Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам, имам настолен компютър с E5462, не съм го клоквал тъй като не ми трябва клок.

По-принцип тежки и нови игри не играя, но искам да знам кои игри и до коя година излизали игри мога да подкарам с въпросния процесор и видеокарта?

Видеокартата ми е GeForce 9600 GT.

Редактирано от grizly (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без проблем може да играеш CS 1.6, NFS Most Wanted, GTA SA, LoL, и подобни... т.е. невзискателни към хардуера ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с въпросната видеокарта ще има ли проблем за подкарването им, става въпрос не само за изброените от вас игри?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, grizly написа:

А с въпросната видеокарта ще има ли проблем за подкарването им, става въпрос не само за изброените от вас игри?

Нали това ти казах, трябва да ги подкарваш без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с изисквания на играта  directx 9c

с изквания 10 11 12 няма да стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

Добре, а как да разбера кой directx имам инсталиран, за конкретна игра различни ли са?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

The NVIDIA GeForce 9600 GT GPU offers a powerfully immersive entertainment experience designed for extreme high-definition gaming and video playback. Play the hottest DirectX 10 games with awesome speed and watch the latest Blu-ray movies with brilliant clarity. Featuring next generation GeForce and PureVideo HD technologies, the GeForce 9600 GT GPU puts amazing graphics performance within your reach.

DirectX 10 се поддържа !

преди 1 час, grizly написа:

Добре, а как да разбера кой directx имам инсталиран, за конкретна игра различни ли са?

ХР поддържа игри  до ДиректХ 9

7 и 8.1 до Директ Х  11

За всяка игра преди закупуване се четат системните изисквания

Ако не сте сигурен се обръщате към консултант

Сервиз или някой запален геймър !

Гейминга е усукана тематика

Иска много четене и практика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Gregory House написа:

DirectX 10 се поддържа !

на баба ти фарчилото

и 11 се поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе  фърчило тъпо и на клипа ти показва че поддържа

https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9600-gt

Абе ти сляп ли си или си тъп

Говорим за настолна графика !

От 9400 нагоре всички поддържат ДиректХ 10

Знам защото лично съм притежавал 9400 !

Play the hottest DirectX 10 games with awesome speed and watch the latest Blu-ray movies with brilliant clarity.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има пари да инвестира в нвидиа 1050 джи ти екс ти

Съгласен съм че 9600 не е кой знае какво

Весели празници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висша форма сърбеж на пръстите. Някой от вас двамата професори да е чувал за feature level? Оня некадърен клип с crysis 3 под windows 7 на някакво неизвестно "directx 10" компютърче е пълна изцепка. За пример: Pentium 4 531 с GeForce 7300LE подкарваше Halo 2. Да, ама щото машината беше с windows 7 - directx 11 го има, ама хардуера не поддържа feature level 10 и нагоре. И какво получаваме:
- directx 9 карта бута directx 10 игра, само защото directx 11 е наличен СОФТУЕРНО
- максимални кадри в секунда - около 15-20
- текстурите премигват/липсват или се пикселизират
- тук-там някой краш

Авторът пита за стар 4-ядрен xeon с 9600GT:
- най-подходяща ОС за елементарно подкарване на възможните игри - windows 7
- подходящи като за конфигурацията игри - всичко, което изисква directx 10

Толкова ли е трудно да го напишете това, вместо да мерите чушки и пиперки, при това с тролски/некомпетентни видеа от тубата?

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, не се обиждайте. Коледа е все пак. Празници са!

Честно казано за ъпгрейд на видеокартата не съм мислил изобщо, тъй като нямам възможност за толкова скъпа видеокарта, освен това не съм сигурен дали захранването ми ще може да захрани нвидиа 1050 джи ти екс ти,  и дали рам паметта ще е е достатъчна за по-нови игри. А и компютъра и в това състояние ми върши добра работа, но тука тия дни на малкия са му се преиграли игри, и не бях сигурен как стои въпроса с тях, за това и пуснах темата тук и се допитвам до вас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, hudyr написа:

Висша форма сърбеж на пръстите. Някой от вас двамата професори да е чувал за feature level? Оня некадърен клип с crysis 3 под windows 7 на някакво неизвестно "directx 10" компютърче е пълна изцепка. За пример: Pentium 4 531 с GeForce 7300LE подкарваше Halo 2. Да, ама щото машината беше с windows 7 - directx 11 го има, ама хардуера не поддържа feature level 10 и нагоре. И какво получаваме:
- directx 9 карта бута directx 10 игра, само защото directx 11 е наличен СОФТУЕРНО
- максимални кадри в секунда - около 15-20
- текстурите премигват/липсват или се пикселизират
- тук-там някой краш

Авторът пита за стар 4-ядрен xeon с 9600GT:
- най-подходяща ОС за елементарно подкарване на възможните игри - windows 7
- подходящи като за конфигурацията игри - всичко, което изисква directx 10

Толкова ли е трудно да го напишете това, вместо да мерите чушки и пиперки, при това с тролски/некомпетентни видеа от тубата?

Абе ти през ред ли четеш

Ти си трол

Не съм хвалебствал нищо

А и по добре професор отколкото маймуна като теб !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, grizly написа:

Колеги, не се обиждайте. Коледа е все пак. Празници са!

Честно казано за ъпгрейд на видеокартата не съм мислил изобщо, тъй като нямам възможност за толкова скъпа видеокарта, освен това не съм сигурен дали захранването ми ще може да захрани нвидиа 1050 джи ти екс ти,  и дали рам паметта ще е е достатъчна за по-нови игри. А и компютъра и в това състояние ми върши добра работа, но тука тия дни на малкия са му се преиграли игри, и не бях сигурен как стои въпроса с тях, за това и пуснах темата тук и се допитвам до вас.

За нови игри ще ти трябва минимум 8 Gb RAM памет, някои може и да тръгнат с 6Gb. GTX 1050ti се захранва от PCI-E слота и няма нужда от допълнително захранване (с изключение на някои модели, но тях може да ги пропуснеш). Какво ти е захранването? С колко GB RAM памет си? Може да се ориентираш и към GTX 1050 (без TI) или GT 1030. Също няма да е лошо да напишеш и бюджет, ако си решил да сменяш компонентите. Виж и дъното колко GB памет поддържа максимум.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2017 г. в 16:29, grizly написа:

но искам да знам кои игри и до коя година излизали игри мога да подкарам с въпросния процесор и видеокарта?

Нема нови, нема стари игри, има и нови игри с ниски и високи изисквания!

ЦЪК те тука си намираш играта която те интересува избираш си процесора, видеото и паметта и ще ти кажат става ли или не !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах възможност няколко дни да влизам във форума за което се извинявам.

Дъното поддържа до 16 ГБ рам, аз съм с 4. Захранването е Fortron 300 W.  Задължително ли трябва да купя нвидиа 1050 джи ти екс ти, питам защото нова е скъпа много и не мога да си я позволя. Също  GTX 1050 и GT 1030.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами даваш бюджет и предлагаме. Писах горе - кажи какъв ти е бюджета, предложих ти и други карти - 1030 се намира за около 140 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бюджет мисля да се ориентирам към видеокарта втора употреба, някаква около 60-70 лв. А иначе компонентите поне на този етап не съм решил и не мисля да ги сменявам тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех, дано и да вземеш нещо читаво за тези пари и най-вече да работи нормално и да не е печено в някоя фурна. Гледай нещо поне от GTX 660 нагоре, дано да ти стигне и захранването, но и RAM паметта ти е малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай за AMD Radeon HD 7750 1GB GDDR5. На старо вървят по 60-80 лева, виждал съм я и по 40-50, но кой знае каква е... Гледам е 55W, та ще стане на дъното и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тази карта не е много за игри, особено от последните няколко години. Аз бих гледал нещо поне 2GB RAM памет да има и да е GTX  650TI и нагоре.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Радослав Матев написа:

Тази карта не е много за игри, особено от последните няколко години. Аз бих гледал нещо поне 2GB RAM памет да има и да е GTX  650TI и нагоре.

То нали останалите компоненти са... То хубаво 650ti, ама хем е по-скъпа (~120 лева), хем е 110W и изисква допълнителен 6 пинов конектор от захранването. 

7750 e 55W,, т.е. не изиксва допълнително захранване, струва ~80 лева и понеже е АМД, то картата все още се поддържа и излизат драйвъри за нея.

Дори и с по-силна видеокарта отново бих предложил 7770, а не Нвидиа. Нвидиа бих предложил чак при 1030-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари каквото намери, и AMD от предложените от теб да вземе, пак ще усети сериозен прираст в игрите. Иначе нищо не му пречи с този процесор да си играе и най-новите/тежки игри, особено ако го клокне (това след като направи паметта минимум 8 ГБ и видео 1030+).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.