Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Stefan Nenchev

Скрипт за въвеждане на дата, час и минута в текстов файл

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам нужда от скрипт, който да въвежда дата, час и минута в текстов файл. При повторно изпълняване на скрипта да не се изтриват предишните данни, а да се запазват като  списък.
Например:
1:08 PM 12/26/2017; 2:08 PM 12/26/2017; 3:08 PM 12/26/2017.
Ще бъда много благодарен ако някой ми го напише на PowerShell, Batch, VBScript или JScript.

Редактирано от Stefan Nenchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Notepad и натискане на F5 не става ли ? Или трябва на няколко файла едновременно да се добавя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

С Notepad и натискане на F5 не става ли ? Или трябва на няколко файла едновременно да се добавя ?

Става, но аз искам скриптът да го прави вместо мен. Файлът е само един. Искам да сложа скрипта в една програма. Програмата ще активира скрипта, когато е нужно. Искам просто да знам кога се е случило и тя да ми води нещо като дневник, ако ме разбирате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

AutoHotkey върши ли работа? Ако да, мога да разпиша нещо набързо.

Аз не разбирам от такива програми и не мога да ви отговоря, но схемата е следната. Ако показалецът на мишката се движи, програмата ще засече това и ще се задейства, в резултат на което тя ще изпълни самия скрипт. Името на програмата е Move Mouse 3.
Ако можете да ми предложите друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си програмата AutoHotKey. Смятам, че ще ми свърши работа, но май няма да се справя сам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@echo off

for /F "tokens=2" %%i in ('date /t') do set mydate=%%i
set mytime=%time%
echo %mydate%:%mytime% >>path.to.file\filename.txt

Този скрипт въвежда/добавя текущите дата/час в текстовия файл path.to.file\filename.txt
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

@echo off

for /F "tokens=2" %%i in ('date /t') do set mydate=%%i
set mytime=%time%
echo %mydate%:%mytime% >>path.to.file\filename.txt

Работи перфектно. Благодаря на вас и на останалите за отговорите.

преди 1 минута, Stefan Nenchev написа:

Работи перфектно. Благодаря на вас и на останалите за отговорите. И Весела Коледа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...