Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.

Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, terrawar написа:

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки

1. Питате там от където сте закупили устройството.

2. Питате или се консултирате с интернет доставчикът Ви?

3. Обръщате се за съвет към роднини, съседи, съученици, колеги, познати с цел решаване на проблема.

Тези неща изброени до тук по- принцип са безплатни.

Лично предпочитаният компютърен сервиз от мен в София е гърците до пл. Славейков- Плесио. Обслужването на техниката в сервиза се заплаща.

В миналото съм ползвал услугите на квартални пишман специалисти. И от ремонта на кула компютърът ми в междублокови пространства и под блокови пространства от неизвестни самозвани специалисти ми остана само здрав твърдият диск и компютърната кутия.

Добро не съм видял и от Нова Компютърс, която е дъщерна на Stantek. И от Stantek  също не съм видял добро. И Нова Компютри и Stantek са дъщерни на Rila Software Solutions, Rila Software, Rila Solutions. И са едно и също и имат един и същи собственик. Rila Software произвеждат софтуер за счетоводители. До сега не съм видял прясно дипломиран счетоводител да не може да работи с електронни таблици. Та се чудя, какъв ли ще да е този счетоводен софтуер. През Юни 2006 год. Rila Soft имаше три програмиста мъже в сградата на Стантек на втория етаж, а сега там на първият етаж в близост е Нова Компютри.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, рутерът е купуван от американския амазон, гаранцията изтече преди година.

Също ме съмнява интернет доставчикът да е наясно с дебрикване на подобен модел, а нямам и познати, занимаващи се с подобни дейности.

Ще попитам в Плесио как стоят нещата, а някой, ако знае други такива места - да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да изтриете темата, успях да го извадя от reset loop-a с команди пред SSH връзка и след това флашнах с LEDE.

В повечето сервизи или не са наясно с дебрик на рутери или не им се занимава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дебрикването си е общо взето работа за ентусиасти, а кефа да си го оправиш сам е несравним.

Видял си вече колко четене и човъркане е, представяш ли си колко би трябвало да ти иска човека в сервиза.

и наздраве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

terrawar - при мене се получи друг проблем ,  рутера е онлайн ,но не мога да влезна да го настроя.Ако успея да влезна в менюто му ме изхвърля след около 1-2 минути и не запомня всички промени. Избирателно си раздава адреси - на който си реши от устройствата от ЛАН мрежата ми . Моят рутер е на една седмица. Версията му е v4 и поради това и причината от предното изречение не мога да го флашна . Ще го водя на лекар и ще пиша какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎08‎.‎1‎.‎2018‎ г. в 20:30, terrawar написа:

Може да изтриете темата, успях да го извадя от reset loop-a с команди пред SSH връзка и след това флашнах с LEDE.

В повечето сервизи или не са наясно с дебрик на рутери или не им се занимава...

И двете неща не им се прави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз ще попитам защо си купувате TPLINK?
Разбирам циско ви идва много скъпо и сложен за конфиг.
Но поне микротиците са евтини.

Скоро човърках един TPLINK рутер от тази серия, бях изумен че са имплементирали OVPN и PPTP.
PPTP-то за нищо не ставаше но му запалих OVPN-a.

Но не ми хареса...

Ако искате сериозни неща, с тепелинк, тенда, и всичките им аналози, не стават.

Имам един TPLINK 5210G.

От скоро вече си играя и с Ubiquiti  и възнамерявам да флашна тепелинка си с AIROS .....

Не съм доволен от цената и функциите при оборудването на TPLINK. 

Много са скъпи пък не предлагат нищо интересно само основните неща.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от terminator.1985
      Здравейте, въпросът ми е как да отключат този рутер заключен към ''А1" , с какви програми и стъпки да следвам ?
      Рутера е със сим карта !
    • от Pulsarr
      Здравейте.
      Използвам интернет и телевизия на виваком.Дълго време бях с рутера който виваком предоставят.Веднъж дори виках техниците им да го сменят поради слабия сигнал.Смениха го с друг с две антени но положението си остана същото.Страшно ми писна и след двегодишни мъки си поръчах този  рутер : ASUS RT-AC1200G+  . Очаквах го с нетърпение да пристигне мислейки си ,че ще ми реши проблемите със слабия сигнал когато се отдалечиш на три крачки от рутера.
      Много съм разочарован от  новата ми покупка.Мисля си ,че дори се представя по зле от вивакомския.Във другата  стая на 4 метра от рутера ,през една панелна стена силата на сигнала е една чертичка ,като доста често се губи напълно.Това на 2,4GHz .
      На 5 GHz силата на сигнала е още по слаба. Не съм много вещ в тази материя затова ще помоля по запознатите да ми кажат на какво може да се дължи този слаб сигнал.Да не би аз да не правя нещо както трябва или рутера който съм купил толкова си  може, въпреки ,че срещнах доста положителни коментари за него.Също така какъв рутер трябва да си купя за да мога свободно да ползвам WiFi когато съм в другата стая на 4-5 метра от него.
      Благодаря.

• от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
  • Дарение

• Добави ново...