bg.net/cart/1100p1r47525p1r46717p1r48235p1r48755p1r47896p1rf.html

Capture.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези температури най-много да си убиеш процесора. Най-вероятно забавянето се дължи на високите температури и от там процесора почва да работи на по-ниски честоти. Помисли на първо време за профилактика - почистване и смяна на термопаста на процесора с нещо като Arctic MX-4 или подобно, евентуално и подмяна на охлаждането с по-добро. По същия начин почисти и охлаждането на видеокартата и също смяна на термопастата. Може да добавиш допълнителни вентилатори на кутията с цел подобряване на въздухопотока. За какво се използва машината и какъв е бюджета? Добавяне на SSD ще подобри значително скорстта на зареждане и работа на системата и приложенията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле какви са тия температури, как не ти изключва машината въобще ми е чудно... Профилактика трябва, и то яка...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И до 115 градуса стига, но доколкото знам тези процесори на AMD като цяло поддържат по-високи температури,

Ще го занеса някъде да го прочистят, само да намеря къде.

Иначе за бюджет е ограничена работата, в момента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейтни вентилатора , че да топлиш стаята с котлона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти е отключен и поддържа покачване на честотата, но не и при такива явни проблеми с охлаждането си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията принципно е с един вентилатор отпред тоест трябва да добавиш още един 120 мм отзад да изкарва горещия въздух.

Но дори така не трябва да дига подобни температури тоест има сериозна нужда от профилактика.

Не е необходима смяна на охладителя а да се почисти и смени пастата.

Видеокартата си е в норма а и добавянето на втората перка на кутията ще подобри охлаждането и.

Така или иначе като го занесеш в сервиз ще го почистят целия тоест и видеокартата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да добавя докато не си изчисти охлаждането и да сложи нова термопаста няма да промени положението. Ако продължава да ползва така компютъра най-много следващата тема да е за неработеща или нова конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.