Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 76
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не ми е ясно заради какво трябва да се прави. Приемниците са заключени и това е работа на техническите екипи, които инсталират услугата и собствено оборудване.  В една друга тема пак някой се беш

Най-общо казано (не съм експерт), има 3 неща, на които трябва да обърнеш внимание. Хоризонтални градуси на чинията (39E за Hellas sat 2), вертикални градуси на чинията (elevation) и наклон на LNB.

По-скоро самохвалко и многознайко...

Публикувани изображения

Искаш да ПРЕНАСОЧИШ АНТЕНАТА или да ПРЕНАСТРОИШ ПРИЕМНИКА? Има разлика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно заради какво трябва да се прави. Приемниците са заключени и това е работа на техническите екипи, които инсталират услугата и собствено оборудване. 

В една друга тема пак някой се беше напъвал за нещо подобно, ползвай търсачката.

И не знам по какво сме колеги. Освен по йеденье, пиенье и ползване на интернет.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петко Цанков написа:

Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Булшит е много по-изгодно от Свиваком.
Можеш да ги гледаш и двата спътника. Просто слагаш един нов конвертор до този който е вече там, без да развинтваш нито едно болтче по антената. Ето ти тука малко снимки как става:

https://www.kaldata.com/forums/topic/265020-мултифийд-за-българиясат/

има едни двойни скоби, от едната страна захваща "шията" на сегашния конвертор ( окото пред антената ) , а на другия край слагаш един чисто нов за 5 лв.
Снимай твоята антена къде е закечена и пусни снимката в другата тема, там ще ти покажа и скобите.
Иначе ако почнеш да я въртиш, после ще ти предложат "майсторите" да дойдат срещу пари да ти я оправят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антената е на Виваком, но не се ползва от 4 години, смениха ми приемника на Булсатком който бе ба 15 г. с HD, и искам да го ползвам докато тече промоцията да гледам, инъче приемника е за друго място с антената на булсатком.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как кой??? Булсатком, ако предплатя за 5 месеца 28 лв , ми сменят приемника без пари с новия HD, инъче искат да си го платя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Петко Цанков написа:

Антената е на Виваком, но не се ползва от 4 години, смениха ми приемника на Булсатком който бе ба 15 г. с HD, и искам да го ползвам докато тече промоцията да гледам, инъче приемника е за друго място с антената на булсатком.

Случаят е по-специфичен и би било добре да обясняваш по-ясно. Например какво ТИ смяташ да правиш с въпросната антена...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемника ми е от квартирата / Виваком/ , сега живея на друго място и не го ползвам и го активирах само да ми го сменят с HD, искам да го ползвам за времето на промоцията, 

ВЪПРОСА МИ Е:

Как да променя ъгъла и посоката на антената която е от старите наематели на Виваком / в новата квартира/???

Толкова ли не ми разбрахте въпроса от първия пост? 

Благодаря на всички, ако има доброжелатели моля да ми отговорят, ако не моля да не ме питате глупави въпроси за приемника! 

Весели празници! Поне се опитах да попитам коректно ... но явно хората тук са за да си губят времето... и заяждат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса от Първия пост:

Колеги, как трябва да настроя антената / сателитна чиния, промяна на ъгъл и посока/ от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 

Редактирано от Петко Цанков (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих снимка на моята тема на скобите за които ти говорих, тука не ми се пише нищо, щото тази тема ще пропадне бързо бързо и няма никой да има полза от писането само след месец, никой няма да я намира.
Пък и ти си въобразяваш че някой е длъжен да те учи на нещо, без даже да пуснеш снимка на антената.
Като си голем тарикат иди при представителя на сателитковците дето се е разписал тука, там ги питай да видим колко ще ти обърнат внимание като не ебаваш да сътрудничиш по никакъв начин.
Аз мога да те науча точно как се прави всичко, ама не си ми симпатичен, понеже нямаш сериозно отношение към настройките на сателитните антени.
Да ми дойдеш тука, просто хей така набързо с чисто нов регистриран ник и да ми пускаш тема ама нищо не искаш да казваш, за мен си е менте работа отвсякъде. Друго щеше да е ако имаше 500 поста тука, да те знаем кой си що си, ти помагаш ли на някого и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Сложих снимка на моята тема на скобите за които ти говорих, тука не ми се пише нищо, щото тази тема ще пропадне бързо бързо и няма никой да има полза от писането само след месец, никой няма да я намира.
Пък и ти си въобразяваш че някой е длъжен да те учи на нещо, без даже да пуснеш снимка на антената.
Като си голем тарикат иди при представителя на сателитковците дето се е разписал тука, там ги питай да видим колко ще ти обърнат внимание като не ебаваш да сътрудничиш по никакъв начин.
Аз мога да те науча точно как се прави всичко, ама не си ми симпатичен, понеже нямаш сериозно отношение към настройките на сателитните антени.
Да ми дойдеш тука, просто хей така набързо с чисто нов регистриран ник и да ми пускаш тема ама нищо не искаш да казваш, за мен си е менте работа отвсякъде. Друго щеше да е ако имаше 500 поста тука, да те знаем кой си що си, ти помагаш ли на някого и т.н.

Благодаря Белгиец, с 2 по малко думи щеше да обясниш как да се завърти наляво или на дясно и колко да се промени градуса....

Весели празници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...как да се завърти наляво или на дясно и колко да се промени градуса....

въртиш на 360 градуса докато тръгне да запали и светне картинката
това го повтаряш с по половин градус нагоре, пак докато тръгне
на сивата ми заводски мултифийд антена имаше разминаване между писаното на скалата и реалното за в Белгия с цели 10 градуса
а аз свивакомска паница не съм виждал отблизо и не знам от коя порода е

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После съвсем леко мърдаш нагоре и надолу докато не излезе сигнал. Ако няма, въртиш пак наляво или надясно съвсем леко, после отново нагоре и надолу и така. Първият път е трудно и може да отнеме доста време. Най-лесно ще стане, ако си вземеш сатфайндър. Струват около 20 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Най-лесно ще стане, ако си вземеш сатфайндър. Струват около 20 лева.

Аз пък от 1999г. до сега не съм намерил пари за сайтфайндер, леле ква съм скръндза.

6  градуса на долу или нагоре после? 

на тебе градусите ако ги има са от другата страна която не си снимал
трябва първо да си отбележиш мястото на конвертора в пространството, при мен си забивам пръчка в градината, да си знам къде е била позицията преди въртенето
после трябва да запомниш на приемника един канал със силен сигнал от булсат, като например свържеш приемника при вече настроена антена
пускаш после да работи приемника на този запомнен канал - внимание -
двата горни болта ги развиваш само колкото да може да се върти надясно и наляво антената, а долните два ги разхлабваш повече и лекичко я повдигаш докато въртиш
но така като я гледам тя подава сигнал към цели три приемника тази антена, да не изреват комшиите че няма виваком ако я местиш
с металната скоба дето съм ти я показал и втори конвертор ще можеш да гледаш ти бусат е другите двама виваком, настройката там е точно 50 пъти по-лесна, просто мърдаш на ръка без да си затегал болтовете и го уцелваш бързо, не е  като да въртиш антената и да си мръднал повече отколкото трябва
трябва на гледаш на екрана не само да има картина ами и силата на сигнала, колкото по-силен го изкараш, толкова по-малко ще има проблеми при снеговалежи
виж на моята тема, как съм изнесъл екрана на компютъра и е свързан към приемника всичко до антените
а със сат-НЕфайдърче не можеш да разбереш от кой сателит ти идва сигнала, щото не виждаш картинката, случва се да хванеш съседен и после що не работи, чаткаш ли ?

п.п.

а въртенето ще е да се премести конвертора да стане на мястото ако имаше втори до него, не трябва да го разхождаш далече

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми ако се допира някъде по F буксите средния кабел с оплетката, достатъчно е пияният техник който ги е навивал да не е внимавал и една тънка жичка само ако опира до средното жило и готово. Сложи друг по-къс кабел наново направен на балкона и виж кво става
аз заради това си правя всичо сам, за да няма изненади после

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и весело изкарване на празниците, ще се чуем след нова година! 

Успех на всички! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Бонбон с катран!
      Обръщам и специално внимание на @Емил Костов да помогне, тъй като е част от системата, а никой от служителите не е наясно какво може и какво не в тази компания.
      Преди 6 месеца бях планувал да спра IPTV след като изтече договора и да остана само с интернет, тъй като вече ползвам друга услуга на IPTV. За съжаление една ранна утрин ми се обажда колекторска фирма да организира новият ми настоящ договор и то ДВА МЕСЕЦА преди да изтече стария! Което е повече от странно. След като дамата изчете условията за нов договор от 24 месеца, признавам че беше доста добра и ясна в мисията, аз отбелязах за желанието да прекратя телевизия. Не знам с каква идея го направи, но смятам че бях излъган, защото тя обяви, че комбиниран пакет ми е по-евтин с близо около 3 лв. отколкото самостоятелен - (ОТНОВО)!!!? По нейни думи ще плащам 37 лв. на месец (само за интернет), докато комбинирано (Телевизия + Интернет) ще бъде 33 лв. Сумите са някакви приблизителни, защото не ги фиксирам. След приключване сделката проверявам офертите и виждам (Интернет само) 15 лв.! Ха, бе мама му и прасе, нали условието беше в полза на комбинирания пакет. Реших, че е сменила тарифата от 24 месеца на 12 месеца договор. При което 15 лв. стават на 29.80 лв. Реално промоционалната цена с комбинация (Интернет + ТВ) трябва да е 12.80 лв. Или ако искам от 100 мбпс на 300 мбпс да е 15.86 лв. като направи впечатление, че каза, че не мога да премина на 300. Тъй като имаше и десерт да включа мобилен интернет с подарък таблет, а ми трябваше такъв нет, трябваше да се заплаща по още 12 лв. с което всичко стана (29.80+12) = 42 лв. говоря приблизителни стойности. Друг вариант е да изчислява не за 12 месеца, а за такса без договор! Това обаче не ми се споменава.
      Но да дойда и на основния мъчещ въпрос. Идеята е да спра телевизията, но TVGO да остане. По това всички служители не дават ясна компетенция и всеки лъже за да скрие безхаберието. Една каза, че остава само безплатния Free пакет от 30 програми при възможни 200. От 123 обявява, че спирането на телевизията спира напълно TVGO достъпа! После трети човек казва, че TVGO може да ползвам ако не с Телевизия, то с мобилен интернет за отделна услуга отново. Да, но дали ще мога да гледам на компютъра, тъй като си мисля, че услугата е обвързана с ID на рутера. Една погрешна стъпка и ще страдаме с години! Да плащаме двукратно повече или да изгубим услуга. Та основния въпрос - може ли да ползвам само интернет и TVGO? Ако може, дали е вярно, че мобилния интернет ще ми даде достъп само с акаунт и парола да гледам и от компютър?
    • от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от ninov
      здравейте искам да питам тези който са на виваком 50 Mbps с колко мб свалят в сайта гледам че гарантираната е 18 мб  или тя е валидна за 100 и повече
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от dream3dprint
      Здравейте. В момента съм поставен в шах  и мат от нашите мобилни оператори. 2 год бях на договор на теленор 22 лв - 10 гб и неограничени разговори...в момента ми предлагат 8 гб за 26 лв и неограничени разговори + 10 гб за вайбър или месинджър....аз естествено не желая това, понеже вайбъра и месинджъра ми хабят макс 500 мб на месец. Може ли да ми кажете ако знаете дали в момента има някаква изгодна оферта от който и да е мобилен оператор подобна на досегашната ми? Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване